dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražské krimi

Pražská policie obdržela znalecké posudky zkoumání trezoru a výbušniny na ambasádě Palestiny

Jedná se o posudky z oboru chemie, mechanoskopie a fyzikální chemie, s kterými se v tuto chvíli policie seznamuje. Jedná se o závěry pouze několika z celé řady zadaných znaleckých expertíz. Součástí vyšetřovacího spisu je čerstvě i prohlášení palestinské strany zaslané pražské policii, v kterém je mimo jiného uvedeno, že Palestinci zbraně obdrželi jako dar od představitelů tehdejšího ČSSR.

Zároveň v tomto prohlášení jeho pisatelé vylučují, že by tyto zbraně byly v minulosti jakkoliv použity, nebo že by s nimi bylo vůbec manipulováno mimo trezor, ve kterém byly po celou dobu uloženy. Nedílnou součástí tohoto dopisu je také poděkování Policii ČR za práci na vysoké profesionální úrovni a přístup při prošetřování celé události. Zároveň palestinská strana v prohlášení nabízí pražské policii další potřebnou spolupráci.

Za účelem vyloučení skutečnosti, že se zajištěnými zbraněmi nebyl spáchán na území České republiky trestný čin, v tuto chvíli začíná balistické zkoumání, které potrvá minimálně několik týdnů.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru