dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Víkendové tipy

Pražská vlastivěda: Zahrada Kinských, Staroměstská věž nebo kostelík sv. Michala

V sobotu od 11 hodin se podíváte do Stavovského divadla, do míst, kde kdysi dirigoval své opery sám velký W. A. Mozart a kde poprvé zazněla melodie naší budoucí hymny. Navštívíte divadlo, kde sedávali korunované hlavy i prostí poddaní. Sraz v 11 hodin před budovou Stavovského divadla (ul. Železná 11, Staré Město). Cena 140/100 korun, provází Pavla Bartásková.

Po stopách první pražské defenestrace a počátků husitství se můžete vydat od 15 hodin. Dozvíte se, jak vypadala Praha v roce 1419 a proč vlastně byli z oken Novoměstské radnice vyhozeni konšelé jednoho z pražských měst, cestou od kostela sv. Martina ve zdi, Betlémské kaple, ke kostelu Panny Marie Sněžné a dále k Novoměstské radnici. Sraz v 15 hodin u vchodu do kostela sv. Martina ve zdi. Cena 100/70 korun, provází Jaroslava Nováková.

Večer se můžete podívat do Staroměstské radnice. Začátek akce ve 20 hodin před věží objektu (vstup vedle Staroměstského orloje). Cena 160 korun.

O den později, v neděli 14. června, se vydejte do zahrada Kinských a navštivte Kostelík Sv. Michala. Původně šlechtická letní rezidence s rozlehlým parkem je již víc jak sto let otevřena pro veřejnost. Objevte známá i neznámá zákoutí této zahrady. Uvidíte drobné stavby, které jsou v zahradě rozesety, a dozvíte se o knížecí rodině Kinských, která má tuto zelenou lokalitu na hranici Malé Strany a Smíchova na svědomí. Během vycházky navštívíte také karpatský kostelík sv. Michala, celodřevěnou stavbu pravoslavného chrámu ze 17. století. Sraz ve 14 hodin u horní stanice lanové dráhy na Petřín. Cena 100/70 korun, provází Pavla Lešovská.

Pořádá Pražská informační služba, Arbesovo nám. 70/4,Praha 5.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru