Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská koupaliště hlásí v červenci vyšší návštěvnost, některá zvýšila ceny
Žižkovská Pražačka. Foto: archiv

Pražská koupaliště hlásí v červenci vyšší návštěvnost, některá zvýšila ceny

Návštěvnost pražských koupališť v letošní letní sezoně zatím zhruba odpovídá loňsku, v červenci pak díky teplému počasí narostla. Řada provozovatelů z důvodu vyšších nákladů zvýšila ceny vstupného zhruba o 20 procent. ČTK to sdělili provozovatelé. Kvalita vody v přírodních koupalištích je podle dosavadních měření hygieny většinou dobrá, jen biotop na Lhotce hygienici uzavřeli kvůli výskytu vyrážky. Tento víkend mají podle předpovědí padat teplotní rekordy.

Podle provozního manažera koupaliště Petynka ve Střešovicích Petra Šimánka byla letos návštěvnost v červnu o něco nižší než loni. „Naopak červenec nám začal s vysokými teplotami a zde máme vyšší návštěvnost," uvedl.

 Podobně se vyjádřil ředitel areálu Pražačka v Praze 3 Václav Bartásek. „Červenec se díky vedrům neskutečně rozjel a věřím tomu, že od června do září budeme mít celkovou návštěvnost kolem 45 000, což je nadprůměr," řekl. Loni podle něj byla celková návštěvnost asi 40 000 lidí.

Podle ředitele Plaveckého stadionu Podolí Jana Bezděka začala letos sezona o něco dříve než loni, ale návštěvnost je zatím o něco málo nižší. Doufá nicméně, že finálně bude za letní sezonu minimálně stejná jako v loňském roce.

„Samozřejmě musíme počítat i s tím, že klesla návštěvnost i tím, že jsme byli nuceni promítnout vyšší náklady do vstupného," dodal.

Podolský bazén musel podle Bezděka z důvodu zdražení plynu, elektrické energie a vody letos zdražit asi o 17 procent, dospělí nyní zaplatí za celodenní vstup 280 korun.

„Za prvních pět měsíců letošního roku jsme zaplatili za plyn o pět milionů korun více než v loňském roce a za vodné a stočné jsme uhradili o 1,5 milionu více," uvedl ředitel s tím, že služby zdražili i dodavatelé.

Vstupné z obdobných důvodů asi o 20 procent zdražili i na Petynce, kde vyjde celodenní vstup pro dospělého na 220 korun. „Vyšší zdražení jsme směřovali na vstupné dospělých (produktivních lidí), seniorské a dětské vstupné jsme zdražili méně," vysvětlil Šimánek.

Zdražení se nevyhnulo ani například koupaliště v Ládví, kde podle loňských informací lidé zaplatili za celodenní vstup 180 korun, zatímco letos je to podle webových stránek 220 korun.

Stejné ceny jako loni naopak ponechali na Pražačce, kterou provozuje přes svou příspěvkovou organizaci Praha 3. „Nechali jsme ceny, jaké byly, protože jsme chtěli přilákat co nejvíce lidí. Zdražení případně necháme až na příští sezonu," uvedl Bartásek.

Voda v pražských přírodních koupalištích je podle dosavadních měření pražské hygienické stanice dobrá, nanejvýš je zakalená, ale bez zdravotních rizik.

Výjimkou je biotopové koupaliště na Lhotce, kde je od konce června koupání zakázáno z důvodu výskytu onemocnění cerkáriová dermatitida, které se projevuje vyrážkou. Je způsobeno larvami ptačích motolic, které přenáší vodní plži. Ty v posledních dnech odstraňují potápěči. 


Autor: ČTK

Jazz Apples vystoupí za Poříčskou bránou

Dnes ve 13:42

Kapela Jazz Apples vznikla v létě roku 2022 ve čtyřčlenném složení. V jejím rozmanitém repertoáru naleznete jak jazzové standardy, latinu a balady, tak skladby interpretů jako Queen, Amy Winehouse nebo Zuzana Navarová. Jako host vystoupí ve čtvrtek 18. července Lucie Špitálská. Začátek...

Jiří Mastil: Obrazy a kresby

Dnes v 10:35

Výstava amatérské tvorby autora, který žije v Praze 13. Instalace v atriu radnice předvede ukázky různých technik malby a kresby s tematikou figurální, historické architektury, krajiny, zvířat a dojmů z cest.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Letní slavnosti staré hudby rozezní vlámští a čeští hudebníci

Včera ve 13:35

25. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby zahájí v úterý 16. července v Emauzích unikátní česko-vlámský projekt souborů Oltremontano Antwerpen a Tiburtina Ensemble, který vychází z proslulého oltářního triptychu Hanse Memlinga „Bůh Otec se zpívajícími a hrajícími...

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Komentované prohlídky Slavia Musea a stadionu Fortuna Arena

Včera v 07:07

Nasát fotbalovou atmosféru můžete 17. a 24. července na komentovaných prohlídkách Slavia Musea a stadionu.

Další články
Nahoru