dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražská TOP 09 se v kampani vymezuje proti ANO. Bude to platit i po volbách?
Miroslav Kalousek (v popředí) a Tomáš Hudeček při představení závěrečné části předvolební kampaně. Foto: Veronika Rejmanová

Pražská TOP 09 se v kampani vymezuje proti ANO. Bude to platit i po volbách?

Pražská TOP 09 v závěrečné části volební kampaně voličům slibuje, že nedovolí „radnice plné kmotrů, komunistů, estébáků a fízlů". Heslo, které větou „prostě to nedovolíme“ nápadně připomíná kampaň hnutí ANO, dnes novinářům představilo vedení strany.

V nadcházejících dnech se objeví na plakátech v ulicích, v metru a na billboardech. Kampaň se mimo jiné vymezuje proti zákonu, který i přes nesouhlas pravicové opozice minulý týden schválila Sněmovna.

Členové vlády pověření řízením ministerstev se podle něj nemusí prokazovat čistým lustračním osvědčením. „Současné chování vlády a Sněmovny vyvolává dojem, že se z České republiky vytratilo názorové ukotvení, což vážně narušuje principy, na kterých je postaven polistopadový vývoj," uvedl primátor a lídr pražské kandidátky Tomáš Hudeček.

top-09-volby-nahled

Předvolební hesla pražské TOP 09

Vedení strany prostřednictvím místopředsedy Miroslava Kalouska vyzvalo voliče, aby „nedovolili praktiky, jejichž nositelem je zejména hnutí ANO". Je prý třeba postavit se „estébáckým metodám".

Na podporu TOP 09 vystoupili na tiskové konferenci komunisty vězněný spisovatel a dramatik Jiří Stránský a bývalá mluvčí Charty 77 Dana Němcová.

O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v komunálních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než před čtyřmi lety. Lidé budou volit 10. a 11. října.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru