Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražská záchranná služba bude mít nové stanoviště v Argentinské ulici
Pohled na nedávno zprovozněnou hasičskou zbrojnici v Argentinské ulici. V jejím těsném sousedství vznikne výjezdové stanoviště záchranářů. Foto: Jan Kostík / HZS ČR

Pražská záchranná služba bude mít nové stanoviště v Argentinské ulici

Pražská záchranná služba bude mít nové výjezdové stanoviště. Vznikne v Argentinské ulici v Praze 7 v areálu, ve kterém je hasičská zbrojnice. Cílem je rozšířit síť stanovišť a zlepšit dojezd sanitních vozů k případům.

Záměr výstavby ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Město vyjde projekt podle odhadu na 42 milionů korun. Přesná cena stavby vzejde z výsledku výběrového řízení.

Výjezdové stanoviště je umístěno v jihovýchodním cípu areálu a uzavírá ho od křižovatky ulic Kouteckého a U Staré plynárny.

Budova je navržena jako jednopatrová, kdy v přízemí je umístěno garážové stáni pro osm sanitních vozů, technické zázemí stavby, sklady, kancelář. V patře pak jsou navrženy pokoje pro posádky, šatny, hygienické zázemí.

V Praze je nyní 20 výjezdových stanovišť, jedno Zdravotnické operační středisko a stanoviště Letecké záchranné služby v Praze 6.

Nová hasičská zbrojnice byla zkolaudována a uvedena do provozu letos na podzim. Vznikla na místě té původní, která již byla v nevyhovujícím technickém stavu. Hasičská družstva pokrývají oblast zahrnující asi 200 000 lidí.


Autor: ČTK

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru