dnes
Pondělí - zatazeno
22°C
zítra
Úterý - polojasno
26°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Pražská politika

Pražská TOP 09 si připomněla „Vítězný“ únor u Pomníku obětem komunismu

Zástupci pražské TOP 09 si připomněli výročí sedmdesáti let od únorového komunistického převratu. Nedělního setkání na pražském Újezdě se zúčastnily zhruba tři desítky lidí, mezi nimi například předseda pražské TOP 09 a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek nebo členové předsednictva Jan Chabr a Martin Víšek.

Účastníci uctili památku obětí minulého režimu zapálením svíček a položením květin k pomníku. Jakub Lepš při této příležitosti zdůraznil nutnost připomínat si toto neslavné výročí, aby se již v budoucnu neopakovalo: „Pro mě osobně je nejdůležitějším historickým dnem mého života 17. listopad 1989, dnes si naopak připomínáme okamžik, který 41 let před sametovou revolucí odstartoval novodobou dobu temna našich dějin. Dobu zkažených životů, omezené svobody a rozvratu morálky i životního prostředí.“

„V současnosti nás navíc ,Vítězný´ únor správně varuje, že demokracii a vládu práva lze až příliš snadno ztratit. Koneckonců komunisté v roce 1946 vyhráli v Čechách volby, značná část veřejnosti v únoru 1948 jejich rétoriku v duchu „prostě nám dejte moc a my budeme makat ve váš prospěch“ schvalovala a Češi celkově podcenili snahy Moskvy určovat osud našeho národa. Podobnost s dneškem je tu bohužel značná, a proto je potřeba „Vítězný“ únor připomínat, abychom se jeho opakování v jakékoliv podobě zvládli vyhnout,“ uvedl Lepš.


Zastupitelé Prahy 4 zvolili předsedy a členy výborů

3. června 2019 v 17:54

Když bylo na konci dubna zvoleno nové vedení Prahy 4, volba předsedů a členů zastupitelských výborů byla odložena na další jednání. K tomu došlo dnes.

Místostarosta Prahy 5 Karel Bauer rezignoval, ve funkci ho nahradí Petr Bervid

29. května 2019 ve 20:33

Místostarosta Prahy 5 pro finance Karel Bauer (bezp. za Piráty a SNOP 5) rezignoval ke konci května na svou funkci.

Další články
Nahoru