Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská divadla prodávají vstupenky na druhou polovinu sezony, některá už i na léto
Ilustrační foto: Divadlo Metro

Pražská divadla prodávají vstupenky na druhou polovinu sezony, některá už i na léto

Národní divadlo zahájilo prodej tradičního vánočního předplatného, ve kterém si lidé mohou pořídit vstupenky na představení všech jeho souborů od ledna do konce sezony. Vánoční a další typy předplatného a kuponů nabízí většina divadel, kterým se stále nedaří nalákat diváky v takovém počtu, jako tomu bylo před pandemií covidu-19. Pražské Divadlo Ungelt začalo už prodávat vstupenky i na svou letní scénu, kterou otevře o příštích prázdninách, jiné scény začnou lístky na léto prodávat záhy.

ND připravilo 28 skupin složených z představení souborů činohry, opery, baletu a Laterny magiky, několik řad označených jako exkluzivní kombinuje ta nejžádanější představení všech souborů, jiné řady se zaměřují na jeden žánr. ND začalo vánoční předplatné prodávat 31. října a některé balíčky v nižších cenových kategoriích, třeba činoherní, jsou již z půlky vyprodané.

Počátkem listopadu zahájilo předprodej na leden Švandovo divadlo, které zve třeba na adaptaci slavného Orwellova románu 1984, která bude první premiérou nového roku.

Některá divadla se i po situaci s pandemií rozhodla neprodávat předplatné, ale poukazy a vouchery, které jsou vydané na určitou sumu, platí třeba rok a lze je proměnit za vstupenku do divadla. Takovou možnost nabízí třeba Divadlo v Dlouhé nebo Divadlo Na Fidlovačce.

Městská divadla pražská nabízejí předplatné i vouchery. Předplatné na druhou polovinu současné sezony v roce 2023 pak nabízí buď výběrové s přesně danými tituly, nebo volné, kdy si držitel předplatného sám vybere titul a termín. Divadlo na Vinohradech nabízí dárkové poukazy nebo permanentky, jejichž majitel získá šest kuponů na představení dle výběru.

Většina scén hledí jen do konce příští sezony, Divadlo Ungelt ale spustilo před pár dny předprodej na Letní scénu 2023. Jeho 19. ročník hraní na scéně na hradčanském Novém Světě během pěti měsíců přinese 110 představení.

„V tomto předstihu prodáváme již několik let. Díky zastřešenému hledišti můžeme hrát již od poloviny května, takže letní sezona u nás začíná o trošku dřív než u jiných divadel," řekl ČTK mluvčí divadla Michal Zelenka.

„Především chceme vyjít vstříc divákům, aby mohli mezi své letní aktivity včas naplánovat i návštěvu Letní scény. A protože se už blíží Vánoce, vstupenky na Letní scénu jsou ideálním dárkem pod stromeček. Darujete totiž vašim blízkým nevšední zážitek, na který se mohou těšit," řekl. I Ungelt pro ty, kdo nechtějí plánovat přesné datum, nabízí dárkové poukázky.

Další divadla, která v Praze provozují v čase tradičních divadelních prázdnin letní scény, čekají se zahájením předprodeje na začátek prosince. „Předprodej na pátý ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude otevřen na začátku prosince. Hrát se v Mahlerových sadech v Praze 3 bude od konce června do začátku září 2023," řekl ČTK za divadlo Jaroslav Panenka.

Také Tomáš Přenosil, mluvčí divadla Studio DVA, které v létě provozuje hned čtyři scény pod širým nebem, ČTK řekl, že předprodej na léto zahájí v prosinci, aby bylo možné vstupenky používat jako vánoční dárky. Podobně uvažuje i Letní scéna Muzea Kampa, vstupenky na představení na dvorku Sovových mlýnů bude prodávat od prosince, řekla ČTK za provozovatele tamní scény Simona Andělová.


Autor: ČTK

Praha 6 zná vítěze letošního ročníku soutěže AntiFet Fest, je jím film Dva světy

Včera v 16:12

V divadle Semafor se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku obvodního kola soutěže amatérských filmů žáků základních škol z Prahy 6.

