dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Pražská gorilí rodina: Bikira dostala k dvacetinám dort, Richard a Shinda si urvali své
Oslava dvacátých narozenin gorily Bikiry. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražská gorilí rodina: Bikira dostala k dvacetinám dort, Richard a Shinda si urvali své

V africkém duchu, za doprovodu bubeníků, proběhla dnes oslava dvacátých narozenin samice gorily nížinné Bikiry. Kurátor Vít Lukáš návštěvníkům nejprve představil oslavenkyni a po té celou gorilí rodinu. Gratulanti se také dozvěděli o projektech Zoo Praha na záchranu goril v Africe, s tím jak mohou i oni přispět k záchraně těchto oblíbených lidoopů.

Někteří návštěvníci přinesli do zoo své staré mobily, za které společnost Rema dává 10 korun na sbírkové konto Pomáháme jim přežít. Ti, kteří mobily přinesli dnes, byli uvedeni i na přání pro Bikiru. Na jedlý papír přepsali ošetřovatelé jejich jména a celé přání nalepili na sklo expozice.

Potom do expozice umístili narozeninový dort, který se skládal zejména z větví jívy, čínského zelí, paprik a grepů, a vlastní oslava mohla začít. Vzhledem k povaze samce Richarda, který musí být u každého jídla první, dostala tentokrát Bikira při vstupu několik vteřin náskok.

Využila ho k rychlému otrhání několika dobrot z dortu a rychle se s  nimi běžela schovat před přibíhajícím Richardem. Ten na dortu hodoval do doby, než ho odlákalo dění v expozici. Jeho chvilkové nepozornosti využila Shinda, která horní polovinu dortu utrhla a také s ní utekla.

V druhé části oslavy dostaly gorily do výběhu zmrzlinové koule z rozmixovaného ovoce. Těch si užili v teplém počasí všichni. Shinda ještě závěrem oslavy k velké radosti dětí, ojídala papírové přání ze skla expozice.

Oslava narozenin Bikiry připomněla návštěvníkům zoo jejich ohrožení v přírodě, seznámila je s možností, jak jim pomoci, a zároveň udělala radost gorilám i lidem.


Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru