dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Víkendové tipy

Pražská muzejní noc v Národním technickém muzeu

Už tradičně se Národní technické muzeum připojuje k Pražské muzejní noci. V sobotu 10. června na návštěvníky čeká pestrý doprovodný program, nové výstavy i oblíbené stálé expozice. Program začíná v 19 hodin a končí jednu hodinu po půlnoci. Aktivity se budou odehrávat jak v budově muzea, tak v jeho venkovním areálu. 

Už při vstupu do muzea návštěvníky uvítá největší česká pojízdná zvonohra tvořená 57 zvony.

Bohatý interaktivní program představí Zábavná věda z ČVUT, která příchozí všech věkových kategorií přesvědčí, že studium vědy a techniky na ČVUT může být nejenom zábavné, ale i prospěšné společnosti.

Ve venkovním areálu muzea budou k vidění historické dopravní prostředky včetně legendární drezíny z filmu Ostře sledované vlaky.

Ani návštěvnické chuťové pohárky nepřijdou zkrátka, a to díky ukázce historické výroby zmrzliny s ochutnávkou.

Výtvarně založené jistě potěší tisk litografií v expozici Tiskařství. Do zákulisí televizního vysílání nahlédnou návštěvníci při komentovaných prohlídkách expozice Televizní studio.

Pozorování dalekohledem dá zájemcům okusit práci se stěžejní pomůckou astronomů. Svoji činnost představí také Centrum stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea.

Historii i současnost výroby cukru u nás představí v interaktivním koutku Dobrovická muzea.

Vypůjčit si knihy, zahrát si deskové hry, zasoutěžit si nebo si vyzdobit středověký kodex mohou malí i velcí v Bibliobusu Oskar z Městské knihovny v Praze.
Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru