Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská policie zaznamenala 200 falešných vstupenek na hokej
S fanoušky řeší policisté podvody přímo na místě. Ilustrační foto: Policie ČR

Pražská policie zaznamenala 200 falešných vstupenek na hokej

V první den hokejového šampionátu zaznamenali policisté v Praze asi 200 případů falešných nebo několikrát přeprodaných lístků. Škodu odhadují na 400 000 korun. Policie to uvedla na síti X.

V průběhu dne policie informovala i o několika podobných případech v Ostravě, kde se odehrává část zápasů. Policisté radí lidem, aby vstupenky na mistrovství světa v ledním hokeji kupovali pouze od oficiálních prodejců.

„Během prvního dne jsme v Praze zaznamenali asi 200 případů falešných nebo několikrát přeprodaných lístků. Způsobenou škodu odhadujeme na asi 400 tisíc korun. Znovu apelujeme na všechny, aby kupovali lístky pouze od oficiálních prodejců,“ sdělili policisté

Před libeňskou O2 arenou parkuje speciální vůz, v němž odborníci na kyberkriminalitu řeší případy, kdy lidé až u turniketů zjistí, že jejich vstupenka je neplatná. Podobné opatření je také v Ostravě.

Na neplatnou vstupenku lidi upozorní turniket, následně je organizátoři odkážou na reklamace. Tam jim obsluha ze systému vytiskne potvrzení pro policii, ze kterého se dozví, jestli šlo o opakovaně prodanou a už použitou vstupenku nebo o falešnou, řekla dnes ČTK mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. S potvrzením pak lidé mohou přijít přímo do mobilního pracoviště policie před stadionem a podat trestní oznámení.


Autor: red
Další články
Nahoru