Dnes Sobota - zatazeno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 6°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky
Posilovny zely řadu týdnů prázdnotou. Foto: K&K Family Fitness

Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky

Pražská fitness centra, která po šesti týdnech mohla poslední dubnové pondělí znovu otevřít, evidují zatím nižší návštěvnost než před přerušením provozu. Předpokládají ale, že zájem bude postupně narůstat.

Největšími překážkami je povinnost nošení roušek při cvičení a zákaz používání šaten a sprch. Vyplývá to z vyjádření provozovatelů pražských fitness center a posiloven.

„Některé lidi odrazuje od návštěvy povinnost nosit roušky, při cvičení to není komfortní. Takže zatím chodí spíše ti skalní, ale věřím, že se situace bude zlepšovat a lidé nás přijdou podpořit. Všechny přístroje průběžně dezinfikujeme, s ohledem na vládní nařízení u nás může v posilovně cvičit až 20 lidí naráz,“ sdělil Václav Kváča, provozovatel K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem.

Postupně přicházejí klienti do Panther Gym Čakovice, podle jednatele společnosti Miroslava Albrechta byli s mnoha z nich v pravidelném kontaktu při uzavření. „Věříme, že se situace opět uvolní co nejrychleji, například přestane platit povinnost nosit roušky, a vše se vrátí brzy do normálu," uvedl.

„Lidé bezpečnostní a hygienické požadavky přijali sportovně, navíc ocenili otevřené toalety, na které se často dotazovali. Celkový počet je však pochopitelně nižší oproti předchozímu období,“ sdělil generální ředitel JOHN REED Fitness pro ČR Petr Vávra.

Manažerka Elixír Studia Andrea Kopačková je skeptičtější. Pražané jsou podle ní zvyklí chodit cvičit před prací nebo po ní, k absolvování cesty musejí překonat větší vzdálenosti než v menších městech. Nemožnost užívat sprchy a šatny je tak pro mnoho z nich zásadní, a od návštěvy je odrazuje. Minimálně zákaz používání šaten jí připadá nelogický, když lidé spolu stejně mohou cvičit a potkají se.

Tělocvičny, posilovny a fitness centra byla z důvodu zamezení šíření koronaviru od 13. března uzavřená. Znovu otevřít mohla 27. dubna. Jejich současný provoz musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví. Lidé mohou cvičit jen se zakrytými ústy a nosem, před a po cvičení si musejí dezinfikovat ruce. Provozovatelé mohou prodávat jen balené nápoje a potraviny.


Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

Dnes ve 14:49

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

Praha 15: Registrace k očkování 70+

Dnes v 10:40

Od 1. března mají možnost se registrovat k očkování také senioři 70+. Radnice patnácté městské části je připravena pomoci s registrací.

Senioři pomohli při výcviku psů na vyhledávání covid-19

Dnes v 06:43

V Domově seniorů Vršovický zámeček odhalovali služební psi Celní správy ČR onemocnění covid – 19. Všichni testovaní klienti i zaměstnanci byli negativní, výsledky se stoprocentně shodly s předchozími PCR testy. Celní správa je v závěrečné fázi výcviku psů na objevování pozitivních osob na nový typ...

Respirátory FFP2 pro seniory a hendikepované občany Prahy 13

Dnes v 06:34

V návaznosti na zpřísnění hygienických opatření, kdy bude od pondělí 1. března povinné nosit v městské hromadné dopravě, v obchodech, zdravotnických zařízeních a na dalších místech s vyšší koncentrací lidí respirátor FFP2, mohou senioři, občané zdravotně hendikepovaní a lidé ohrožení sociálním...

V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

Včera ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 9 pokračuje pilotní testování žáků na školách pomocí antigenních i PCR testů ze slin

25. února 2021 ve 21:20

Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics navazuje na první kolo pilotního testování a tento týden otestuje žáky prvních a druhých tříd v Základní škole Litvínovská, Základní škole Novoborská a žáky z Mateřské školy Veltruská a MŠ Novoborská. Antigenní i PCR testy jsou rodinám poskytnuty opět zdarma....

Po Libni a Ládví bude výdej respirátorů v Bohnicích

25. února 2021 ve 21:02

Zájem o respirátory trvá. Praha 8 chce pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit a zítra nabídne seniorům a lidem v hmotné nouzi možnost převzít 3 kusy respirátorů na osobu také na stanovišti v Bohnicích.

Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

25. února 2021 v 19:27

Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K vyzvednutí budou tyto roušky ve čtvrtek 4. března a následně v pátek 5. března na Poliklinice Pod Marjánkou. 

Praha 13 vybaví pracovníky ve školství respirátory

25. února 2021 ve 12:43

Městská část Praha 13 zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

V Praze přibylo 1466 případů koronaviru, o 125 víc než před týdnem

25. února 2021 v 11:30

V hlavním městě ve středu laboratoře odhalily 1466 případů koronaviru. Proti úterý bylo pozitivních testů o 558 méně, v mezitýdenním srovnání je ale nárůst opět vyšší, a to o 125 případů. 

Další články
Nahoru