dnes
Neděle - jasno
9°C
zítra
Pondělí - zatazeno
8°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
10°C
Pražská politika

Pražská TOP 09 si připomněla „Vítězný“ únor u Pomníku obětem komunismu

Zástupci pražské TOP 09 si připomněli výročí sedmdesáti let od únorového komunistického převratu. Nedělního setkání na pražském Újezdě se zúčastnily zhruba tři desítky lidí, mezi nimi například předseda pražské TOP 09 a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek nebo členové předsednictva Jan Chabr a Martin Víšek.

Účastníci uctili památku obětí minulého režimu zapálením svíček a položením květin k pomníku. Jakub Lepš při této příležitosti zdůraznil nutnost připomínat si toto neslavné výročí, aby se již v budoucnu neopakovalo: „Pro mě osobně je nejdůležitějším historickým dnem mého života 17. listopad 1989, dnes si naopak připomínáme okamžik, který 41 let před sametovou revolucí odstartoval novodobou dobu temna našich dějin. Dobu zkažených životů, omezené svobody a rozvratu morálky i životního prostředí.“

„V současnosti nás navíc ,Vítězný´ únor správně varuje, že demokracii a vládu práva lze až příliš snadno ztratit. Koneckonců komunisté v roce 1946 vyhráli v Čechách volby, značná část veřejnosti v únoru 1948 jejich rétoriku v duchu „prostě nám dejte moc a my budeme makat ve váš prospěch“ schvalovala a Češi celkově podcenili snahy Moskvy určovat osud našeho národa. Podobnost s dneškem je tu bohužel značná, a proto je potřeba „Vítězný“ únor připomínat, abychom se jeho opakování v jakékoliv podobě zvládli vyhnout,“ uvedl Lepš.


Manažerem volební kampaně Pirátů před podzimními volbami v Praze bude Štěpán Štrébl, který stojí za sněmovním úspěchem

19. března 2018 v 11:28

Piráti navazují na úspěšnou spolupráci s mužem, který před loňskými volbami do Sněmovny zviditelnil stranu kampaní s vězeňským autobusem. Pražským volebním manažerem bude opět Štěpán Štrébl, který uspěl v otevřeném výběrovém řízení.

Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Další články
Nahoru