dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Pražská politika

Pražská městská policie vypsala veřejnou zakázku na dodávku výstrojních součástek

Samotnou realizaci významné nadlimitní veřejné zakázky posvětilo v červnu letošního roku pražské zastupitelstvo. Bude se jednat o 4letou zakázku s maximálním předpokládaným finančním objemem 150 miliónů korun, která bude rozdělena do 5ti částí tak, aby se mohl přihlásit co největší počet uchazečů. Městská policie si tak z široké konkurence bude moci vybrat tu nejkvalitnější výstroj za co nejnižší ceny.

Zakázka obsahuje kompletní výstroj pro činnost strážníka městské policie od veškerých součástí běžné letní a zimní pracovní nebo slavnostní uniformy (kombinézy, kalhoty, bundy, košile, svetry, roláky, trička, čepice, obuv, termoprádlo, doplňky apod.) až po speciální věci pro cyklo a motohlídky (kalhoty, bundy, přilba, brýle, obuv) apod.
     
Z pohledu organizace se jedná o zásadní veřejnou zakázku, která je svým vlivem a dopadem na každodenní pracovní podmínky zaměstnanců, naprosto klíčová. Při hodnocení jednotlivých nabídek bude posuzována jednak kvalita, ale také cena.

„S ohledem na maximální možnou transparentnost, jsem rozhodl o tom, že ve výběrové komisi budou i zástupci tří nejsilnějších odborových organizací působících u Městské policie.  Také bylo rozhodnuto o tom, že budou výstrojní součástky v rámci výběrového řízení tzv. testovány, a to samotnými strážníky v přímém výkonu služby,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.
     
Realizace veřejné zakázky vychází také ze schválené koncepce fungování Městské policie a patří mezi klíčové zakázky, které chce vedení městské policie v co nejkratší době realizovat (obměna vozového parku, dodání výstrojních součástek, servis vozového parku, úklid a stavební údržba, zdravotnické zabezpečení).

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru