Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražská divadla prodávají vstupenky na druhou polovinu sezony, některá už i na léto
Ilustrační foto: Divadlo Metro

Pražská divadla prodávají vstupenky na druhou polovinu sezony, některá už i na léto

Národní divadlo zahájilo prodej tradičního vánočního předplatného, ve kterém si lidé mohou pořídit vstupenky na představení všech jeho souborů od ledna do konce sezony. Vánoční a další typy předplatného a kuponů nabízí většina divadel, kterým se stále nedaří nalákat diváky v takovém počtu, jako tomu bylo před pandemií covidu-19. Pražské Divadlo Ungelt začalo už prodávat vstupenky i na svou letní scénu, kterou otevře o příštích prázdninách, jiné scény začnou lístky na léto prodávat záhy.

ND připravilo 28 skupin složených z představení souborů činohry, opery, baletu a Laterny magiky, několik řad označených jako exkluzivní kombinuje ta nejžádanější představení všech souborů, jiné řady se zaměřují na jeden žánr. ND začalo vánoční předplatné prodávat 31. října a některé balíčky v nižších cenových kategoriích, třeba činoherní, jsou již z půlky vyprodané.

Počátkem listopadu zahájilo předprodej na leden Švandovo divadlo, které zve třeba na adaptaci slavného Orwellova románu 1984, která bude první premiérou nového roku.

Některá divadla se i po situaci s pandemií rozhodla neprodávat předplatné, ale poukazy a vouchery, které jsou vydané na určitou sumu, platí třeba rok a lze je proměnit za vstupenku do divadla. Takovou možnost nabízí třeba Divadlo v Dlouhé nebo Divadlo Na Fidlovačce.

Městská divadla pražská nabízejí předplatné i vouchery. Předplatné na druhou polovinu současné sezony v roce 2023 pak nabízí buď výběrové s přesně danými tituly, nebo volné, kdy si držitel předplatného sám vybere titul a termín. Divadlo na Vinohradech nabízí dárkové poukazy nebo permanentky, jejichž majitel získá šest kuponů na představení dle výběru.

Většina scén hledí jen do konce příští sezony, Divadlo Ungelt ale spustilo před pár dny předprodej na Letní scénu 2023. Jeho 19. ročník hraní na scéně na hradčanském Novém Světě během pěti měsíců přinese 110 představení.

„V tomto předstihu prodáváme již několik let. Díky zastřešenému hledišti můžeme hrát již od poloviny května, takže letní sezona u nás začíná o trošku dřív než u jiných divadel," řekl ČTK mluvčí divadla Michal Zelenka.

„Především chceme vyjít vstříc divákům, aby mohli mezi své letní aktivity včas naplánovat i návštěvu Letní scény. A protože se už blíží Vánoce, vstupenky na Letní scénu jsou ideálním dárkem pod stromeček. Darujete totiž vašim blízkým nevšední zážitek, na který se mohou těšit," řekl. I Ungelt pro ty, kdo nechtějí plánovat přesné datum, nabízí dárkové poukázky.

Další divadla, která v Praze provozují v čase tradičních divadelních prázdnin letní scény, čekají se zahájením předprodeje na začátek prosince. „Předprodej na pátý ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude otevřen na začátku prosince. Hrát se v Mahlerových sadech v Praze 3 bude od konce června do začátku září 2023," řekl ČTK za divadlo Jaroslav Panenka.

Také Tomáš Přenosil, mluvčí divadla Studio DVA, které v létě provozuje hned čtyři scény pod širým nebem, ČTK řekl, že předprodej na léto zahájí v prosinci, aby bylo možné vstupenky používat jako vánoční dárky. Podobně uvažuje i Letní scéna Muzea Kampa, vstupenky na představení na dvorku Sovových mlýnů bude prodávat od prosince, řekla ČTK za provozovatele tamní scény Simona Andělová.


Autor: ČTK

Komorní koncert na Nuselské radnici

Dnes v 08:00

V úterý 10. ledna pořádá Praha 4 na Nuselské radnici Komorní koncert. Vstupenky za 50 korun jsou od 5. prosince v prodeji.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

Včera v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Duchovní i světská hudba Antonia Vivaldiho v Rudolfinu

1. prosince 2022 v 16:10

Po úspěšném listopadovém provedení zelenkovského programu v prestižním bruselském kulturním centru Bozar se Collegium 1704 vrací na domovské pódium v Praze. Na koncertě 6. prosince zazní pod vedením dirigenta Václava Lukse Vivaldiho zhudebněný žalm Laudate Pueri a také jeho koncertní díla psaná...

Tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

30. listopadu 2022 v 06:17

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

Praha 6: Vánoční koncert Filmové filharmonie

29. listopadu 2022 ve 12:18

Tradiční Vánoční koncert Národní technické knihovny a městské části Prahy 6 s tématikou filmových melodií v podání Komorního souboru Filmové filharmonie se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v Hale služeb NTK.

Začal prodej vstupenek na další ročník hudebního festivalu Pražské jaro

29. listopadu 2022 v 09:32

Na webu festival.cz se začaly prodávat vstupenky na Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2023. Lze si také objednat na telefonu +420 461 049 232 v pracovních dnech vždy od 10 do 18 hodin.

Adventní koncert v kostele sv. Štěpána

29. listopadu 2022 v 08:28

Praha 2 zve milovníky hudby na koncert z cyklu Adventních koncertů v kostelích.

Honza Brož & Devítka v Praze 11

29. listopadu 2022 v 07:19

Ve čtvrtek 1. prosince se od 20 hodin koná koncert folkové skupiny Devítka v KC Zahrada.

Praha 2: Soubor Linha Singers vystoupí na Novoměstské radnici

27. listopadu 2022 v 07:02

V pátek 2. prosince se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice adventní koncert vokálně instrumentálního souboru Linha Singers s uměleckým vedoucím Jiřím Linhou.

Botanica – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

26. listopadu 2022 v 19:11

Vernisáž výstavy, která probudí vaše smysly. Obrazy Karla Štědrého, objekty Jakuba Berdycha a floristické instalace Kristýny Šnajdrové společně tvoří silnou výtvarnou kompozici, v níž čas existuje pouze pro ty, kteří v něj věří.

Dubajské EXPO v Praze

25. listopadu 2022 v 10:10

Abstraktní umění, malby, sochy ze skla. To všechno návštěvníky čeká na výstavě EXPOFlashback Dubai 2020. Galerie Kroupa svým návštěvníkům umožní zažít alespoň část slavného dubajského EXPO. 

Další články
Nahoru