dnes
Pátek - zatazeno
23°C
zítra
Sobota - jasno
25°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Pražská politika

Pražská TOP 09 si připomněla „Vítězný“ únor u Pomníku obětem komunismu

Zástupci pražské TOP 09 si připomněli výročí sedmdesáti let od únorového komunistického převratu. Nedělního setkání na pražském Újezdě se zúčastnily zhruba tři desítky lidí, mezi nimi například předseda pražské TOP 09 a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek nebo členové předsednictva Jan Chabr a Martin Víšek.

Účastníci uctili památku obětí minulého režimu zapálením svíček a položením květin k pomníku. Jakub Lepš při této příležitosti zdůraznil nutnost připomínat si toto neslavné výročí, aby se již v budoucnu neopakovalo: „Pro mě osobně je nejdůležitějším historickým dnem mého života 17. listopad 1989, dnes si naopak připomínáme okamžik, který 41 let před sametovou revolucí odstartoval novodobou dobu temna našich dějin. Dobu zkažených životů, omezené svobody a rozvratu morálky i životního prostředí.“

„V současnosti nás navíc ,Vítězný´ únor správně varuje, že demokracii a vládu práva lze až příliš snadno ztratit. Koneckonců komunisté v roce 1946 vyhráli v Čechách volby, značná část veřejnosti v únoru 1948 jejich rétoriku v duchu „prostě nám dejte moc a my budeme makat ve váš prospěch“ schvalovala a Češi celkově podcenili snahy Moskvy určovat osud našeho národa. Podobnost s dneškem je tu bohužel značná, a proto je potřeba „Vítězný“ únor připomínat, abychom se jeho opakování v jakékoliv podobě zvládli vyhnout,“ uvedl Lepš.


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Další články
Nahoru