dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražská záchranka: Asi jsme něco zakřikli! Předávání pacientů se prý znovu komplikuje
Pražští záchranáři v akci. Ilustrační foto: archiv ZZSHMP

Pražská záchranka: Asi jsme něco zakřikli! Předávání pacientů se prý znovu komplikuje

Od medializace stupňujících se problémů pražských záchranářů s předáváním pacientů do nemocnic a po následném zásahu ministerstva zdravotnictví se situace zlepšila, počet komplikovaných předání převážených pacientů do nemocnic se citelně snížil. Zatímco v březnu došlo k 165 případům, od začátku června do včerejšího dne evidovali záchranáři jen 11 komplikací při předání. Zřejmě jsme zlepšení zakřikli, ozvali se dnes.

„Během poslední noci vyjížděly naše posádky k šesti pacientům s příznaky cévní mozkové příhody a u poloviny z nich bylo předání do specializované péče zdravotnických zařízení komplikované. Docházelo k časovým prodlevám, dispečerky musely avizovat pacienta v
několika nemocnicích a někteří pacienti byli nakonec předáni až do třetí nebo čtvrté nemocnice v pořadí,“ uvádí mluvčí Záchranné služby hl. města Prahy Jiřina Ernestová.

Další problém řešili záchranáři před půlnocí, když hledali umístění na kardiologické oddělení pro třicetiletého muže se srdečními potížemi.

„Opakovaně se nabízí urgentní otázka, zda je v Praze dostatek intenzivních lůžek? Neměly by kompetentní orgány začít situaci koncepčně řešit? Zanedlouho začínají prázdniny a dovolené, na relax a odpočinek mají samozřejmě právo i zdravotníci. Jejich dovolené s sebou ale logicky přinesou problémy s uzavíráním jednotlivých oddělení v nemocnicích, tedy počet aktuálních lůžek se ještě zmenší. Kam potom s pacienty?,“ ptá se Ernestová.


Další články
Nahoru