Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
DopravaPražský život

Pražská lítačka letos již podvanácté

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

„Prioritou městské části Praha 6 je podpora cestování městskou hromadnou dopravou. Tento závod prakticky dokazuje, že hromadnou dopravou je možné se velmi rychle a efektivně přepravovat v rámci Prahy a vyhnout se tak zbytečným komplikacím, které v běžném provozu číhají na řidiče automobilů. Závodu se účastním pravidelně a jsem zvědav, jak budu letos úspěšný se zvolenou taktikou trasy,“ říká radní pro dopravu městské části Praha 6 Ondřej Matěj Hrubeš (ODS). 

Taktického závodu v integrované dopravě v metropoli se mohou zúčastnit závodníci všech věkových kategorií nebo školní i pracovní kolektivy. Samotná soutěž trvá od 16 do 19 hodin. Vyhrává závodník, který během tří hodin získá maximální počet bodů za co nejvíce projetých linek, zastávek a speciálních bonusových zastávek převážně na území Prahy a v jeho blízkém okolí. Každý závodník si sám volí svoji trasu a sbírá body podle její výhodnosti. Startovné se neplatí. Veškeré informace a podrobnosti o soutěži najdete zde Pražská lítačka (spjf.cz).

Pro letošní ročník došlo v pravidlech k inovacím. Start se uskuteční z neznámého místa z tramvajového vozu. Nově je také možné použít jako dopravní prostředek sdílená kola či trolejbus.

Letošní ročník se uskuteční díky finanční podpoře městské části Praha 6. Organizátorem je Spolek Jaroslava Foglara.

V loňském roce městská část připravila v rámci Evropského týdne mobility první Dopravní orienťák na území Prahy 6 a letos chystá jeho druhý ročník.


Autor: red

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Dnes v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Dnes v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Dnes v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Dnes v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Další články
Nahoru