Dnes Pondělí - zatazeno 2°C
Zítra Úterý - snih 1°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská pobočka Madame Tussauds láká na čtyři desítky voskových figurín, brzy přibydou další
Bývalý fotbalista David Beckham vyměnil zpocený dres za elegantní oblek. Foto: archiv MT

Pražská pobočka Madame Tussauds láká na čtyři desítky voskových figurín, brzy přibydou další

Od léta mohou zájemci navštívit v Celetné ulici nedaleko Staroměstského náměstí pražskou pobočku Muzea voskových figurín Madame Tussauds.
hanus-voskove-muzeum-nahled

Mistr Hanuš u orloje, v pozadí Johannes Kepler

Návštěvníci se v muzeu potkávají s osobnostmi z české i světové historie, sportu a také s filmovými hvězdami z Hollywoodu. Historie muzea sahá do první poloviny 19. století, pražská pobočka je první pobočkou ve východní a střední Evropě.

Součástí Madame Tussauds Prague v Celetné ulici je jak kolekce prvního voskového muzea v Praze Wax Museum Prague, tak i figuríny ze světové kolekce celebrit dodaných Madame Tussauds.

Z původních figurín mohou návštěvníci obdivovat Karla IV. a jeho čtyři manželky, Mistra Jana Husa, Rabi Löwa, Golema, Tycho Brahe a další. Neméně významným, a pro návštěvníky atraktivními osobnostmi jsou Václav Havel, Dalajláma, prezident Tomáš Garrique Masaryk, Alfons Mucha, Franz Kafka, Salvador Dalí, Einstein a další.

Madame Tussauds dodalo do Prahy kolekci světových celebrit z oblasti sportu, hudby a Hollywoodu. Mezi nimi jsou například herci Jim Carrey, Bruce Willis, George Clooney, Julia Roberts, fotbalista David Beckham, zpěvačka Lady Gaga či boxer Muhammad Ali a další.

willis-voskove-muzeum-nahled

Koutek s hollywoodským drsňákem Bruce Willisem

Celá kolekce čítá více než 40 figurín v atraktivním prostředí muzea a počet bude časem narůstat. V listopadu přibyla figurína Marilyn Monroe a Charlieho Chaplina. V nejbližší době pražskou pobočku obohatí také Brad Pitt.

Madame Tussauds Prague má otevřeno každý den v roce, a tak je možné si návštěvu naplánovat i mezi svátky. „Muzeum Madame Tussauds je světovým brandem, který se nachází na všech kontinentech a tuto značku zná prakticky každý. Tomu samozřejmě odpovídá jak precizní provedení vystavovaných figurín, tak i interiér muzea,“ uvedl Zdeněk Kočík, jednatel společnosti Wax Museum Prague.

Podrobnosti o muzeu jsou na madametussaudsprague.cz


Coben Harlan: Cizinec

22. ledna 2021 v 11:46

Nejskandálnější thriller světového bestselleristy Harlana Cobena o tom, jak se mohou dobře míněné lži v nepravých rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace,...

Sedmý ročník přehlídky skandinávských filmů Scandi proběhne online

19. ledna 2021 v 17:13

Přehlídka Scandi nabídne to nejlepší a nejžhavější, co ve Skandinávii minulý rok vzniklo. Během celého týdne nabídne v online prostoru filmy různých žánrů a témat, které aktuálně definují nejen severskou kinematografii, ale také zpracovávají ožehavá témata, která se stala virálními po...

Robin Cook: Geneze. Nový román mistra lékařských thrillerů

18. ledna 2021 v 17:58

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami.

Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

15. ledna 2021 v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Národní technické muzeum připomene osobnost Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

8. ledna 2021 v 18:34

Dnes, 8. ledna 2021, si v souvislosti s 80. výročím jeho úmrtí připomínáme osobnost docenta práv Vladimíra Mandla, jenž je světové veřejnosti znám jako zakladatel kosmického práva a který byl vlastníkem československého patentu z roku 1935 na „vysokostoupající raketu“. Národní technické muzeum...

Gardnerová Lisa: Hledej mě

6. ledna 2021 v 11:22

Dům pětičlenné rodiny je momentálně místem činu: čtyři z nich jsou brutálně zavražděni, zbývající – šestnáctiletá dívka – zmizela. Měla štěstí a podařilo se jí uniknout? Nebo je její zmizení důkazem něčeho děsivého?

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Osobnosti Prahy 2 a výročí v lednu 2021

5. ledna 2021 v 10:17

Jiří Dienstbier, Jaroslav Seifert, Jiří Cieslar, Jan Palach, Milan „Mejla“ Hlavsa a mnozí další. Osobnosti Prahy 2, které v měsíci lednu mají výročí.

Další články
Nahoru