Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky
Posilovny zely řadu týdnů prázdnotou. Foto: K&K Family Fitness

Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky

Pražská fitness centra, která po šesti týdnech mohla poslední dubnové pondělí znovu otevřít, evidují zatím nižší návštěvnost než před přerušením provozu. Předpokládají ale, že zájem bude postupně narůstat.

Největšími překážkami je povinnost nošení roušek při cvičení a zákaz používání šaten a sprch. Vyplývá to z vyjádření provozovatelů pražských fitness center a posiloven.

„Některé lidi odrazuje od návštěvy povinnost nosit roušky, při cvičení to není komfortní. Takže zatím chodí spíše ti skalní, ale věřím, že se situace bude zlepšovat a lidé nás přijdou podpořit. Všechny přístroje průběžně dezinfikujeme, s ohledem na vládní nařízení u nás může v posilovně cvičit až 20 lidí naráz,“ sdělil Václav Kváča, provozovatel K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem.

Postupně přicházejí klienti do Panther Gym Čakovice, podle jednatele společnosti Miroslava Albrechta byli s mnoha z nich v pravidelném kontaktu při uzavření. „Věříme, že se situace opět uvolní co nejrychleji, například přestane platit povinnost nosit roušky, a vše se vrátí brzy do normálu," uvedl.

„Lidé bezpečnostní a hygienické požadavky přijali sportovně, navíc ocenili otevřené toalety, na které se často dotazovali. Celkový počet je však pochopitelně nižší oproti předchozímu období,“ sdělil generální ředitel JOHN REED Fitness pro ČR Petr Vávra.

Manažerka Elixír Studia Andrea Kopačková je skeptičtější. Pražané jsou podle ní zvyklí chodit cvičit před prací nebo po ní, k absolvování cesty musejí překonat větší vzdálenosti než v menších městech. Nemožnost užívat sprchy a šatny je tak pro mnoho z nich zásadní, a od návštěvy je odrazuje. Minimálně zákaz používání šaten jí připadá nelogický, když lidé spolu stejně mohou cvičit a potkají se.

Tělocvičny, posilovny a fitness centra byla z důvodu zamezení šíření koronaviru od 13. března uzavřená. Znovu otevřít mohla 27. dubna. Jejich současný provoz musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví. Lidé mohou cvičit jen se zakrytými ústy a nosem, před a po cvičení si musejí dezinfikovat ruce. Provozovatelé mohou prodávat jen balené nápoje a potraviny.


Modřanský Tarzan 2021

Dnes v 10:12

Další ročník Velké ceny Modřan ve šplhu na osmi metrovém laně „Modřanský Tarzan“ se koná v sobotu 22. května od 9 do 15 hodin.

Tahounem spotřeby CNG jsou rozvážkové služby

8. května 2021 v 07:58

Spotřeba zemního plynu v dopravě ani v posledních měsících neklesá, naopak v některých segmentech roste. Tahounem jsou rozvážkové služby, které kvůli rok trvajícím omezením obchodů a restaurací čelí zvýšené poptávce zákazníků po online nákupech s dovážkou až domů. Právě zvýšené poptávce musely...

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Na kolech po stopách útěku Jana Kubiše

6. května 2021 v 10:23

V sobotu 22. května se ve 14 hodin projedete trasou útěku Jana Kubiše.

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Praha 6 znovu podpoří místní podnikatele

5. května 2021 ve 21:11

Radní Prahy 6 na mimořádném jednání schválili podmínky pro poskytnutí podpory podnikatelům, kteří si od městské části pronajímají provozovnu a ve své činnosti byli postiženi koronavirovou pandemií. Za čtvrté čtvrtletí roku 2020 je Praha 6 připravena poskytnout místním podnikatelům slevu 50 % ze...

JRD zahájila výstavbu projektu Bohdalecké kvarteto

4. května 2021 v 08:35

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, zahájila výstavbu energeticky úsporného projektu Bohdalecké kvarteto, který vyroste nedaleko rodného domu houslového virtuosa Kubelíka. 

On-line kulatý stůl „Kontribuce investorů: ano či ne?“

4. května 2021 v 08:27

Kulatý stůl k tématu „Konstribuce investorů“ se pod patronací poslankyně Moniky Červíčkové koná dnes na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR od 9:30 hodin on-line. 

Další články
Nahoru