dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Pražská TOP 09 se začala připravovat na podzimní volby. O víkendu řešila témata, na kterých postaví kampaň
Na ideové konferenci vystoupil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. U stolu sedí starosta Prahy 14 Radek Vondra, starostka Prahy 3 Vladislav Hujová, starosta Libuše Jiří Koubek, starosta Prahy 5 Pavel Richter a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (zleva). Foto: Facebook TOP 09 - Praha

Pražská TOP 09 se začala připravovat na podzimní volby. O víkendu řešila témata, na kterých postaví kampaň

Metropolitní plán, strategický plán Prahy, jednotný systém parkovacích zón, elektromobilita a smart city, budoucí vize městské hromadné dopravy či Pražský okruh. To jsou témata, na které cílila sobotní ideová konference TOP 09, která se konala v žižkovském hotelu Olšanka.  Více než stovka komunálních politiků strany diskutovala společně s experty nad body, které budou klíčové pro volební kampaň.

Celodenní konference se účastnil také předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Našim cílem je v podzimních volbách v našem hlavním městě uspět. Mám radost, že vzniká kompetentní vedení pražské organizace a krajským sněmem bude, poslední lednový víkend, potvrzeno. Věřím, že z výrazných osobností sestavíme velmi silnou pražskou kandidátku,“ uvedl.

Účastníci konference se shodli na tom, že obsahem volebního programu budou také velmi komplikovaná témata, protože ovlivňují každodenní dění v metropoli. Jejich řešení je ale nutné veřejnosti nabídnout jako komplexní vizi pro celé hlavním město.

„Témata letošní ideové konference vybrali sami členové v interním hlasování. Navazujeme na předchozí diskuse a přizvali jsme i experty z oblasti IT, dopravy, politologie nebo marketingu,“ řekl předseda pražské TOP 09 Martin Dlouhý.

Celodenní gestor akce, starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09), dodal: „Hlavním záměrem konference bylo postavit pilíře, na kterých bude stát program TOP 09 v jednotlivých oblastech. Musíme být pro občany čitelní a nabídnout srozumitelná řešení problémů Prahy.“

Zkušenosti starostů pražských městských částí za TOP 09 ukazují, že je nutné hledat a nabízet lidem pochopitelná řešení. „Žádný problém občana není malý,“ zhodnotil Jiří Koubek (TOP 09), starosta Prahy – Libuš.

TOP 09 je součástí vedení většiny velkých městských částí. V magistrátním zastupitelstvu má největší opoziční klub.


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Včera v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Včera v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Včera v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru