Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská záchranná služba bude mít nové stanoviště v Argentinské ulici
Pohled na nedávno zprovozněnou hasičskou zbrojnici v Argentinské ulici. V jejím těsném sousedství vznikne výjezdové stanoviště záchranářů. Foto: Jan Kostík / HZS ČR

Pražská záchranná služba bude mít nové stanoviště v Argentinské ulici

Pražská záchranná služba bude mít nové výjezdové stanoviště. Vznikne v Argentinské ulici v Praze 7 v areálu, ve kterém je hasičská zbrojnice. Cílem je rozšířit síť stanovišť a zlepšit dojezd sanitních vozů k případům.

Záměr výstavby ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Město vyjde projekt podle odhadu na 42 milionů korun. Přesná cena stavby vzejde z výsledku výběrového řízení.

Výjezdové stanoviště je umístěno v jihovýchodním cípu areálu a uzavírá ho od křižovatky ulic Kouteckého a U Staré plynárny.

Budova je navržena jako jednopatrová, kdy v přízemí je umístěno garážové stáni pro osm sanitních vozů, technické zázemí stavby, sklady, kancelář. V patře pak jsou navrženy pokoje pro posádky, šatny, hygienické zázemí.

V Praze je nyní 20 výjezdových stanovišť, jedno Zdravotnické operační středisko a stanoviště Letecké záchranné služby v Praze 6.

Nová hasičská zbrojnice byla zkolaudována a uvedena do provozu letos na podzim. Vznikla na místě té původní, která již byla v nevyhovujícím technickém stavu. Hasičská družstva pokrývají oblast zahrnující asi 200 000 lidí.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru