dnes
Středa - obcasny-dest
18°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
28°C
Pražská pobočka Madame Tussauds láká na čtyři desítky voskových figurín, brzy přibydou další
Bývalý fotbalista David Beckham vyměnil zpocený dres za elegantní oblek. Foto: archiv MT

Pražská pobočka Madame Tussauds láká na čtyři desítky voskových figurín, brzy přibydou další

Od léta mohou zájemci navštívit v Celetné ulici nedaleko Staroměstského náměstí pražskou pobočku Muzea voskových figurín Madame Tussauds.
hanus-voskove-muzeum-nahled

Mistr Hanuš u orloje, v pozadí Johannes Kepler

Návštěvníci se v muzeu potkávají s osobnostmi z české i světové historie, sportu a také s filmovými hvězdami z Hollywoodu. Historie muzea sahá do první poloviny 19. století, pražská pobočka je první pobočkou ve východní a střední Evropě.

Součástí Madame Tussauds Prague v Celetné ulici je jak kolekce prvního voskového muzea v Praze Wax Museum Prague, tak i figuríny ze světové kolekce celebrit dodaných Madame Tussauds.

Z původních figurín mohou návštěvníci obdivovat Karla IV. a jeho čtyři manželky, Mistra Jana Husa, Rabi Löwa, Golema, Tycho Brahe a další. Neméně významným, a pro návštěvníky atraktivními osobnostmi jsou Václav Havel, Dalajláma, prezident Tomáš Garrique Masaryk, Alfons Mucha, Franz Kafka, Salvador Dalí, Einstein a další.

Madame Tussauds dodalo do Prahy kolekci světových celebrit z oblasti sportu, hudby a Hollywoodu. Mezi nimi jsou například herci Jim Carrey, Bruce Willis, George Clooney, Julia Roberts, fotbalista David Beckham, zpěvačka Lady Gaga či boxer Muhammad Ali a další.

willis-voskove-muzeum-nahled

Koutek s hollywoodským drsňákem Bruce Willisem

Celá kolekce čítá více než 40 figurín v atraktivním prostředí muzea a počet bude časem narůstat. V listopadu přibyla figurína Marilyn Monroe a Charlieho Chaplina. V nejbližší době pražskou pobočku obohatí také Brad Pitt.

Madame Tussauds Prague má otevřeno každý den v roce, a tak je možné si návštěvu naplánovat i mezi svátky. „Muzeum Madame Tussauds je světovým brandem, který se nachází na všech kontinentech a tuto značku zná prakticky každý. Tomu samozřejmě odpovídá jak precizní provedení vystavovaných figurín, tak i interiér muzea,“ uvedl Zdeněk Kočík, jednatel společnosti Wax Museum Prague.

Podrobnosti o muzeu jsou na madametussaudsprague.cz


Zítra: Koncert Vlasty Redla s kapelou

Včera v 15:34

Praha 8 pořádá koncert Vlasty Redla s kapelou ve středu 8. července od 19 hodin na nádvoří Libeňského zámku.

Prosecká zastaveníčka dnes uvedou Mozarta a Dvořáka

Včera v 11:22

I dnes se můžete v parku Přátelství na Proseku těšit na koncert v rámci cyklu komorních koncertů, které se konají každé úterý od konce května do konce září. Začátek v 18 hodin.

Praha 1 zve na výstavu: Klára Sedlo - Monstra

6. července 2020 ve 22:30

Jedna z nejúspěšnějších malířek současné generace českých výtvarníků, Klára Sedlo, představí svou tvorbu v Galerii 1 na výstavě s názvem Monstra.

Vracení knih v Ústřední knihovně. Stačí vložit do stroje

6. července 2020 ve 20:14

První krok k samoobslužné knihovně byl učiněn loni o prázdninách, kdy se v Ústřední knihovně objevila zařízení na samoobslužné půjčování. Teď už je tento pomocník standardní výbavou každé pobočky v síti Městské knihovny v Praze. Letos zavádění techniky, která zrychluje a také umožňuje rozšiřovat...

Prodloužený víkend na letišti

4. července 2020 v 08:20

Letiště Václava Havla Praha otevře dnes na celé léto Runway Park, který bude sloužit k zábavě a vzdělávání. Runway Park se nachází přímo na letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel, a nabídne tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí mezinárodního...

Milan Rastislav Štefánik jak ho neznáte

1. července 2020 v 07:13

Národní muzeum otevřelo ve své Nové budově 30. června výstavu nazvanou Milan Rastislav Štefánik: Generál-osvoboditel. Návštěvníci se tak seznámí s touto výraznou osobností a odhalí i ta méně známá fakta o Štefánikově životě. Tato výstava je navíc prvním výsledkem mezinárodní spolupráce Národního...

Varhanní Vyšehrad zve na druhý koncert

30. června 2020 ve 13:57

Cyklus koncertů k 950. výročí založení Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě se koná za podpory městské části Praha 2, nadace Život umělce a NČHF.

The Tap Tap vystoupí ve čtvrtek na Strahově

30. června 2020 v 06:59

V nedávno otevřeném Autokině Strahov vzniká nová Letní Scéna Strahov, která během letošního léta nabídne sérii koncertů, divadelních představení a dalších zábavných programů.

Prohlídka v muzeu: Pohřbívání a smrt

29. června 2020 ve 14:17

V rámci tematické prohlídky Hrdličkova muzea v pátek 3. července se dozvíte o prvních hrobech, které se nacházejí na území Moravy ve Věstonicích a i pár zajímavostí týkající se nejslavnějšího nálezu nacházejícího se z této oblasti – Věstonické Venuše.

Další články
Nahoru