Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kapela Queenie dostala nabídku na asijské turné ve velkých halách
Frontman kapely Queenie Michael Kluch. Foto: Michala Rusaňuková

Pražská kapela Queenie dostala nabídku na asijské turné ve velkých halách

Kapela Queenie v čele s frontmanem Michaelem Kluchem dostala prestižní nabídku na zahraniční turné ve velkých halách, které se má uskutečnit v roce 2022.

Show Queen Relived by Queenie byla od začátku připravována pro světové turné. Již v průběhu výroby nabídl producentsko-pořadatelský tým tuto show několika světovým promotérům a pozval je na představení do O2 areny. To by se po přeložení kvůli koronaviru mělo uskutečnit v nových termínech 11. a 12. září a 21. prosince 2020.

„Máme již několik vážných zájemců, kteří si chtějí show nejdříve prohlédnout, ale promotér z Jižní Koreje na nic nečekal a nabídl nám odkoupení 12 až 16 představení pro rok 2022 s tím, že v dalších letech koncertní šňůru rozšíří. Po několikaměsíčním vyjednávání jsme s ním minulý týden podepsali smlouvu,“ uvedl producent Queenie Martin Zoubek.

„V této chvíli tak víme, že koncerty mají být ve velkých halách v Jižní Koreji a mají mít formát koncertů velkých zahraničních hvězd. Zůstává zachována koncepce, kterou představíme na premiéře v Praze v O2 areně. Termíny a přesná místa budou ještě upřesněna. Vlivem důsledků koronavirové krize zatím promotér z Koreje neví, jestli bude moci turné zahájit již na jaře nebo až na podzim roku 2022. Zároveň také běží i jednání se zájemci z řad významných promotérů z Evropy i z dalších zemí,“ dodal Zoubek.

Show Queen Relived by Queenie

Kapela se připravuje na zmiňované podzimní velké pražské koncerty. Půjde o show za desítky milionů korun, která je v rámci tohoto žánru nejkomplexnější show, kterou kdy připravil český interpret a zároveň jedinečná ve světovém měřítku.

„Po posledním jednání s hlavní hygieničkou máme signály, že by se v září i v prosinci, při dodržení zvláštních hygienických opatření, které prostory O2 areny umožňují, naše dlouho očekávaná show měla uskutečnit. Byť třeba s povinnými rouškami u návštěvníků. Přípravám se tedy věnujeme naplno,“ uvedl zpěvák Michael Kluch, frontman kapely Queenie, zpěvák a také nominant Ceny Thálie 2019.

Jaká opatření jsou navržena pro zářijové koncerty „Queen Relived by Queenie“? Sektory v hale jsou přibližně po 300 osobách a díky velkému množství vstupů a prostornému zázemí, O2 arena vypracovala plán, jak zajistit, aby se diváci z jiných sektorů nepotkávali při příchodu i odchodu. Prostory a vybavení areny také umožňují i vhodné oddělení personálu od diváků.

„Jsou připraveni dezinfikovat všechny prostory před akcí i po akci, včetně ventilace, která je opatřena filtry a má možnost ventilace bez vnitřního okruhu. Samotná O2 arena má také velkorysý objem všech prostor díky nadstandardní ploše a vysokému stropu,“ dodal producent Martin Zoubek. Další jednání s hygieniky by měli zástupci kapely vést 18. srpna.

V současnosti kapela absolvuje open-air tour „Pod širým nebem“, které se koná na hradech, zámích a dalších místech. V Praze byla místem konání Křižákova fontána. Atmosféru těchto koncertůumocňuje také specifické pódium, které je přesným modelem stage ze slavného klipu Queen, The Miracle.

Vlastní pivo Queenie

Kapela QUEENIE tento týden představila nový „merch“. Jeho součástí je i desetistupňové pivo QUEENIE (Craft Beer by Queenie). Vznikl v pražském Pivovaru PANACZECH v Dolních Měcholupech. „Vzali jsme anglické a české slady, chmely, doplnili vzácnými plzeňskými kvasnicemi, vybrali z nich to nejlepší a vytvořili jsme dokonalý chuťový zážitek,“ prozradil Ondřej Vrkoč z Pivovaru PANACZECH.

Pivo Queenie je k dostání na koncertech kapely a brzy bude dostupné také ve vybrané obchodní síti. Jednání se vedou s několika řetězci.  


Umělá inteligence napsala první divadelní hru, uvede ji Švandovo divadlo

Včera ve 12:00

Již tento pátek 26. února od 19 hodin se ve Švandově divadle uskuteční unikátní akce. Po 100 letech od premiéry hry R.U.R. Karla Čapka zde uvedou hru s názvem AI: Když robot píše hru. Scénář je sestavený z dialogů vygenerovaných umělou inteligencí a vypráví o radostech i strastech každodenního...

Divácký hit jako audiokniha. Vlastníci jsou nyní k poslechu v superprodukci Audioteky

Včera v 10:51

Po úspěšném divadelním a filmovém zpracování zažívají Vlastníci Jiřího Havelky premiéru jako audiokniha. Výjimečný posluchačský zážitek slibuje takzvaný superprodukční formát, který je postaven na špičkovém zvuku podtrhujícím herecké výkony Terezy Dočkalové, Marka Němce, Taťjany Medvecké, Zuzany...

Sibel Hodge: Zmizelí

Včera v 07:07

Při rutinním letu z Afriky do Anglie doktor Mason Palmer tragicky umírá, když jeho letadlo po cestě havaruje a zmizí kdesi uprostřed husté buše.

Martin Nekola: Český New York

22. února 2021 v 10:39

New York, pulzující metropole a vstupní brána do USA, přilákal i značné množství vystěhovalců z českých zemí. Po první světové válce česká komunita čítala přes 40 000 lidí.

Mandy Robotham: Dítě třetí říše

21. února 2021 v 09:20

Anke je vězeňkyní v lágru, a aby přežila, dělá to, co umí nejlépe – pomáhá svým spoluvězenkyním porodit a starat se o novorozence. Jenže pak si její činnosti všimne kdosi důležitý a Anke čelí zdrcující volbě. Eva Braunová totiž čeká děťátko…

Slovenský institut v Praze představuje projekt Green drama a zve na první čtení

20. února 2021 v 09:09

Slovenský institut v Praze ve spolupráci s Divadelním ústavem Bratislava přichází se společným projektem Měsíc se slovenským dramatem – Green drama.

Brian Freeman: Sama proti všem

18. února 2021 v 09:04

Když nezbývá naděje, jen zoufalství. Když se z noční můry stane skutečnost. A není pomoci… Stačilo pár měsíců, aby se Lise Powerové zhroutil celý svět. Úspěšná autorka bestsellerového thrilleru ztratila během půl roku téměř všechny nejbližší. Teď žije sama, ukrytá v domě v lesích poblíž kanadských...

Filmová nadace: Blíží se uzávěrka nového kola scenáristické soutěže

13. února 2021 ve 13:26

Již jen do 28. února mají autoři prvotin i renomovaní tvůrci čas na to, aby přihlásili svoje dílo do jedné ze dvou kategorií scenáristické soutěže Filmové nadace. Hlavní kategorie je určena všem scenáristům bez rozdílu věku a kategorie Hvězda zítřka nabízí šanci začínajícím autorům, kteří dosud...

Koncert pro radost v Praze 8

12. února 2021 ve 12:01

Online živý přenos toho nejlepšího z repertoáru Joyful si můžete poslechnout v úterý 23. února od 19 hodin.

Komiksové ceny Muriel znají své nominace

12. února 2021 v 07:54

Čtrnáctý ročník komiksových cen Muriel zná nominace v devíti soutěžních kategoriích. Vítězové budou vyhlášení ve středu 24. února, tentokrát nikoliv živě v Bio Oko, ale online na webu České televize (www.ctart.cz). Pořadem budou opět provázet Ester Geislerová a Johana Ožvold a bude natočen ve...

Praha 8: Výstava 100 let skautingu v Kobylisích

11. února 2021 v 11:42

Od 22. února najdete na Úřadě městské části Praha 8 výstavu která se věnuje skautingu v Kobylisích.

Další články
Nahoru