Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražská MHD zkracuje intervaly, provoz se vrací do podoby před vypuknutím pandemie
Metro bude jezdit častěji. Foto: archiv

Pražská MHD zkracuje intervaly, provoz se vrací do podoby před vypuknutím pandemie

Denní provoz metra a tramvají v Praze se dnes vrací do podoby z března 2020, tedy před pandemií covidu-19. Kvůli nižšímu počtu cestujících zatím nebude rozšiřován provoz noční MHD a autobusů na letiště. U autobusů začnou nové jízdní řády platit ve středu. Povinnosti spojené s dodržováním hygienických pravidel proti covidu se nemění.

Na linky metra se v pracovní dny ráno vrátí nejkratší intervaly (na lince A 150, na lince B 140 s a na lince C 115 vteřin). Tramvajové linky pojedou ve špičkách opět každých 8 minut, páteřní linky 9, 17 a 22 pak každé 4 minuty. 

U páteřních městských autobusových linek se ranní intervaly zkrátí na obvyklých 6 minut (na vybraných linkách i 5 minut), oproti předprázdninovému období tak bude jezdit ve špičkách o zhruba 15 procent autobusových spojů více. 

S ohledem na trvající nižší večerní a noční počty cestujících a turistů zatím zůstávají v platnosti mírná omezení na autobusové lince 119 na letiště Václava Havla, prodloužené večerní intervaly v období mezi 21. a 22. hodinou a nadále nebude posilován noční provoz tramvají a autobusů o víkendech a svátcích. 

Ve Středočeském kraji dojde od 1. září kromě obnovení školních spojů k navrácení většiny posledních večerních spojů příměstských autobusových linek a také k obnovení večerních vlaků na páteřních linkách S po 21. hodině. 

Obnoven bude také provoz spěšných vlaků na lince R41 z Prahy do Kolína. I nadále však nepojedou víkendové noční vlaky cca ve 2:30 z Prahy do středních Čech a spěšné vlaky linky R49 (vyjma vlaků v trase Praha – Tábor). 

A z důvodu snížené objednávky Středočeským krajem zůstává i nadále částečně omezený provoz vybraných příměstských a regionálních autobusových linek PID.


Autor: red

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Výměna povrchu vozovky na Horoměřické omezí dopravu

22. září 2021 v 08:31

TSK začne od středy 29. září měnit povrch ulice Horoměřická, v úseku ulic V Šáreckém údolí – Nebušická.

Lávka je opravena a opět slouží chodcům i cyklistům

20. září 2021 ve 14:01

Lávka vedoucí od stanice metra Hůrka do Centrálního parku Prahy 13 prošla rekonstrukcí a opět slouží chodcům i cyklistům.

Pětkou zdravě a udržitelně

20. září 2021 v 09:29

Praha 5 se připojuje k dvacátému ročníku Evropského týdne mobility jehož sloganem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Debatovat o aktivní mobilitě – tedy o tom jaké výhody přináší pro naše tělesné a duševní zdraví a pohodu můžete dnes v 16 hodin v Parku...

Metropolitní očkovací centrum bude od příštího týdne pokračovat v novém režimu

19. září 2021 v 08:10

Velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení se v celé republice postupně uzavírají. Také Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost a podle plánu skončilo k pátku 17. září s jeho provozem hlavní město. Očkovací centrum bude i nadále fungovat v omezeném...

Další články
Nahoru