dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky
Posilovny zely řadu týdnů prázdnotou. Foto: K&K Family Fitness

Pražská fitness centra zatím mají nižší návštěvnost, předpokládají zlepšení. Lidi odrazují roušky

Pražská fitness centra, která po šesti týdnech mohla poslední dubnové pondělí znovu otevřít, evidují zatím nižší návštěvnost než před přerušením provozu. Předpokládají ale, že zájem bude postupně narůstat.

Největšími překážkami je povinnost nošení roušek při cvičení a zákaz používání šaten a sprch. Vyplývá to z vyjádření provozovatelů pražských fitness center a posiloven.

„Některé lidi odrazuje od návštěvy povinnost nosit roušky, při cvičení to není komfortní. Takže zatím chodí spíše ti skalní, ale věřím, že se situace bude zlepšovat a lidé nás přijdou podpořit. Všechny přístroje průběžně dezinfikujeme, s ohledem na vládní nařízení u nás může v posilovně cvičit až 20 lidí naráz,“ sdělil Václav Kváča, provozovatel K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem.

Postupně přicházejí klienti do Panther Gym Čakovice, podle jednatele společnosti Miroslava Albrechta byli s mnoha z nich v pravidelném kontaktu při uzavření. „Věříme, že se situace opět uvolní co nejrychleji, například přestane platit povinnost nosit roušky, a vše se vrátí brzy do normálu," uvedl.

„Lidé bezpečnostní a hygienické požadavky přijali sportovně, navíc ocenili otevřené toalety, na které se často dotazovali. Celkový počet je však pochopitelně nižší oproti předchozímu období,“ sdělil generální ředitel JOHN REED Fitness pro ČR Petr Vávra.

Manažerka Elixír Studia Andrea Kopačková je skeptičtější. Pražané jsou podle ní zvyklí chodit cvičit před prací nebo po ní, k absolvování cesty musejí překonat větší vzdálenosti než v menších městech. Nemožnost užívat sprchy a šatny je tak pro mnoho z nich zásadní, a od návštěvy je odrazuje. Minimálně zákaz používání šaten jí připadá nelogický, když lidé spolu stejně mohou cvičit a potkají se.

Tělocvičny, posilovny a fitness centra byla z důvodu zamezení šíření koronaviru od 13. března uzavřená. Znovu otevřít mohla 27. dubna. Jejich současný provoz musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla vydaná Ministerstvem zdravotnictví. Lidé mohou cvičit jen se zakrytými ústy a nosem, před a po cvičení si musejí dezinfikovat ruce. Provozovatelé mohou prodávat jen balené nápoje a potraviny.


Výsledky ankety Sokol roku byly vyhlášeny v Tyršově domě

Včera v 09:11

Šermíř Alexander Choupenitch ovládl anketu Sokol roku 2019, která navazuje na dřívější ocenění Nejúspěšnější sportovec ČOS. V kategorii do 23 let uspěl zápasník Matouš Vondál, v kategorii do 18 let pak velká naděje české atletiky Barbora Malíková. Česká obec sokolská letos ocenila i své osobnosti...

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

innogy podporuje ŽIVOT 90

23. září 2020 v 19:17

innogy Česká republika podporuje projekt ŽIVOT 90 v osvětě mezi staršími lidmi o potřebě očkování proti chřipce a pneumokoku.

V srpnu zaniklo nejméně obchodních společností za téměř dva roky

23. září 2020 v 09:36

V srpnu tohoto roku vzniklo v České republice 1942 obchodních společností, o 313 méně než v červenci. Zároveň v srpnu zaniklo 1061 obchodních společností, o 252 méně než v předchozím měsíci a nejméně od září roku 2018, tedy za poslední dva roky. V srpnu tak v České republice přibylo 881...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Praha 16 upravila provoz úřadu

23. září 2020 v 08:26

S ohledem na zhoršující se omezuje radnice Prahy 16 provoz úřadu. Od čtvrtka 24. září dojde k úpravě úředních hodin ÚMČ Praha následujícím způsobem.

O opatřeních v boji s koronavirem rozhodl krizový štáb Prahy 6

22. září 2020 ve 23:05

Mateřské školky a základní školy v Praze 6 dostanou od městské části roušky a respirátory, radnice také zajistí testování pedagogů a dezinfikování vnitřních prostor škol a školek. Přistoupilo se rovněž k dezinfikování veřejných prostor a usiluje se o zřízení nových odběrových míst pro veřejnost....

Výdej dezinfekce veřejnosti na farmářských trzích pokračuje

22. září 2020 ve 22:07

Odbor bezpečnosti a krizového řízení městské části Praha 8 pokračuje ve výdeji dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 opět mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Bohnicích, Ládví, Karlíně a nově také...

Další články
Nahoru