Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražská vinobraní letos budou, ale v komornějším duchu
Sklizeň hroznů vinné révy se blíží. Foto: MČ Praha 3

Pražská vinobraní letos budou, ale v komornějším duchu

Pražané letos nepřijdou v září o vinobraní, nicméně tradiční akce budou kvůli přetrvávajícím omezením v souvislosti s epidemií koronaviru v komornějším duchu. Informovali o tom organizátoři. Po roční pauze se například vrací Vinobraní na Grébovce.

Letošní Vinobraní na Grébovce proběhne 17. a 18. září s ohledem na přetrvávající protiepidemická opatření a pravidla v komornějším duchu, než tomu bylo v předcházejících letech. Na dotaz serveru Pražský patriot to sdělila mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

„Přesto se návštěvníci mohou těšit na pestrou ochutnávku vín z převážně tuzemské produkce. Konkrétnější informace budou zveřejněny s dostatečným předstihem,“ uvedla mluvčí.

Na vinici Grébovka se kromě tradičních odrůd jako Rulandské modré, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau a Modrý Portugal, jimž na vinici daří, pěstují i odrůdy jako Hibernal, Dornfelder a Neronet.

Ročně tu vyrobí kolem 6500 litrů vína, které každoročně získává ocenění ve vinařských soutěžích.

Vinobraní na vinici sv. Kláry

O víkendu 18. a 19. září se uskuteční vinobraní na trojské vinici, která je součástí botanické zahrady. Chybět nebude burčák a víno ze zdejších hroznů. Všechna vína posledního ročníku jsou suchá. Kvůli nižší cukernatost hroznů nebyla vyrobena červená vína.

Trojské vinobraní

O týden dříve, v sobotu 11. září, se uskuteční v areálu sousedního Trojského zámku vinobraní, které organizuje trojská radnice ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.

„Již 23. ročník Trojského vinobraní letos proběhne jen na severním nádvoří a v zahradách Trojského zámku, uvedla za MČ Praha – Troja Renata Zajícová.

Návštěvníci se mohou těšit od 11 do 20 hodin na živou hudbu, ochutnávky vín z vinic místních vinařů a na další program. Pro děti je připraven výtvarný workshop v oranžérii, hry v bludišti či malování na tváře.

Vinohradské vinobraní

Praha 3 pořádá letos již 25. ročník Vinohradského vinobraní, které bude letos celé pouze na náměstí Jiřího z Poděbrad, uvedla mluvčí městské části Zuzana Křížková. Termín konání je 10. a 11. září.

„Ke koštu budou vína ze zemí bývalého Rakouska-Uherska ve zhruba třech desítkách stánků. V nabídce budou i jídla a potraviny typické pro jednotlivé země,“ sdělila mluvčí.

Hudební doprovod se bude odehrávat u fontány a zahraje kromě tradičního cimbálu například Bára Hrzánová a Cigán Tour, Tomáš Matonoha „Na stojáka s kytarou“ nebo funky kapela Celeste & Charles.

Pro děti bude dětská zóna s tematickými dílničkami, balónkář či tancování pro děti s instruktory. Připravena je tradičně soutěž o nejlepší vinařství. „Další doprovodný program se stále upřesňuje,“ dodala.

Již 11. ročník Kunratického vinobraní se bude konat 17. až 19. září u Kunratické Tvrze v ulici Za parkem, informovali organizátoři na svém webu.

V úterý 28. září se bude konat Svatováclavské vinobraní na Svatováclavské vinici a ve Ville Richter u Pražského hradu. Jedná se o již třináctý ročník akce.


Autor: Jan Puci

Pro kočičku do KC Zahrada

Včera ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

Včera ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Včera v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Další články
Nahoru