dnes
Sobota - skorojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Pražská kapela Queenie dostala nabídku na asijské turné ve velkých halách
Frontman kapely Queenie Michael Kluch. Foto: Michala Rusaňuková

Pražská kapela Queenie dostala nabídku na asijské turné ve velkých halách

Kapela Queenie v čele s frontmanem Michaelem Kluchem dostala prestižní nabídku na zahraniční turné ve velkých halách, které se má uskutečnit v roce 2022.

Show Queen Relived by Queenie byla od začátku připravována pro světové turné. Již v průběhu výroby nabídl producentsko-pořadatelský tým tuto show několika světovým promotérům a pozval je na představení do O2 areny. To by se po přeložení kvůli koronaviru mělo uskutečnit v nových termínech 11. a 12. září a 21. prosince 2020.

„Máme již několik vážných zájemců, kteří si chtějí show nejdříve prohlédnout, ale promotér z Jižní Koreje na nic nečekal a nabídl nám odkoupení 12 až 16 představení pro rok 2022 s tím, že v dalších letech koncertní šňůru rozšíří. Po několikaměsíčním vyjednávání jsme s ním minulý týden podepsali smlouvu,“ uvedl producent Queenie Martin Zoubek.

„V této chvíli tak víme, že koncerty mají být ve velkých halách v Jižní Koreji a mají mít formát koncertů velkých zahraničních hvězd. Zůstává zachována koncepce, kterou představíme na premiéře v Praze v O2 areně. Termíny a přesná místa budou ještě upřesněna. Vlivem důsledků koronavirové krize zatím promotér z Koreje neví, jestli bude moci turné zahájit již na jaře nebo až na podzim roku 2022. Zároveň také běží i jednání se zájemci z řad významných promotérů z Evropy i z dalších zemí,“ dodal Zoubek.

Show Queen Relived by Queenie

Kapela se připravuje na zmiňované podzimní velké pražské koncerty. Půjde o show za desítky milionů korun, která je v rámci tohoto žánru nejkomplexnější show, kterou kdy připravil český interpret a zároveň jedinečná ve světovém měřítku.

„Po posledním jednání s hlavní hygieničkou máme signály, že by se v září i v prosinci, při dodržení zvláštních hygienických opatření, které prostory O2 areny umožňují, naše dlouho očekávaná show měla uskutečnit. Byť třeba s povinnými rouškami u návštěvníků. Přípravám se tedy věnujeme naplno,“ uvedl zpěvák Michael Kluch, frontman kapely Queenie, zpěvák a také nominant Ceny Thálie 2019.

Jaká opatření jsou navržena pro zářijové koncerty „Queen Relived by Queenie“? Sektory v hale jsou přibližně po 300 osobách a díky velkému množství vstupů a prostornému zázemí, O2 arena vypracovala plán, jak zajistit, aby se diváci z jiných sektorů nepotkávali při příchodu i odchodu. Prostory a vybavení areny také umožňují i vhodné oddělení personálu od diváků.

„Jsou připraveni dezinfikovat všechny prostory před akcí i po akci, včetně ventilace, která je opatřena filtry a má možnost ventilace bez vnitřního okruhu. Samotná O2 arena má také velkorysý objem všech prostor díky nadstandardní ploše a vysokému stropu,“ dodal producent Martin Zoubek. Další jednání s hygieniky by měli zástupci kapely vést 18. srpna.

V současnosti kapela absolvuje open-air tour „Pod širým nebem“, které se koná na hradech, zámích a dalších místech. V Praze byla místem konání Křižákova fontána. Atmosféru těchto koncertůumocňuje také specifické pódium, které je přesným modelem stage ze slavného klipu Queen, The Miracle.

Vlastní pivo Queenie

Kapela QUEENIE tento týden představila nový „merch“. Jeho součástí je i desetistupňové pivo QUEENIE (Craft Beer by Queenie). Vznikl v pražském Pivovaru PANACZECH v Dolních Měcholupech. „Vzali jsme anglické a české slady, chmely, doplnili vzácnými plzeňskými kvasnicemi, vybrali z nich to nejlepší a vytvořili jsme dokonalý chuťový zážitek,“ prozradil Ondřej Vrkoč z Pivovaru PANACZECH.

Pivo Queenie je k dostání na koncertech kapely a brzy bude dostupné také ve vybrané obchodní síti. Jednání se vedou s několika řetězci.  


Kniha roku: Hlasování ve čtenářské anketě je v plném proudu

17. září 2020 v 18:16

Druhý ročník čtenářské ankety Kniha roku, jejímž vyhlašovatelem je Nadační fond Čtení tě mění, je v plném proudu. Anketa vznikla v loňském roce, důvodem byla snaha ocenit nejen literární kvalitu knih, ale také jejich „oblíbenost" u běžných čtenářů. Právě oni zde totiž rozhodují...

Devatero řemesel v Praze 8

17. září 2020 ve 13:32

Výstava studentských prací SOŠ uměleckořemeslné se od 16. září do 27. listopadu koná v Libeňském zámku.

Kate Hodgesová: Milované a obávané

17. září 2020 v 09:37

Padesát příběhů mytických žen ze všech koutů světa. Kniha Milované a obávané se skládá ze starých mýtů a lidových příběhů o legendárních mytických bytostech, ale vypráví je novým způsobem. Nezávislé víly, svůdné dívky v lesích, strašidelné čarodějnice nebo málo známé bohyně – kniha pokrývá širokou...

Allie Reynoldsová: Mráz pod kůží

17. září 2020 v 09:17

Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem. Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších...

Koncert v parku Přátelství

15. září 2020 v 18:41

Večer v neděli 20. září v parku Přátelství na Proseku bude patřit milovníkům klasické hudby. Zazní Má vlast Bedřicha Smetany a Novosvětská Antonína Dvořáka v podání Orchestru Praga Sinfonietta pod vedením dirigentky Miriam Němcové.

Dernisáž výstavy Slavné vily Prahy 6: Hanspaulka

15. září 2020 v 15:15

Na konci září letošního roku vyjde další z knih v edici Slavných vil, tentokrát o vilách na Hanspaulce. K vydání knihy připravila radnice Prahy 6 stejnojmennou výstavu v Galerii Skleňák.

Devětkrát s devítkou pokračuje čtvrtým koncertem

13. září 2020 v 07:31

Dvacátý ročník festivalu komorní a orchestrální tvorby Devětkrát s devítkou je rozdělen je do dvou etap a čtvrtý koncert jeho podzimní části se koná ve pondělí 14. září.

Praha 4: Divadlo Bravo začne pestrým a zdarma přístupným programem

13. září 2020 v 06:07

Dnes, 13. září. proběhne slavnostní otevření a předání Divadla Bravo! do rukou předního novocirkusového souboru Losers Cirque Company. Pro první návštěvníky nové scény v dřívějším Branickém divadle je připraven na celé odpoledne zdarma přístupný program pro celou rodinu, který nabídne nový cirkus,...

Další články
Nahoru