dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská politika

Pražská ODS: Při vyjednávání o koalici zatím zdaleka nedošlo ke shodě v několika oblastech

Současných jednání o novém politickém vedení Prahy se účastní i pražská ODS, která by mohla podporovat menšinovou Radu vedenou TOP 09. Podle aktuálních zpráv z médií by se mohlo zdát, že nová vláda na magistrátu už je „upečena“. Občanští demokraté to však vyvracejí.

„Chtěli bychom zdůraznit, že žádná varianta nedospěla do finální fáze a žádná koaliční dohoda či spolupráce nebyla uzavřena. Byly ustanoveny pracovní skupiny, které nyní krok po kroku analyzují a diskutují možné programové průsečíky. Zdaleka nedošlo ke shodě v několika oblastech, a to zejména v oblasti dopravy a územního plánování,“ uvedl předseda pražské ODS Filip Humplík.

„Teprve za předpokladu programové shody bychom jako klub ODS započali diskuzi o personálních otázkách a možnostech nastavení funkční Rady hlavního města Prahy s cílem prosazovat dlouhodobé politické priority ODS, které vychází z těchto neměnných tezí. Zastavení trendu plýtvání. Malá a efektivní radnice. Zvýšení podílu investic,“ vyjmenovala předsedkyně klubu pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

„Aby jakákoliv koalice či spolupráce byla stabilní a akceschopná, musí mít do detailu vyjasněny strategické otázky, které jsou klíčové pro fungování hlavního města Prahy,“ dodal Filip Humplík.


Další články
Nahoru