Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražská TSK vybrala projektanty rekonstrukce ulice Jana Želivského
Jedna z dřívějších oprav ulice Jana Želivského. Zdroj foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Pražská TSK vybrala projektanty rekonstrukce ulice Jana Želivského

Projekt rekonstrukce pražské ulice Jana Želivského pro městskou Technickou správu komunikací (TSK) vytvoří za zhruba 15,5 milionu korun firma Pragoprojekt a Atelier PROMIKA. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek.

Rekonstrukce má podle dřívějších informací zahrnovat rozšíření chodníků či přeložku tramvajových kolejí, aktuálně dopravu v ulici omezila rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace.

Kompletní rekonstrukci frekventované ulice město připravuje několik let, v minulosti k záměru vznikla koncepční studie. Projekt bude podle dřívějších informací zahrnovat přeložku tramvajových kolejí dál od zástavby, rozšíření ulice a zapracování dalších plánovaných investic, jako je třída, která má propojit novou čtvrť plánovanou v Nákladovém nádraží Žižkov s Jarovem.

Loni začaly v ulici práce na opravách inženýrských sítí, které se podle zástupců jejich provozovatelů již nedaly dále odkládat. Začátkem loňského roku omezily dopravu práce na plynovodu a letos od začátku dubna do konce června je ulice pouze částečně průjezdná kvůli opravám vodovodu a kanalizace.

Rekonstrukce se nedávno dočkalo Basilejské náměstí, které ulice protíná. Úpravy zahrnovaly nové řešení křižovatky, rozšíření chodníků nebo doplnění cyklopruhu. Práce provedla developerská společnost Central Group, která v přilehlém areálu Nákladového nádraží Žižkov staví byty. 

 


Autor: ČTK

Na Rock for People vlakem a se slevou

Včera v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru