dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Pražská muzejní noc startuje již počtrnácté. Bude otevřeno osm desítek objektů, vstup zdarma
Jednotlivé objekty propojí o muzejní noci deset autobusových linek. Foto: Facebook

Pražská muzejní noc startuje již počtrnácté. Bude otevřeno osm desítek objektů, vstup zdarma

Jedna z největších kulturních událostí Prahy – Pražská muzejní noc – letos počtrnácté nabídne nevšední zážitky z noční metropole. V sobotu 10. června v 19 hodin otevře své brány 49 institucí v 79 objektech.

Muzejním nadšencům nabídnou tradiční i neobvyklé prohlídky expozic a výstav a speciálně pro tuto jedinečnou událost připravený doprovodný program.

Návštěvníci se tak mohou těšit na řadu koncertů, přednášek, workshopů a výtvarných dílen, divadelní a taneční představení nebo filmové projekce. Organizátoři mysleli i na nejmenší návštěvníky, kteří si mohou vybrat z mnoha atraktivních stanovišť a zažít různá dobrodružství.

Dopravu mezi jednotlivými objekty zajišťují, stejně jako v minulých letech, speciální autobusové linky dopravního podniku. Doprava je pro cestující zdarma. Podrobně o dopravě během muzejní noci informujeme zde.

Druhá červnová sobota bude v Praze v čase od 19 do 01 hodin patřit nejen muzeím – Pražská muzejní noc 2017 láká i do dalších kulturních a vzdělávacích institucí. Celkový počet účastníků letos činí bez jedné padesát. Do všech 79 objektů zapojených institucí je v tomto čase vstup zdarma, pouze do objektů NKP Vyšehrad je vstup zpoplatněn symbolickou korunou.

Naplánujte si svou noc

Vlastní program na sobotní noc lze naplánovat na webových stránkách Pražské muzejní noci 2017 www.prazskamuzejninoc.cz v sekci Program. V záložce Muzea a galerie 2017 si návštěvníci mohou vytvořit seznam jednotlivých muzeí, která mají v úmyslu navštívit. Vytvořený program je pak možné vytisknout či sdílet s přáteli na sociálních sítích. K dispozici je i letos mobilní verze stránek, přístupná přes odkaz m.prazskamuzejninoc.cz.

Informační stany

Pražské muzejní noci budou umístěny před historickou budovou Národního muzea v pátek 9. června od 12 do 19 hodin a v sobotu 10. června od 10 hodin do půlnoci, a na náměstí Jana Palacha v sobotu od 10 hodin taktéž do půlnoci.

Pracovníci informačních stanů budou podávat další informace o průběhu akce a doprovodných programech jednotlivých institucí. K dispozici zde budou také mapy dopravy Pražské muzejní noci se seznamem zapojených objektů.

Více informací o akci naleznete na: www.prazskamuzejninoc.cz.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru