dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Placený sex v Praze: od luxusu po fast food
Ilustrační foto: Jindřich Dvořák

Placený sex v Praze: od luxusu po fast food

Jak to vypadá se službami pražských night-klubů? O současné situaci a zákulisí prostituce v Praze si spisovatelka a publicistka Libuše Konopová povídala s Johnem, mediálním konzultantem významného internetového erotického serveru.

Jak se ekonomická situace odráží na kšeftech s láskou?
Znám hodně podniků, co zkrachovaly. Neunesly vysoké náklady. To je jeden z důvodů. Jako další bych jmenoval čím dál tím větší konkurenci privátů. Oficiálně existuje něco kolem 20 tisíc prostitutek, ale já bych řekl, že jich je aspoň milion. Neznám skoro žádnou ženu, která by si aspoň jednou v životě takhle nepřivydělala. No a třetím důvodem krachu bordelů je to, že se jejich majitelé zaplétají do kšeftů, například s realitami. A taky se pobíjejí navzájem, je tu velký konkurenční boj.

Jakou mají úroveň pražské night-kluby?
Je jich tady kolem 30 a znám je opravdu všechny. Rozdělil bych je do třech kategorií, od „fast-foodu“ po luxus. Do té spodní třídy chodí spíš Vietnamci a muži z nižších vrstev, je to takový průchoďák. Dlouhá chodba plná dveří, holky natahují ruce po klientech, odevšad se ozývají vzdechy a hekání. Slušný chlap sem nevleze. Nejznámější je asi Show Park v Pražské tržnici. V Praze i jinde po republice existuje spousta lepších podniků, které nabízejí něco navíc: program. Sněhovou, mafiánskou, kovbojskou, pyžamovou party atd. Takové akce organizuje třeba Lotos. Kabaretem proslul klub Darling. Program každopádně zvyšuje šance udržet se na trhu. No a třetí skupinu tvoří vyloženě luxusní podniky….Atlas, Sauna Club, Escade, Velvet a další. Pak jsou tu ještě hodinové hotely. Sem chodí tajní milenci, třeba v polední pauze, ale i profesionálky se svými klienty.

Kolik se platí za sex v luxusních klubech v centru Prahy?
Ceny se pohybují kolem 1 800 korun za čtvrt hodiny. Ovšem oficiálně se platí za tanec nebo masáž, prostituce je přece v Praze nelegální. Ale to bychom se dostali na jiné téma.

Máš kategorie i pro klienty erotických podniků?
Ano, dělím je na pendlery a náhodné návštěvníky. Ti první chodí do bordelu proto, že si nemůžou najít holku, ti druzí sem zavítají třeba po fotbalu, něco oslavit a podobně. No a v centru jsou to hlavně cizinci.

Říkáš, že priváty kvetou. Dělají to děvčata doma nebo si pronajmou byt dohromady? Je to asi lepší než se někde kroutit u tyče… nebo ne?
Tak i tak. Znám ženy v domácnosti, ale i úřednice z vyšších míst, které si prostitucí přivydělávají. Někdy o tom ví manžel a schvaluje to. Často tím ty ženy dokonce živí celou rodinu. Jenže je to velké riziko, pro obě strany. Holky riskují, že se jim něco stane, proto si platí bodyguarda. Ale existuje i dost podvodnic. Jeden známý mi vyprávěl, že zaplatil za sex na privátě, šestnáct set. Peníze dal té holce předem. Ona se s nimi zavřela v kuchyni a nechtěla vylézt. Asi po hodině mu došla trpělivost, vysadil jí vchodové dřevěné dveře a odnesl si je- jako náhradu za prachy….

To jsou teda věci. Po čem muži v bordelu touží? Chce většina z nich klasický sex?
Někdo ano, ale jsou takoví, co si sem jdou jen popovídat. Holku používají spíš jako psycholožku na svou citovou vyprahlost. Pak jí začnou nosit dárečky, zamilují se, navrhují schůzky mimo klub. Když na to holka kývne a dozví se to majitel, má ihned padáka. Těmhle typům často stačí orál, samozřejmě s kondomem. Češky jsou v tom disciplinované, ale třeba Bulharky a další cizinky by klidně šly za příplatek bez gumy. Skoro všichni muži mají rádi role. Pamatuju si na jednu humornou scénu. Do klubu v centru Prahy přišel klient, ale holky, válející se po divanech ho nelákaly. Zaujala ho barmanka. Tím, že se nenabízela, že ji musel dobývat. Zeptal se jí, jestli si svlékne džíny, když jí zaplatí 10 tisíc. Odmítla.

Pracují v klubech hlavně Češky? Jaké typy žen se tady vyskytují?
Různé národnosti: Češky, Slovenky, Ukrajinky, Bulharky a Rumunky, mimochodem, to jsou moc hezké holky. Ale vesměs mívají nižší IQ. To platí pro všechny. Zajímavé je ale to, že v každém podniku najdeš jednu pronikavě inteligentní ženu. Prostě hvězdu. A ta má pořád kšefty, i když jí je třeba přes čtyřicet. Dvacítky to nechápou, zívají u baru a tiše závidí. Je tu velká rivalita a někdy si vzájemně i kradou peníze.

A co city? Zamilovávají se holky do klientů často?
Neřekl bych. To jen v případech, že s někým mají orgasmus, což se ale stává zřídka. Toho muže pak nenávidí. Slyšel jsem, jak holka křičela na klienta, který ji uspokojil, ať táhne, že už ho nechce nikdy vidět. Berou to jako zradu, ztrátu nezávislosti. Mají to jasně oddělené: žádné polibky, žádná něha, žádná rozkoš, žádná láska. Jen výkon a peníze.

Když jsme u těch peněz – kolik si průměrně vydělají?
To je různé. Jezdím po podnicích v celé republice spoustu let. Třeba kolem Znojma jsou kluby, kde pro děvčata zřídili dokonce jesle. Pořádají zabíjačkové hody a tak dále. Dříve si tam každá vydělala 300 tisíc za měsíc, dneska je to slabší, asi tak 80 – 100 tisíc. Ale jsou extra akce, například nedávno sem do Prahy na týden přijela 20ti členná skupina ruských oligarchů. Najali si luxusní společnice a zaplatili každé z nich přes 100 tisíc. Ani se moc nenadřely, musely s nimi jen všechno dělat, taky pít…Je tu ale veliké nebezpečí. Některé ženy si na lehký život za velké peníze rychle zvyknou. A hodně jich jede v drogách. Marihuana, kokain. A víš, co je paradox? Že děvky v cizině jsou levnější než tady…

Podívejme. Já jsem zase na internetu zjistila, že v nejluxusnějším klubu multimilionáře Jürgena Rudloffa ve Stuttgartu platí děvčata paušál 100 EUR za noc, v čemž je obsažena daň, nápoje, jídlo, ručníky, nocleh. V některých pražských klubech platí od 4000 korun za noc, a přitom jde o špeluňku s rozvrzanou postelí….Ale poslední otázka. Máš i osobní zkušenosti s prostitutkou?
Zažil jsem všechno možné, jedna dívka se mnou dokonce chtěla mít dítě, ačkoli mezi námi nic nebylo. Odmítl jsem. Vztah ani dítě s ženou, která jde z ruky do ruky, si neumím představit. Hladím je, někdy mi pláčou na rameni, hodně z nich chybí pohlazení…..ale tím to končí.


Autor: Libuše Konopová
Další články
Nahoru