dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky
Posilovny zely řadu týdnů prázdnotou. Foto: K&K Family Fitness

Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky

Pražská fitness centra, která po šesti týdnech mohla poslední dubnové pondělí znovu otevřít, evidují zatím nižší návštěvnost než před přerušením provozu. Předpokládají ale, že zájem bude postupně narůstat.

Největšími překážkami je povinnost nošení roušek při cvičení a zákaz používání šaten a sprch. Vyplývá to z vyjádření provozovatelů pražských fitness center a posiloven.

„Některé lidi odrazuje od návštěvy povinnost nosit roušky, při cvičení to není komfortní. Takže zatím chodí spíše ti skalní, ale věřím, že se situace bude zlepšovat a lidé nás přijdou podpořit. Všechny přístroje průběžně dezinfikujeme, s ohledem na vládní nařízení u nás může v posilovně cvičit až 20 lidí naráz,“ sdělil Václav Kváča, provozovatel K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem.

Postupně přicházejí klienti do Panther Gym Čakovice, podle jednatele společnosti Miroslava Albrechta byli s mnoha z nich v pravidelném kontaktu při uzavření. „Věříme, že se situace opět uvolní co nejrychleji, například přestane platit povinnost nosit roušky, a vše se vrátí brzy do normálu," uvedl.

„Lidé bezpečnostní a hygienické požadavky přijali sportovně, navíc ocenili otevřené toalety, na které se často dotazovali. Celkový počet je však pochopitelně nižší oproti předchozímu období,“ sdělil generální ředitel JOHN REED Fitness pro ČR Petr Vávra.

Manažerka Elixír Studia Andrea Kopačková je skeptičtější. Pražané jsou podle ní zvyklí chodit cvičit před prací nebo po ní, k absolvování cesty musejí překonat větší vzdálenosti než v menších městech. Nemožnost užívat sprchy a šatny je tak pro mnoho z nich zásadní, a od návštěvy je odrazuje. Minimálně zákaz používání šaten jí připadá nelogický, když lidé spolu stejně mohou cvičit a potkají se.

Tělocvičny, posilovny a fitness centra byla z důvodu zamezení šíření koronaviru od 13. března uzavřená. Znovu otevřít mohla 27. dubna. Jejich současný provoz musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví. Lidé mohou cvičit jen se zakrytými ústy a nosem, před a po cvičení si musejí dezinfikovat ruce. Provozovatelé mohou prodávat jen balené nápoje a potraviny.


Nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše bude letos mikulášský

25. listopadu 2020 v 06:53

Maraton Praha-Dobříš s historií od roku 1908, obnovený loni jako součást Mizuno Trail Running Cupu, se i letos poběží. Namísto poloviny října jako mikulášský v sobotu i neděli 5. a 6. prosince, respektujíc všechna nezbytná hygienicko-bezpečnostní pravidla. 

Dotace pro energeticky náročná sportoviště

23. listopadu 2020 v 16:04

Rada hl. m. Prahy dnešním rozhodnutím odsouhlasila poskytnutí individuálních neinvestičních účelových dotací sportovním zařízením s vysokou energetickou náročností vykazujícím vysoké ztráty v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy koronavirem.

Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie?

23. listopadu 2020 v 06:30

Možná mnozí z nás očekávali přinejmenším stagnaci nebo spíše pokles cen na trhu nemovitostí v souvislosti s jarní vlnou epidemie coronaviru. Nic takové se však zatím nekoná. Samozřejmě lze najít výjimky nebo odlišný trend regionálně/lokálně či pro daný typ...

Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Další články
Nahoru