dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská integrovaná doprava se představí na oslavách v Čerčanech
Návštěvníky oslav bude zdarma vozit zájezdový autobus ze sedmdesátých let Karosa ŠD 11. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Pražská integrovaná doprava se představí na oslavách v Čerčanech

V sobotu 15. října se v Čerčanech bude konat další Regionální den Pražské integrované dopravy. Akce je pořádána k výročí 145 let zahájení provozu na trati Praha – Benešov – Tábor – Vídeň.

V rámci bohatého programu pojedou mezi 10. a 17. hodinou z Prahy hlavního nádraží do Čerčan a okolí historické motorové vlaky a na pravidelných vlakových spojích linky S9 na trati Praha – Benešov u Prahy se svezete elektrickými jednotkami řady 451 a 452, takzvanými pantografy.

Zároveň se budete moci na zvláštních spojích linky S9 svézt moderní nízkopodlažní třívozovou elektrickou jednotkou InterPanter. Po Čerčanech a okolí pojede také historická autobusová linka.

K výročí železnice připravuje Ropid také druhý díl publikace z edice Železnice ve středních Čechách od Václava Haase, která bude k dostání zdarma poprvé právě v Čerčanech.

Na co se mohou kromě svezení historickými i moderními vozidly v Čerčanech návštěvníci těšit?
•    zdarma promítání filmů s dopravní tématikou v místním kině (zast. BUS Čerčany, U Kina)
•    prohlídka zámečku Vysoká Lhota s muzeem kočárů a povozů (zast. BUS Čerčany, Vysoká Lhota, Muzeum)
•    zdarma prohlídka vodárenské věže u nádraží
•    občerstvení se postará restaurace U Škvorů, která připraví čerstvé klobásy a maso z udírny (zast. BUS Čerčany, U Kina)

Trasy a jízdní řády historických vlaků, jednotky InterPanter i historického autobusu naleznete na stránkách Ropidu zde.


Další články
Nahoru