dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Pražská TOP 09 se začala připravovat na podzimní volby. O víkendu řešila témata, na kterých postaví kampaň
Na ideové konferenci vystoupil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. U stolu sedí starosta Prahy 14 Radek Vondra, starostka Prahy 3 Vladislav Hujová, starosta Libuše Jiří Koubek, starosta Prahy 5 Pavel Richter a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (zleva). Foto: Facebook TOP 09 - Praha

Pražská TOP 09 se začala připravovat na podzimní volby. O víkendu řešila témata, na kterých postaví kampaň

Metropolitní plán, strategický plán Prahy, jednotný systém parkovacích zón, elektromobilita a smart city, budoucí vize městské hromadné dopravy či Pražský okruh. To jsou témata, na které cílila sobotní ideová konference TOP 09, která se konala v žižkovském hotelu Olšanka.  Více než stovka komunálních politiků strany diskutovala společně s experty nad body, které budou klíčové pro volební kampaň.

Celodenní konference se účastnil také předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Našim cílem je v podzimních volbách v našem hlavním městě uspět. Mám radost, že vzniká kompetentní vedení pražské organizace a krajským sněmem bude, poslední lednový víkend, potvrzeno. Věřím, že z výrazných osobností sestavíme velmi silnou pražskou kandidátku,“ uvedl.

Účastníci konference se shodli na tom, že obsahem volebního programu budou také velmi komplikovaná témata, protože ovlivňují každodenní dění v metropoli. Jejich řešení je ale nutné veřejnosti nabídnout jako komplexní vizi pro celé hlavním město.

„Témata letošní ideové konference vybrali sami členové v interním hlasování. Navazujeme na předchozí diskuse a přizvali jsme i experty z oblasti IT, dopravy, politologie nebo marketingu,“ řekl předseda pražské TOP 09 Martin Dlouhý.

Celodenní gestor akce, starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09), dodal: „Hlavním záměrem konference bylo postavit pilíře, na kterých bude stát program TOP 09 v jednotlivých oblastech. Musíme být pro občany čitelní a nabídnout srozumitelná řešení problémů Prahy.“

Zkušenosti starostů pražských městských částí za TOP 09 ukazují, že je nutné hledat a nabízet lidem pochopitelná řešení. „Žádný problém občana není malý,“ zhodnotil Jiří Koubek (TOP 09), starosta Prahy – Libuš.

TOP 09 je součástí vedení většiny velkých městských částí. V magistrátním zastupitelstvu má největší opoziční klub.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru