Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražská divadla prodávají vstupenky na druhou polovinu sezony, některá už i na léto
Ilustrační foto: Divadlo Metro

Pražská divadla prodávají vstupenky na druhou polovinu sezony, některá už i na léto

Národní divadlo zahájilo prodej tradičního vánočního předplatného, ve kterém si lidé mohou pořídit vstupenky na představení všech jeho souborů od ledna do konce sezony. Vánoční a další typy předplatného a kuponů nabízí většina divadel, kterým se stále nedaří nalákat diváky v takovém počtu, jako tomu bylo před pandemií covidu-19. Pražské Divadlo Ungelt začalo už prodávat vstupenky i na svou letní scénu, kterou otevře o příštích prázdninách, jiné scény začnou lístky na léto prodávat záhy.

ND připravilo 28 skupin složených z představení souborů činohry, opery, baletu a Laterny magiky, několik řad označených jako exkluzivní kombinuje ta nejžádanější představení všech souborů, jiné řady se zaměřují na jeden žánr. ND začalo vánoční předplatné prodávat 31. října a některé balíčky v nižších cenových kategoriích, třeba činoherní, jsou již z půlky vyprodané.

Počátkem listopadu zahájilo předprodej na leden Švandovo divadlo, které zve třeba na adaptaci slavného Orwellova románu 1984, která bude první premiérou nového roku.

Některá divadla se i po situaci s pandemií rozhodla neprodávat předplatné, ale poukazy a vouchery, které jsou vydané na určitou sumu, platí třeba rok a lze je proměnit za vstupenku do divadla. Takovou možnost nabízí třeba Divadlo v Dlouhé nebo Divadlo Na Fidlovačce.

Městská divadla pražská nabízejí předplatné i vouchery. Předplatné na druhou polovinu současné sezony v roce 2023 pak nabízí buď výběrové s přesně danými tituly, nebo volné, kdy si držitel předplatného sám vybere titul a termín. Divadlo na Vinohradech nabízí dárkové poukazy nebo permanentky, jejichž majitel získá šest kuponů na představení dle výběru.

Většina scén hledí jen do konce příští sezony, Divadlo Ungelt ale spustilo před pár dny předprodej na Letní scénu 2023. Jeho 19. ročník hraní na scéně na hradčanském Novém Světě během pěti měsíců přinese 110 představení.

„V tomto předstihu prodáváme již několik let. Díky zastřešenému hledišti můžeme hrát již od poloviny května, takže letní sezona u nás začíná o trošku dřív než u jiných divadel," řekl ČTK mluvčí divadla Michal Zelenka.

„Především chceme vyjít vstříc divákům, aby mohli mezi své letní aktivity včas naplánovat i návštěvu Letní scény. A protože se už blíží Vánoce, vstupenky na Letní scénu jsou ideálním dárkem pod stromeček. Darujete totiž vašim blízkým nevšední zážitek, na který se mohou těšit," řekl. I Ungelt pro ty, kdo nechtějí plánovat přesné datum, nabízí dárkové poukázky.

Další divadla, která v Praze provozují v čase tradičních divadelních prázdnin letní scény, čekají se zahájením předprodeje na začátek prosince. „Předprodej na pátý ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude otevřen na začátku prosince. Hrát se v Mahlerových sadech v Praze 3 bude od konce června do začátku září 2023," řekl ČTK za divadlo Jaroslav Panenka.

Také Tomáš Přenosil, mluvčí divadla Studio DVA, které v létě provozuje hned čtyři scény pod širým nebem, ČTK řekl, že předprodej na léto zahájí v prosinci, aby bylo možné vstupenky používat jako vánoční dárky. Podobně uvažuje i Letní scéna Muzea Kampa, vstupenky na představení na dvorku Sovových mlýnů bude prodávat od prosince, řekla ČTK za provozovatele tamní scény Simona Andělová.


Autor: ČTK

Premiéra Radima Vizváryho 2. října ve Švandově divadle

Včera v 17:25

Radim Vizváry, uznávaný představitel českého mimického divadla, chystá po pěti letech premiéru nového sólového projektu: inscenace Mime on the Moon. Představení bude 2. října ve Švandově divadle na Smíchově. Své diváky zavede do světa lyrické pantomimy a imaginární reality, aby jim ukázal svět...

NTM prezentuje technickou raritu, velké mateční hodiny Magneta

Včera ve 14:19

Národní technické muzeum doplnilo končící výstavu Jednotný elektročas o raritní exponát – takzvané mateční hodiny švýcarské firmy Magneta z počátku 20. století. Nedávno zcela renovované velké podlahové hodiny jsou unikátně dochovaným reprezentantem rané průmyslové konstrukce elektromechanických...

Jak zní jazz 21. století? V klubu Jazz Dock se odehraje finále soutěže Jazzfruit

Včera v 11:30

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční ve středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská...

Prague Music Week oznamuje první část letošního programu

Včera v 11:04

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague, oznamuje první část svého letošního programu. V Národním domě na Smíchově představí od 9. do 11. listopadu široký program určený jak pro širokou veřejnost, tak pro hudební...

Nedělní varhanní hudba

Včera v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Praha 1: Každý může být umělcem

24. září 2023 v 09:44

Sto deset obrazů dorazilo do třetího ročníku celostátní soutěže výtvarníků s mentálním postižením Každý může být umělcem. Vítězové byli vyhlášeni a oceněni 20. září ve výstavním sále Konírna Musea Kampa. Všechny soutěžní práce zde najdete do 1. října.

V Praze 2 se slaví výročí vysvěcení basiliky sv. Ludmily

22. září 2023 v 09:54

Hudebně – dramatické písmo věnované 130. výročí vysvěcení basiliky svaté Ludmily v Praze 2 se koná ve středu 4. října. Vstup je volný.

Dagmar Šubrtová: Ze světla do tmy, ze tmy do světla

22. září 2023 v 08:46

V galerii Jilská 14 v Praze 1 vystavuje svá díla sochařka Dagmar Šubrtová. Pro její tvorbu jsou charakteristické důrazy na historické a sociální přesahy daného místa.

Divadlo LETÍ startuje 18. sezónu v čele s novou uměleckou šéfkou

20. září 2023 v 08:25

Pražské nezávislé Divadlo LETÍ vstupuje do nové sezóny v čele s novou uměleckou šéfkou, dramaturgyní Marií Špalovou. Pod jejím vedením bude pokračovat v propagaci a podpoře současné české i zahraniční dramatiky. Očekávanou premiérou bude na jaře roku 2024 hra Láska, argumentační cvičení hvězdy...

Koncert v Praze 15: Adam Michna z Otradovic

20. září 2023 v 05:43

Loutna česká je cyklus 13 písní s instrumentálním doprovodem.

Praha 2: Lucy Chugai Band vystoupí na Bastionu

19. září 2023 v 08:45

V rámci koncertního cyklu Prahy 2 Hudba na hradbách uslyšíte v úterý 26. září Lucy Chugai Band

Praha 1: Písně, humor a balady

15. září 2023 v 08:07

Odpoledne v sále Malostranské besedy se koná 1. října od 15 hodin.

První premiérou nové sezóny Baletu Národního divadla bude Beyond Vibrations

14. září 2023 v 06:43

Soubor Baletu Národního divadla představí v prvním říjnovém týdnu premiérové komponované představení Beyond Vibrations z děl tří významných současných choreografů.

Vachlerův film Tajemství a smysl života se představuje v oficiálním traileru

13. září 2023 v 11:21

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme a kam směřujeme? Probudíme se, vzpomeneme si? Na tyto a další otázky se snaží nalézt odpověď nový celovečerní film Petra Vachlera s názvem Tajemství a smysl života. Přestože snímek poběží v kinech až...

Další články
Nahoru