dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská záchranka má nového ředitele, Schwarze střídá Kolouch
Ilustrační foto: ZZSHMP

Pražská záchranka má nového ředitele, Schwarze střídá Kolouch

Novým ředitelem pražské záchranné služby se od středy stane bývalý náměstek Fakultní nemocnice Motol Petr Kolouch. Ve funkci vystřídá dlouholetého ředitele Zdeňka Schwarze, který po šestnácti letech ve funkci končí dnes po té, co ho nedávno odvolali radní. Koloucha doporučila odborná komise pražského magistrátu. Výběrového řízení na pozici se účastnilo celkem čtrnáct zájemců, včetně Schwarze.

„Přihlásili se nám velmi kvalitní kandidáti. Nad jménem vítěze panovala stoprocentní shoda, ale i ostatní se prezentovali jako vynikající adepti. V nejužším výběru se ocitli čtyři z nich,“ uvedl Radek Lacko, pražský radní pro oblast zdravotnictví.

Nový ředitel střídá ve funkci Zdeňka Schwarze, který byl odvolán v důsledku dlouhodobě vlekoucího se sporu mezi vedením pražské záchranky a částí jejích zaměstnanců.

Nastupující ředitel se zaměří na problematické příjmy pacientů do nemocnic. Jednat o tom bude s ministerstvem zdravotnictví, které chystá centralizaci příjmů, řekl po svém jmenování novinářům. Chce se seznámit s magistrátním auditem záchranné služby. Zaměstnanci budou mít svého zástupce v managementu, uvedl. Po sto dnech prý složí první účty.

MUDr. Petr Kolouch, MBA

kolouch-novy-reditel-zachranky-nahled Šestačtyřicetiletý Petr Kolouch vystudoval Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Oblast záchranné služby byla dokonce hned jeho první praxí, když v roce 1992 jako řadový záchranář nastoupil na pozici v Záchranné službě Asociace samaritánů ČR Praha – Západ. Pod Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy následně s přestávkami pracoval od roku 1993 do roku 2013 na pozicích záchranář, lékař a vedoucí lékař dispečinku.

Od roku 1994 byl jako lékař anesteziolog zaměstnán například na půdě Nemocnice s poliklinikou v Mělníku, ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Městské nemocnici Neratovice, Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, či Nemocnici na Homolce, kde současně vykonával funkci náměstka ředitele pro kvalitu.

Tuto pozici zastával rovněž ve Fakultní nemocnici v Motole, kde byl obsazen také do funkce zástupce náměstka LPP pro urgentní medicínu, intenzivní péči a komplement. Jeho konzultantských služeb využívá rovněž ERV Evropská pojišťovna. V rámci svého odborného vzdělání absolvoval i řadu mezinárodních stáží a kurzů pro konzultační a auditorskou činnost v oblasti řízení kvality ve zdravotnictví.

Je držitelem specializace MBA (Master of Business Administration). Je rovněž držitelem řady certifikátů a kurzů v oboru všeobecného praktického lékařství, urgentní medicíny, anesteziologie a resuscitace prvního i druhého stupně. Je schopen hovořit čtyřmi jazyky, z toho plynně anglicky a rusky, německy a částečně španělsky. Je ženatý, žije v Praze.


Další články
Nahoru