dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská gorilí rodina: Bikira dostala k dvacetinám dort, Richard a Shinda si urvali své
Oslava dvacátých narozenin gorily Bikiry. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Pražská gorilí rodina: Bikira dostala k dvacetinám dort, Richard a Shinda si urvali své

V africkém duchu, za doprovodu bubeníků, proběhla dnes oslava dvacátých narozenin samice gorily nížinné Bikiry. Kurátor Vít Lukáš návštěvníkům nejprve představil oslavenkyni a po té celou gorilí rodinu. Gratulanti se také dozvěděli o projektech Zoo Praha na záchranu goril v Africe, s tím jak mohou i oni přispět k záchraně těchto oblíbených lidoopů.

Někteří návštěvníci přinesli do zoo své staré mobily, za které společnost Rema dává 10 korun na sbírkové konto Pomáháme jim přežít. Ti, kteří mobily přinesli dnes, byli uvedeni i na přání pro Bikiru. Na jedlý papír přepsali ošetřovatelé jejich jména a celé přání nalepili na sklo expozice.

Potom do expozice umístili narozeninový dort, který se skládal zejména z větví jívy, čínského zelí, paprik a grepů, a vlastní oslava mohla začít. Vzhledem k povaze samce Richarda, který musí být u každého jídla první, dostala tentokrát Bikira při vstupu několik vteřin náskok.

Využila ho k rychlému otrhání několika dobrot z dortu a rychle se s  nimi běžela schovat před přibíhajícím Richardem. Ten na dortu hodoval do doby, než ho odlákalo dění v expozici. Jeho chvilkové nepozornosti využila Shinda, která horní polovinu dortu utrhla a také s ní utekla.

V druhé části oslavy dostaly gorily do výběhu zmrzlinové koule z rozmixovaného ovoce. Těch si užili v teplém počasí všichni. Shinda ještě závěrem oslavy k velké radosti dětí, ojídala papírové přání ze skla expozice.

Oslava narozenin Bikiry připomněla návštěvníkům zoo jejich ohrožení v přírodě, seznámila je s možností, jak jim pomoci, a zároveň udělala radost gorilám i lidem.


Kongresový turismus pro rok 2018 podpořila Praha několika miliony korun

Dnes v 15:56

Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání podpořila 11 projektů v oblasti kongresového turismu v celkové výši 4 291 000 korun. Navržená podpora u 10 těchto projektů bude následně projednána na zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy. Mezi podpořené patří kongresy v různých oblastech medicíny, kongresy...

Další články
Nahoru