dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská MHD kolabuje, v úterý ráno bude kvůli počasí asi také výrazně omezena
Ilustrační foto: archiv

Pražská MHD kolabuje, v úterý ráno bude kvůli počasí asi také výrazně omezena

Pražská městská doprava bude v úterý ráno zřejmě výrazně omezena, varoval její organizátor Ropid. Problémy organizace očekává v provozu městských linek i vlaků a příměstských autobusů. Část spojů nejezdí už nyní.

Dopravu v metropoli komplikuje ledovka, kvůli které namrzají troleje, a přibylo nehod. „Vzhledem k aktuální předpovědi počasí očekáváme v úterý ráno výrazně snížený rozsah provozu Pražské integrované dopravy," uvedl mluvčí společnosti Ropid Filip Drápal.

Cestujícím doporučil, aby se o aktuální situaci v dopravě informovali na internetových stránkách organizace Ropid a jejím profilu na Facebooku.

Namrzlé troleje dnes večer zastavily většinu pražských tramvajových linek. V části své trasy nejezdí 16 linek z celkových 22, problémy mají tramvaje i na jiných místech v metropoli.

Led na elektrickém napájení zkomplikoval také provoz příměstských vlaků kolem Prahy. Pražská policie kvůli zvýšenému počtu nehod posílila hlídky.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru