dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Pražská muzejní noc: Třináctý ročník v Muzeu hlavního města Prahy

V sobotu 11. června již po třinácté proběhne Pražská muzejní noc. Muzeum hlavního města Prahy se tradičně k této události připojí volným vstupem ve vybraných objektech – hlavní budova Muzea hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8; Podskalská celnice na Výtoni, Rašínovo nábřeží 412, Praha 2; Zámecký areál Ctěnice, Bohdanečská 259, Praha 9 a Svatomikulášská městská zvonice, Malostranské náměstí 556/29, Praha 1.

Pro návštěvníky Pražské muzejní noci bude v hlavní budově muzea připraven bohatý program od 19 do 01 hodin.

19:00–22:00 před budovou muzea
Koncert hudebního uskupení Arturo Soriano Band ‒ zahrají nejen jazzové skladby. Do 24 hodin bude koncert pokračovat v budově muzea.

19:00–23:00 Tvořivé a výtvarné dílny pro děti
Ve spolupráci s DDM Prahy 8 budou pro děti připraveny tvořivé a výtvarné dílny.

19:00–01:00 Street art před muzeem
Budete mít možnost vyzkoušet si tvorbu se sprejem a vytvořit si vlastní graffiti pod vedením fotografky Jitky Kopejtkové a malíře Petera Herera.

19:00–01:00 pracovní listy „Čas her, volna i rozjímání“ pro rodiny s dětmi
Pracovní listy formou kvízu seznámí návštěvníky s historií volného času v Praze od středověku po současnost.

20:30–22:00 Komentovaná prohlídka výstavy Pražské biografy / Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů.

20:00–20:45 pohádka – Chaloupka k nakousnutí

21:15–22:00 pohádka o hubaté Barče

Dvě známé české pohádky jsou hrány řezbovanými marionetami v maličkém rodinném loutkovém divadle. Představení ukazuje, jak se dříve doma hrávalo dětem divadlo a je určeno pro děti od tří let.

Zpřístupněny v hlavní budově budou stálé expozice a výstava Břevnov – ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled a Pražské biografy / Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů.

Zámecký areál Ctěnice se i letos v rámci Pražské muzejní noci otevře zdarma návštěvníkům od 19:00 do 01:00 hodin.

Pro děti bude připravena od 19:00 do 22:00 výtvarná dílna Když Večerníček nejde spát. Výtvarná dílna se uskuteční v rámci výstavy Večerníček slaví 50 let. Zpřístupněny budou stálé expozice Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova; Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století a Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost.

Dalším objektem Muzea hlavního města Prahy, který bude v rámci Pražské muzejní noci zdarma otevřen od 19:00 do 01:00 hodin, je Svatomikulášská městská zvonice. Pro návštěvníky Svatomikulášské městské zvonice budou připraveny samoobslužné pracovní listy ke stálé expozici Custos Turris / Strážce města.

Zdarma bude možné navštívit také Podskalskou celnici na Výtoni, která bude otevřena od 19:00 do 01:00 hodin a nabídne dětem i rodičům samoobslužné pracovní listy. Návštěvníci zde budou moci zhlédnout novou stálou expozici Zaniklé Podskalí a život na Vltavě.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru