Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražská záchranná služba bude mít nové stanoviště v Argentinské ulici
Pohled na nedávno zprovozněnou hasičskou zbrojnici v Argentinské ulici. V jejím těsném sousedství vznikne výjezdové stanoviště záchranářů. Foto: Jan Kostík / HZS ČR

Pražská záchranná služba bude mít nové stanoviště v Argentinské ulici

Pražská záchranná služba bude mít nové výjezdové stanoviště. Vznikne v Argentinské ulici v Praze 7 v areálu, ve kterém je hasičská zbrojnice. Cílem je rozšířit síť stanovišť a zlepšit dojezd sanitních vozů k případům.

Záměr výstavby ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Město vyjde projekt podle odhadu na 42 milionů korun. Přesná cena stavby vzejde z výsledku výběrového řízení.

Výjezdové stanoviště je umístěno v jihovýchodním cípu areálu a uzavírá ho od křižovatky ulic Kouteckého a U Staré plynárny.

Budova je navržena jako jednopatrová, kdy v přízemí je umístěno garážové stáni pro osm sanitních vozů, technické zázemí stavby, sklady, kancelář. V patře pak jsou navrženy pokoje pro posádky, šatny, hygienické zázemí.

V Praze je nyní 20 výjezdových stanovišť, jedno Zdravotnické operační středisko a stanoviště Letecké záchranné služby v Praze 6.

Nová hasičská zbrojnice byla zkolaudována a uvedena do provozu letos na podzim. Vznikla na místě té původní, která již byla v nevyhovujícím technickém stavu. Hasičská družstva pokrývají oblast zahrnující asi 200 000 lidí.


Autor: ČTK

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru