Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražská TOP 09 Praha si zvolila vedení, předsedou zůstává Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil na sobotním sněmu. Foto: TOP 09

Pražská TOP 09 Praha si zvolila vedení, předsedou zůstává Jiří Pospíšil

Bývalý ministr spravedlnosti a současný europoslanec a pražský zastupitel zároveň Jiří Pospíšil včera obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin hlasujících.

TOP 09 Praha si na sobotním sněmu zvolila vedení pro následující dva roky. Pozici předsedy pražské organizace obhájil Jiří Pospíšil. Své pozice obhájili i dosavadní místopředsedové Tomáš Pek, Jakub Lepš a Michal Hroza.

„Během necelých dvou let, kdy jsem stál v čele pražské organizace, se nám podařilo uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny. To se odrazilo i v silné podpoře od delegátů, které si moc vážím,“ uvedl předseda TOP 09 Praha Jiří Pospíšil, pro kterého hlasovalo 75 z 97 přítomných delegátů.

Nyní se s kolegy musíme zaměřit především na blížící se komunální volby. Máme řadu úspěšných komunálních politiků, kteří na radnicích odvádí skvělou práci. Jsem přesvědčený, že i právě díky nim naše současné pozice nejenom obhájíme, ale dokonce posílíme,“ sdělil.

Na komunální volby chce stranu připravovat hned po říjnových sněmovních volbách. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

Pozici místopředsedy TOP 09 Praha obhájil i předseda zastupitelského klubu TOP 09 Praha 10 Tomáš Pek. V tajné volbě získal 87 z 97 možných hlasů.

Dalším místopředsedou se znovu stal místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš se ziskem 80 hlasů z 97 a místostarosta Prahy 4 Michal Hroza, který od delegátů získal 74 hlasů.

Na sobotním sněmu si delegáti zvolili ještě devět dalších členů předsednictva a 15 členů krajského výboru. Každá regionální organizace nominovala svého delegáta na celostátní sněm TOP 09, který se bude konat na podzim. Prahu na něm bude reprezentovat celkem 23 delegátů.


Autor: red

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru