dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Brojí proti odzbrojení občanů: Nezotročujte nás evropskou směrnicí, je to útok na svobodné a slušné lidi! Co dál řekla?
Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: archiv ODS

Brojí proti odzbrojení občanů: Nezotročujte nás evropskou směrnicí, je to útok na svobodné a slušné lidi! Co dál řekla?

V reakci na aktuální otázku regulace legálního držení zbraní, o kterou usiluje Evropská komise, byl na půdě Poslanecké sněmovny uspořádán seminář pod názvem „Omezování držení zbraní“. Na něj byli pozváni jak zástupci jednotlivých politických stran, tak zástupci ministerstev vnitra a zemědělství a celá škála občanských sdružení, odborníků a institucí. Tím, kdo na této akci i přes pozvání pořadatelů chyběl, byli paradoxně zástupci Evropské komise.

Komentář Jany Černochové (ODS), členky sněmovních výborů pro bezpečnost a obranu a starostky Prahy 2:
Závěr semináře je jednoznačný a potvrzuje absurditu navrhované evropské směrnice. Jakákoliv tvrdší regulace legálního držení zbraní je nesmyslným narušením práv slušných a svobodných občanů, kteří respektují stávající a funkční legislativu, nepovede ke zvýšení bezpečnosti a v žádném případě nebude znamenat snížení rizika teroristických útoků.

Mnohá vystoupení jednotlivých řečníků potvrdila, že právní rámec legálního držení zbraní v České republice je nastaven zcela racionálním a přiměřeným způsobem a mohl by být vzorem pro ostatní státy. Je také zcela zřejmé, že navrhovaná regulace by měla fatální důsledky ve vztahu k poslání takových institucí, jakou je například Vojenský historický ústav, neboť by hrozilo riziko znehodnocení a destrukce historicky a technicky velice vzácných zbraní, které jsou součástí jeho depozitáře.

Jsem i nadále přesvědčena, že vlna odporu, kterou návrh Evropské komise vyvolal, je na místě a jsem připravena i nadále činit všechny legální kroky proti tomu, aby tato norma vstoupila v platnost. Ztotožňuji se s citací George Masona, jež zazněla v jednom z dnešních vystoupení a která říká, že ,Odzbrojit lidi je nejlepší a neúčinnější cesta, jak je zotročit´.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru