Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražská TOP 09 Praha si zvolila vedení, předsedou zůstává Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil na sobotním sněmu. Foto: TOP 09

Pražská TOP 09 Praha si zvolila vedení, předsedou zůstává Jiří Pospíšil

Bývalý ministr spravedlnosti a současný europoslanec a pražský zastupitel zároveň Jiří Pospíšil včera obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin hlasujících.

TOP 09 Praha si na sobotním sněmu zvolila vedení pro následující dva roky. Pozici předsedy pražské organizace obhájil Jiří Pospíšil. Své pozice obhájili i dosavadní místopředsedové Tomáš Pek, Jakub Lepš a Michal Hroza.

„Během necelých dvou let, kdy jsem stál v čele pražské organizace, se nám podařilo uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny. To se odrazilo i v silné podpoře od delegátů, které si moc vážím,“ uvedl předseda TOP 09 Praha Jiří Pospíšil, pro kterého hlasovalo 75 z 97 přítomných delegátů.

Nyní se s kolegy musíme zaměřit především na blížící se komunální volby. Máme řadu úspěšných komunálních politiků, kteří na radnicích odvádí skvělou práci. Jsem přesvědčený, že i právě díky nim naše současné pozice nejenom obhájíme, ale dokonce posílíme,“ sdělil.

Na komunální volby chce stranu připravovat hned po říjnových sněmovních volbách. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

Pozici místopředsedy TOP 09 Praha obhájil i předseda zastupitelského klubu TOP 09 Praha 10 Tomáš Pek. V tajné volbě získal 87 z 97 možných hlasů.

Dalším místopředsedou se znovu stal místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš se ziskem 80 hlasů z 97 a místostarosta Prahy 4 Michal Hroza, který od delegátů získal 74 hlasů.

Na sobotním sněmu si delegáti zvolili ještě devět dalších členů předsednictva a 15 členů krajského výboru. Každá regionální organizace nominovala svého delegáta na celostátní sněm TOP 09, který se bude konat na podzim. Prahu na něm bude reprezentovat celkem 23 delegátů.


Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Další články
Nahoru