Léto s živou hudbou 2024 v Praze 15

Včera v 11:52

Pro všechny milovníky dobré hudby odstartuje ve čtvrtek 6. června v Pivovaru Hostivar Léto s živou hudbou 2024. Koncerty se budou konat pod širým nebem každý čtvrtek od 19 hodin za příznivého počasí.

Villa Pellé hostí díla ikony street artu, Španěla Aryze

Včera v 06:07

Světově uznávaný malíř, ilustrátor a autor instalací ve veřejném prostoru Octavi Arrizabalaga známý pod pseudonymem Aryz poprvé vystavuje v České republice. A vybral si bubenečskou Villu Pellé.

Červen ve Viole: Konec sezony s oblíbenými herci a herečkami a Cirkusovou pohádkou ke Dni dětí

23. května 2024 v 11:46

Divadlo Viola na Národní třídě se s letošní divadelní sezonou loučí reprízami úspěšných inscenací. Dříve, než dveře do zdejšího útulného hlediště uzavřou divadelní prázdniny, jsou diváci 5. června od 20 hodin zváni na úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává stále větším bludištěm....

Orchestr Pražské konzervatoře hraje v Kyjích

22. května 2024 v 19:14

Komorní orchestr Pražské konzervatoře je tvořen třiceti studenty 2. a 3. ročníků školy oddělení smyčcových nástrojů. Vedle barokního a symfonického orchestru je jedním ze tří výstavních těles této významné instituce.

Prosecká zastaveníčka zvou na červnové koncerty

22. května 2024 v 16:38

Praha 9 zve na Prosecká zastaveníčka do Parku Přátelství. Koncerty se konají od května do září vždy v úterý, začínají v 18 hodin a jsou zdarma.

Skladby Antonína Dvořáka a Jana Hanuše zazní v kostele sv. Antonína

21. května 2024 ve 20:50

Ve čtvrtek 23. května večer od 19:30 hodin se můžete zaposlouchat do tónů skladeb Antonína Dvořáka nebo Jana Hanuše na Strossmayerově náměstí. Koncert je zdarma.

Tóny Vinohrad: Hudba a ladný pohyb v Gröbeho vile

21. května 2024 v 11:31

Ve středu 22. května poznáte, jak se i v komorním podání doplňuje úžasná hudba a ladný pohyb. Květnový koncert z cyklu Tóny Vinohrad nabízí program s názvem Do tance.

Mistři grafiky manýrismu ve Valdštejnské jízdárně

21. května 2024 v 10:44

Výstava Od Michelangela po Callota / Umění grafiky manýrismu návštěvníkům nabízí více než dvě stovky děl, grafiku, kresbu, malbu a umělecké řemeslo. Výstava je připravena ve spolupráci s francouzským Muzeem Louvre, je otevřena ve Valdštejnské jízdárně od 17. května do...

Atomic Gigolo zahrají na Vyšehradě

21. května 2024 v 06:56

První koncert letošní sezóny, za úplňku a s jedinečným vyšehradským výhledem ve čtvrtek 23. května. Vstupné dobrovolné, začíná se v 19 hodin.

Přednáška: Toyen, tajemná bytost

21. května 2024 ve 02:10

Dítě bez rodiny. Žena bez milostného vztahu. Chudobná umělkyně. Čtyři mýty, čtyři klišé, které malířka z velké části sama koncipovala.

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

20. května 2024 v 07:31

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Victoria Hanna a Omri Mor oživí dávné hebrejské písně

19. května 2024 ve 12:54

Výrazné osobnosti jeruzalémské scény, zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri Mor, se ponoří k pramenům levantské hudby. 

Dudes & Barbies gallery hostí Andyho Franka

19. května 2024 v 08:00

Výstava Andyho Franka se bude konat v prostorách Vnitroblocku od 24. května do 26 června. Již druhá autorova výstava v Praze bude největší v jeho dosavadní kariéře.

Další články
Nahoru