dnes
Úterý - zatazeno
8°C
zítra
Středa - zatazeno
7°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-snih
5°C
Pražská ODS: Budeme prosazovat další snížení provozních výdajů
Sídlo magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Pražská ODS: Budeme prosazovat další snížení provozních výdajů

Zastupitelé za ODS požadují další snížení provozních výdajů a zároveň zvýšení prostředků na klíčové infrastrukturní stavby. Město by podle občanských demokratů mělo pracovat také na změně parkovacího systému a pokračovat ve výstavbě domovů pro seniory a dalším rozvoji sociálních služeb.

„Rada nám dnes předkládá v podstatě úplně nový rozpočet hlavního města. Pavel Vyhnánek zapracoval naše návrhy na snížení běžných výdajů o 1,2 miliardy korun, ale pořád je s čím pracovat. I s tímto snížením jsou plánované výdaje na provoz 59 miliard korun, což je rekord. Za vlády ODS byly běžné výdaje na úrovni 38 miliard. Aby mohlo město výrazně investovat, měla by rada předkládat rozpočet s nižším podílem běžných výdajů. V těchto situacích musí zastupitelstvo tahat za jeden provaz,“ uvedla Alexandra Udženija, předsedkyně klubu zastupitelů za ODS.

„Velkou bolestí předkládaného rozpočtu jsou především chybějící prostředky na klíčové dopravní stavby. V rozpočtu jsme marně hledali peníze na rekonstrukci Libeňského mostu, Radlickou radiálu, přípravu zahloubení ulice V Holešovičkách nebo prakticky připravené zakrytí Spořilovské. Pro vedení města by měla být doprava prioritou, podle návrhu rozpočtu to vypadá spíš na to, že rada chce začít plnit náhodně vybrané projekty, bez ohledu na jejich důležitost, aby to vypadalo, že něco dělá,“ uvedl Ondřej Martan, zastupitel za ODS.

„Rada nevyčlenila peníze ani na nový systém parkování. Dlouhodobě upozorňujeme na nedostatky modrých zón a nutnost jejich úpravy. Vedení Prahy několikrát prohlásilo, že parkování řešit nebude. Parkování je jedna z mála věcí, kterou od nás radní neokopírovali. Budeme se proto koaličních představitelů ptát, co hodlají se situací, kdy nemůžou desetitisíce Pražanů najít parkovací místo, dělat,“ dodává Bohuslav Svoboda, zastupitel za ODS.

 „Uložení 100 milionů v rozpočtu do sociální péče bez jasného určení také není správné řešení. Všichni víme, jak akutně chybí místa v domovech pro seniory. Z tohoto důvodu se zřejmě zastaví výstavba nových kapacit, např. domova pro seniory Palata nebo domov pro seniory v Krči. Praha se musí připravovat na budoucnost – tedy mít kapacity pro seniory a lidi, kteří se o sebe nedokážou postarat sami. Nerozumím tomu, proč se investice, které by pomohly k rozvoji sítě sociálních služeb, škrtí, místo abychom výstavbu urychlili. Považuji to za velmi nezodpovědné,“ uvedla Alexandra Udženija, předsedkyně pražských zastupitelů za ODS.

Tisková zpráva klubu ODS v pražském zastupitelstvu k jednání 28. 2. 2019

Články uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce


Tolik lidí s ušpiněnou minulostí, rasistů, antidemokratů a bezpáteřních oportunistů, že jim ani koalice nedokáže vyhovět

18. února 2020 v 10:07

O místa v institucích, které mají hlídat demokracii, lidská práva nebo veřejnoprávní média, se dnes uchází tolik lidí s ušpiněnou minulostí, rasistů, antidemokratů a bezpáteřních oportunistů, že všem jim bohužel koalice Hradu, ANO, KSČM, SPD a části ČSSD nedokáže...

Němcová: Zde je důkaz, že Zeman a Babiš přitvrzují, ČSSD na vedlejší koleji

13. února 2020 v 18:12

Ve středu 12. února se v médiích objevila nenápadná zpráva: premiér zřizuje na úřadu vlády novou pozici, poradce pro zahraniční politiku. Dosud žádného neměl.

Prý občas utrousí nějakou tu štvavou poznámku, čímž dodá xenofobním postojům punc legitimity

13. února 2020 v 09:58

Ombudsman má pracovat na porozumění mezi státem a občany i mezi většinou a menšinami. To druhé se dnes nenosí, tož vyhrála osoba, která se omezí na bušení razítky a občas utrousí nějakou tu štvavou poznámku, čímž dodá xenofobním postojům punc legitimity.

