Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská MHD se vrátí ke svým běžným jízdním řádům
Zkrátí se i intervaly i v metru. Foto: Jan Puci

Pražská MHD se vrátí ke svým běžným jízdním řádům

MHD v metropoli se od pondělí 19. února vrátí ke svým běžným jízdním řádům. Zkrátí se tak intervaly jednotlivých spojů. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou veřejnou dopravu. Kvůli nižšímu počtu cestujících jezdila letos od 3. ledna podle takzvaných poloprázdninových jízdních řádů, které znamenají mírné omezení zejména v ranní a odpolední špičce.

Od pondělí se vrací provoz pražské MHD do původního režimu a rozsahu, na jaký byli cestující zvyklí před loňskými Vánocemi.

„V průběhu ledna a první poloviny února byl provoz tradičně nižší poptávky po cestování mírně omezený především ve špičkách pracovních dnů, na linkách metra B a C také o víkendech,“ popsal Drápal.

Počátkem roku je podle něj v pražské MHD tradičně zhruba o 15 procent méně cestujících než během podzimu.

„Je to způsobené především menším počtem návštěvníků metropole, obecně nižší hybností obyvatel v zimních měsících a také tím, že vysokoškoláci mají zkouškové období. Navíc v první polovině února má postupně celá Praha jarní prázdniny,“ popsal mluvčí. 

Od pondělí se tedy opět zkrátí intervaly na linkách metra, tramvají i městských autobusů v pracovních dnech, na linkách metra B a C také o víkendech.

Například tramvajové linky tak budou ve špičkách jezdit opět každých 8 minut, páteřní linky 9 a 22 každé 4 minuty. Víkendové intervaly metra B se zkrátí ze 7,5 na 6 minut, na lince C ze 7,5 na 5 minut.


Autor: Jan Puci

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

Včera v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru