dnes
Středa - mlha
15°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
15°C
pozítří
Pátek - zatazeno
18°C
Pražská koalice vydrží do příštích voleb, shodli se lídři stran
Zleva lídr Prahy Sobě Jan Čižinský, pražský primátor Zdeněk Hřib z Pirátů a lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil. Foto: Facebook ČPS Praha

Pražská koalice vydrží do příštích voleb, shodli se lídři stran

 Pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) vydrží do konce volebního období a v hlavním městě nemá alternativu. V diskusním pořadu serveru iDNES.cz se na tom dnes shodli primátor Zdeněk Hřib (Piráti), poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě) a europoslanec a předseda zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09). 

Koalice má v Praze v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. „Koalice vydrží. Pokud by nevydržela, byl by to výsledek nějakého politikaření," řekl Čižinský.

Podle Pospíšila koalice vydrží v případě, že bude úspěšná. Úspěchem by podle něj byla výstavba nových bytů, ročně by jich mělo být zahájeno až 10 000. Pospíšil zároveň varoval před tím, aby koalice neupadla do falešného pocitu sebeuspokojení.

Anketa

Vydrží podle vás koalice Piráti + Praha Sobě + Spojené síly pro Prahu až do voleb v roce 2022?

34.9%
(34.9%)
65.1%
(65.1%)

Během více než ročního vládnutí bylo mezi stranami v koalici několik sporů. Jedním z nich byl například monitoring prázdných bytů prostřednictvím údajů z elektroměrů. Strany se neshodly také na plánu dopravního podniku uzavřít společný podnik se soukromou firmou na revitalizaci stanice metra Nádraží Holešovice.

Naposledy se přely na konci loňského roku o další postup při výstavbě družstevního bydlení. Pražská TOP 09 pak dokonce vyjádřila nedůvěru primátoru Hřibovi.


Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

21. září 2020 v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Další články
Nahoru