dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Numeroložka: Aktuální zatmění Slunce odstartuje změny ve vašem životě
Částečné zatmění Slunce si mohli užít Pražané letos 20. března, v neděli 13. září bude viditelné z jižní Afriky a Antarktidy. Foto: Martin Šalek

Numeroložka: Aktuální zatmění Slunce odstartuje změny ve vašem životě

„Končící léto nám začíná nabízet své plody, tak jak tomu jsme v září vždycky zvyklí. Tento rok nám ale naděluje ještě něco navíc, byť je to našim zrakům skryté. O to víc to ale začneme pociťovat ve svých životech,“ říká pražská numeroložka Jana Tamchynová.

Ještě než nás definitivně přestane školit Saturn ve Štíru, který svou vládu předá pokroku a cestování přejícímu Střelci (18. září), což mnohým uvolní křídla k rozletu, čeká nás částečné zatmění Slunce (viditelné z jižní Afriky a Antarktidy) spolu s vrcholícím novoluním, oboje v Panně. Celé toto vesmírné divadlo se bude odehrávat v neděli 13. září v 8:41 hodin.

Na co se tedy můžeme těšit?
Obecně jakékoli zatmění Slunce prověřuje naši vnitřní sílu, jelikož nás nutí setkat se se svými stíny a poprat se s nimi. Jsme-li mravně na výši, odstartovává v nás zatmění pozitivní změny do budoucna, je-li tomu naopak, podněcuje v nás to špatné. V obojím případě jde o vnitřní změny.
Přidá-li se k tomu vliv Měsíce v novoluní, zesílí se již tak silný vliv na naši psychiku a prohloubí prociťování jakési duševní prázdnoty, která ale může mít velmi očistný charakter. Není pochyb o tom, že nás to opravdu pohne kupředu.

Jak to tedy konkrétně vypadá, když je měsíční novoluní i zatmění Slunce pod vládou Panny?
Tato konstelace nás vybídne k přehodnocení svého přístupu ke zdraví a svému životnímu stylu. Pohne nás k zásadním změnám, které nás mohou zbavit zlozvyků a ozdravit náš jídelníček. Donutí nás zaměřit se na to, jak každodenně fungujeme, co žijeme.

Podíváme se na systém našeho fungování jinak a uvidíme v něm nedostatky a trhliny. Najednou před námi vyvstanou zbytečnosti a balast, který nás brzdí nebo nedovoluje plně rozvinout své možnosti.

Samozřejmě, že každému se vyjeví to jeho „téma“. Ale to se bude točit kolem všech panenských atributů, jakým je smysl pro pořádek, metodičnost a systematický přístup, snaha vše vylepšovat, plnit si povinnosti a být vysoce zodpovědný.

Patří k tomu i potřeba vše si promyslet, nedělat zbytečnosti, umět poradit sobě i druhým, stejně tak i kritičnost a spravedlnost, idealistické představy, v nichž Panna touží vše dovést k dokonalosti.

Jak tomu tedy rozumět?  
Jednoduše půjde o silný tlak a touhu uzavřít pomyslnou předchozí kapitolu svého života a začít novou, jinak a lépe. Možná zkraje opředenou idealistickými a nadnesenými představami. Ale na jejich formování v realitě bude dost času.

Vliv takového zatmění trvá řadu měsíců. Před námi se otevřou nové začátky, s chutí si můžeme začít plánovat novou budoucnost bez nedostatků, které se před námi objevily. Budeme vnitřně nuceni k přepracování systémů, podle kterých jsme žili doposud a k vytvoření nových, funkčnějších a pravdivějších.

Těžko si budeme lhát sami sobě a těžko budeme žít beze změn. Je i pravděpodobné, neuděláme-li ve svém životě pokroky, okolnosti nás k tomu donutí.

tamchynova2606-nahled

RNDr. Jana Tamchynová

Co by mělo být naším hlavním tématem?
Péče o tělo, o kvalitu stravy a pohybu, očista těla od nahromaděných škodlivin, očista mysli a psychiky od neproduktivních stereotypů. Dalším tématem je čistota domova, zbavení se zbytečných věcí, které nám ubírají prostor, ozdravění vztahů, nakládání s penězi a hospodaření.

V oblasti práce bude důležité zaměřit se na odváděnou kvalitu, preciznost v práci, ale i na to, zda děláme to, co nás opravdu naplňuje a dává nám to smysl. Pochopíme, v čem lajdačíme a jak to můžeme změnit. Vše tedy směřuje ke snížení chaosu a zmatku v našich životech a jednotlivých oblastech prožívání a k nastolení nového pořádku.

Naštěstí vše bude podpořeno originalitou a dobrými nápady, radostí z možných změn a objevů. Proto ruku v ruce se změnou bude možné pociťovat osvobození, volnost a pocit znovunabyté svobody. Nemějme tedy strach a s chutí vykročme do očistného období!

Kdy bude působit energie tohoto důležitého mezníku?
Začne působit už tři dny před vyvrcholením zatmění a novoluní, to je 10. září a doznívat bude tři dny poté, tedy do 16. září Poselství této události v nás bude mít ještě dlouhodobou dohru. A to se ještě můžeme těšit na superúplněk tohoto roku, který se odehraje za 14 dní!

RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru