Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská policie kvůli víkendovým akcím posílí hlídky v ulicích
V centru hlavního města bude větší přítomnost policistů. Foto: archiv

Pražská policie kvůli víkendovým akcím posílí hlídky v ulicích

Pražská policie o víkendu posílí hlídky v ulicích. V metropoli totiž vyvrcholí hokejové mistrovství světa, budou se hrát fotbalové zápasy a v neděli se na Letné chystají také oslavy mistrovského titulu fotbalové Sparty. Policie o tom informovala na síti X.

„Metropoli čeká rušný víkend, proto pražská policie přistoupila k posílení výkonu služby a navýšení počtu policistů, kteří se budou starat o bezpečnost v ulicích Prahy," uvedla policie. Už ve čtvrtek odhadovala, že nasazeno bude zhruba o 200 policistů více než obvykle.

Policisté na průběh hokejového šampionátu, který začal 10. května, dohlížejí od počátku. Zatím kvůli tomu nemuseli řešit žádné mimořádné události. V neděli, kdy mistrovství vyvrcholí, bude pro fanoušky na Staroměstském náměstí zprovozněná také velkoplošná obrazovka. Policisté očekávají, že tam dorazí tisíce lidí.

Kvůli fotbalovým utkáním Sparty a Slavie plánuje policie povolat posily do centra města a okolí stadionů. U sparťanského stadionu na Letné navíc v neděli vznikne fanzóna, ve které budou fanoušci sledovat utkání svého týmu s Viktorií Plzeň. Po skončení zápasu pak fotbalisté zavítají mezi fanoušky, aby s nimi oslavili mistrovský titul.

Policie přitom musela v posledním týdnu dvakrát zasáhnout proti fotbalovým fanouškům. V sobotu po vítězství Sparty v Mladé Boleslavi část fanoušků vběhla na plochu stadionu přes kordon pořadatelů a policie. Policisté je neúspěšně vyzvali, aby hřiště opustili, museli použít donucovací prostředky, tedy chvaty, obušky i pepřový sprej.

Tím podle médií zasáhli i návštěvníky na tribunách, včetně dětí. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) měla na incidentu podíl viny pořadatelská služba, která flagrantním způsobem porušila dohodnutá pravidla.

Fanoušci vnikli na hrací plochu také ve středu v Plzni, kde Sparta ve finále domácího poháru MOL Cupu rovněž zvítězila. Zasáhnout museli těžkooděnci. 


Autor: ČTK

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru