Dnes Středa - obcasny-dest 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražská MHD zkracuje intervaly, provoz se vrací do podoby před vypuknutím pandemie
Metro bude jezdit častěji. Foto: archiv

Pražská MHD zkracuje intervaly, provoz se vrací do podoby před vypuknutím pandemie

Denní provoz metra a tramvají v Praze se dnes vrací do podoby z března 2020, tedy před pandemií covidu-19. Kvůli nižšímu počtu cestujících zatím nebude rozšiřován provoz noční MHD a autobusů na letiště. U autobusů začnou nové jízdní řády platit ve středu. Povinnosti spojené s dodržováním hygienických pravidel proti covidu se nemění.

Na linky metra se v pracovní dny ráno vrátí nejkratší intervaly (na lince A 150, na lince B 140 s a na lince C 115 vteřin). Tramvajové linky pojedou ve špičkách opět každých 8 minut, páteřní linky 9, 17 a 22 pak každé 4 minuty. 

U páteřních městských autobusových linek se ranní intervaly zkrátí na obvyklých 6 minut (na vybraných linkách i 5 minut), oproti předprázdninovému období tak bude jezdit ve špičkách o zhruba 15 procent autobusových spojů více. 

S ohledem na trvající nižší večerní a noční počty cestujících a turistů zatím zůstávají v platnosti mírná omezení na autobusové lince 119 na letiště Václava Havla, prodloužené večerní intervaly v období mezi 21. a 22. hodinou a nadále nebude posilován noční provoz tramvají a autobusů o víkendech a svátcích. 

Ve Středočeském kraji dojde od 1. září kromě obnovení školních spojů k navrácení většiny posledních večerních spojů příměstských autobusových linek a také k obnovení večerních vlaků na páteřních linkách S po 21. hodině. 

Obnoven bude také provoz spěšných vlaků na lince R41 z Prahy do Kolína. I nadále však nepojedou víkendové noční vlaky cca ve 2:30 z Prahy do středních Čech a spěšné vlaky linky R49 (vyjma vlaků v trase Praha – Tábor). 

A z důvodu snížené objednávky Středočeským krajem zůstává i nadále částečně omezený provoz vybraných příměstských a regionálních autobusových linek PID.


Autor: red

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru