dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská divočina: V centru se objevil velký bobr, v rozlehlém parku dokonce vlk
Vlk ve Stromovce. Foto: Loosers

Pražská divočina: V centru se objevil velký bobr, v rozlehlém parku dokonce vlk

Pražanům i turistům se na Kampě naskytl na konci předešlého týdne překvapivý pohled na obzvláště velký exemplář bobra. Na zvíře, které se do své práce umí pořádně „zakousnout“. Stromy na Kampě a dřevěné mlýnské kolo v Čertovce však nejsou výskytem extra velkého exempláře bobra nijak ohroženy.

Bobří macek je totiž maketa, která upozorňuje na nový populárně naučný web odborné organizace Beleco www.pribehyceskeprirody.cz, který je součástí vzdělávací kampaně o české přírodě. Kromě bobra se tak na náměstí Míru objevil i sysel a ve Stromovce dokonce vlk!

Kampaň „Poznejte své sousedy” chce přinést veřejnosti netradiční pohled na změny v české přírodě. Platí totiž nečekaně, že činnost člověka je pro přírodu často přínosná.

bobr-kampa-nahled

Bobr na Kampě

Kampaň přináší jiný úhel pohledu na podobu původní česká přírody a na fakt, že město je přirozenou součástí přírody. Poutavou formou prezentuje pravdy a mýty o české přírodě.

Jednotlivá velká témata mají v kampani své „reprezentanty” – zvířecí sousedy, jimiž jsou právě bobr, vlk, ale také brouk roháč či drobný korýš listonoh, který na planetě žije již 200 miliónů let. O tom všem se návštěvníci na webu dozví formou krátkých videí nebo článků s multimediálními prvky.


Další články
Nahoru