Klaus se pustil do Jurečky kvůli údajné štvanici. Ať máte o čem přemýšlet, vy svatouškové!

1. února 2020 v 17:28

Hana Lipovská a štvanice na její osobu kvůli kandidatuře do rady státní televize.

Bývalý Babišův spojenec: Zadupávání solidarity z nejvyšších míst u nás pokračuje. Proč se tak vytočil?

1. února 2020 v 17:08

Zadupávání empatie, slušnosti a solidarity z nejvyšších míst u nás pokračuje. Premiér Andrej Babiš odmítl vyhovění čínské žádosti o poskytnutí zdravotnických pomůcek. Opravdu není vláda schopná pomoci ani symbolicky? Není. Ale pomoc poskytnout lze.  

Jestli podle Hampla zruší tento zákon, tak tím vyrovná všechny škody, které způsobil české ekonomice

30. ledna 2020 v 17:18

Jestli Babiš opravdu zruší služební zákon, tak tím vyrovná všechny škody, které zatím způsobil české ekonomice. Odhaduji ale, že nakonec nebude mít dost odvahy. Kéž bych se mýlil.

Honzejk ironicky k lidovcům: Za toto se mohou jen modlit, aby při sólo jízdě nenarazili hlavou na hranici

30. ledna 2020 v 17:13

Spojenectví demokratických stran? Ne, lidovci Pitharta neposlechli. Převažuje u nich nálada lidové písničky „a já sám,dycky sám, své koníčky osedlám". Teď se mohou jen modlit, aby při sólojízdě nenarazili hlavou na pětiprocentní hranici. A to tak, že zespoda.  

Pehe ironicky ke Klausovi i „jeho institutu“

29. ledna 2020 v 17:00

Václav Klaus: Účast Zelených v rakouské vládě je pro ČR ohrožením, protože prý nemáme alternativu k jaderné energii, jejímiž odpůrci Zelení jsou. Klaus též varoval před „klimatickým alarmismem“. Míním, že mnohem větším ohrožením pro ČR je Klaus a jeho...

Piráti: Mariánský sloup není symbolem smíření

25. ledna 2020 v 15:09

I přes odpor několika institucí a bez ekumenické shody byl minulý týden pražskými zastupiteli odhlasován tisk, který po letech diskuze na zastupitelstvu hlavního města Prahy umožňuje vztyčení kontroverzního Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Podle odborníků z řad historiků není aktuální...

ČSSD: Vedení Prahy vůbec netuší, co se v dopravním podniku děje

24. ledna 2020 v 15:54

Zakázka na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun, kterou pražský dopravní podnik zadal bez veřejné soutěže firmě Škoda Transportation, je jasným důkazem, že vedení hlavního města neví, co se v podniku děje.

Pražské ANO: Náměstek Scheinherr měl být odvolán kvůli zakázce dopravního podniku

24. ledna 2020 v 10:11

„Zakázku na kompletní servis vozů metra za celkovou částku 22 miliard neschválila ani dozorčí rada pražského dopravního podniku. Opozice proto navrhla usnesení, ve kterém Radě chtěla uložit, aby z důvodu nejasností, které kolem zakázky panují, zpracovala ve spolupráci s některou nevládní...

Benzín by měl výrazně zlevnit. Nafta bude zlevňovat jen mírně

23. ledna 2020 v 07:56

V uplynulém týdnu jsme mohli pozorovat mírné snižování cen pohonných hmot. Tento trend se bude udržovat i v následujících týdnech. Aktuální cena ropy i kurz koruny vůči dolaru umožňují pumpařům snižovat ceny. Ti se však k tomuto kroku odhodlávají pomalu a jen na místech, kde je vysoká konkurence...

Korec: Hypoteční trh byl loni ve stínu centrální banky

22. ledna 2020 v 17:29

Zmar a zkáza. Tak se dá hodnotit loňský rok z pohledu hypotečního trhu. Kvůli nesmyslným regulacím České národní banky (ČNB) z konce předminulého roku se počet uzavřených hypoték propadl o více než pětinu na 77 407 uzavřených smluv. Předloni přitom hypotéku získalo 99 477 zájemců. Vyplývá to...

Jana Černochová: Koalice odmítla projednat jednodušší vysílání vojáků do zahraničí

22. ledna 2020 v 10:50

Poslankyně ODS Jana Černochová dnes znovu předložila návrh na zjednodušení vysílání vojáků do zahraničních operací v naléhavých případech. Přestože tento návrh má podporu vlády a odpovídá našim spojeneckým závazkům, poslanci ANO zablokovali jeho projednání.  

Další články
Nahoru