dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
11°C
Pražská koalice do konce ledna představí půlroční plán činnosti
Rada hlavního města Prahy v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (uprostřed). Foto: HMP

Pražská koalice do konce ledna představí půlroční plán činnosti

Nová koalice v hlavním městě do konce měsíce zveřejní půlroční plán chystaných kroků v oblastech, které považuje za nejdůležitější. ČTK to sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Radní za Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) už minulý týden své priority pro první pololetí letošního roku představili. Plány v dopravě prezentoval i náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Novou koalici v metropoli po volbách sestavili Piráti, Praha Sobě a Spojené síly.

„Půlroční plán vzniká za účelem strategického plánování činnosti rady, tak aby mohly být jasně měřeny pracovní výsledky koalice. Plán bude zveřejněn do konce ledna. Hlavními tématy budou nepochybně sekce dopravy, bydlení a IT služeb," uvedl primátor.

Své hlavní oblasti zájmu už tento týden představily Spojené síly. Mezi nejdůležitější patří urychlení výstavby, dostupnost bydlení, životní prostředí a efektivní hospodaření. Konkrétně jde například o vytvoření jednotného stavebního úřadu pro Prahu, kde však zatím nepanuje koaliční shoda.

Náměstek a radní pro dopravu Scheinherr tento týden rovněž představil své nejbližší plány. V letošním roce by podle něj například měl začít geologický průzkum k metru D, stavba nové trojské lávky a první opravy Libeňského mostu.

Pražská koalice má v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. Vítěz voleb, ODS, skončila v opozici společně s hnutím ANO, které v minulém volebním období vládlo. Opozice novou koalici kritizuje za nedostatečnou konkrétnost plánovaných opatření a chybějící časový harmonogram.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Opozice neprosadila na program pražského zastupitelstva svá témata

24. ledna 2019 v 15:05

Pražským opozičním zastupitelům ODS a ANO se dnes nepodařilo prosadit na program jednání zastupitelstva materiály týkající se obsazování míst v dozorčích radách firem, dění v představenstvu dopravního podniku (DPP) nebo téma bydlení.

Další články
Nahoru