dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C

Pražská ODS schválila kandidáty do Senátu PČR

Regionální rada pražské ODS na svém zasedání 3. května schválila kandidátky do Senátu PČR ve volebních obvodech číslo 19 a číslo 22. Senátní volby se uskuteční letos v říjnu. V Praze se budou týkat Prahy 11 (volební obvod číslo 19), Prahy 10 (volební obvod 22) a Prahy 6 (volební obvod 22).

Barvy ODS bude ve volebním obvodu 22 hájit podnikatelka, viceprezidentka Hospodářské komory ČR a zakladatelka České asociace úklidu a čištění Irena Bartoňová Pálková. 

Ve volebním obvodu 19 do volebního klání v dresu ODS nastoupí Marta Šorfová. Bývalá starostka Prahy 11 z let 2002 až 2006 a zakládající členka Občanské demokratické strany. Předsedou pražského volebního štábu pro senátní volby byl zvolen Alexander Bellu, zástupce starosty Prahy 3.

„Celý život podnikám v úklidových službách. Praha 10 je místo, které by potřebovalo uklidit jak obrazně tak doslova a na tuto tématiku se plánuji zaměřit i ve své nadcházející kampani. Své zkušenosti z byznysu plánuji v Senátu zúročit ve prospěch všech slušných podnikatelů, kterým tato vláda neustálými regulacemi hází klacky pod nohy a nenechá je v klidu pracovat,“ doplňuje kandidátka do Senátu v Praze 10 Irena Bartoňová Pálková.

„Prahu znám skrz naskrz a své zkušenosti z komunální politiky chci využívat i na celostátní úrovni v Senátu. V životě i v politice jsem zažila pády i vzestupy. O hodnotách, které vyznávám, jsem nikdy nemusela pochybovat. Jako zakládající členka ODS budu hájit vždy liberálně-konzervativní názory,“ dodává kandidátka do Senátu v Praze 11 Marta Šorfová.


Tajemná Praha Richarda Horáka

Dnes v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Dnes v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Dnes v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Dnes v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Dnes v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

Včera v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

Včera ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

Včera v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

Včera v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Praha 5: Objednávání přenosných hlasovacích schránek pro 2. kolo volby prezidenta 2018

Včera v 07:55

Radnice informuje občany, kteří ze zdravotních důvodů nemohou přijít volit do volební místnosti a chtějí své volební právo využít, že mohou si objednat přenosnou hlasovací schránku.

Další krátké zprávy
Nahoru