dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Pražská divadla chystají zajímavé premiéry
Divadlo Rokoko uvádí od roku 2009 hru Důkaz, ve které vystupuje Veronika Kubařová a Martin Písařík. Foto: Městská divadla pražská

Pražská divadla chystají zajímavé premiéry

Návštěvníky divadel ABC a Rokoko čekají premiéry šesti inscenací. Mohou se těšit na svéráznou adaptaci klasiky, frašku, tragikomedii a dokonce i komorní drama.

Divadlo ABC chystá Vančurovu „Markétu Lazarovou“ v režii Pavla Kheka. Adaptaci oblíbeného románu „Bylo nás pět“ připraví Arnošt Goldflam. Režie politické frašky „Listopad“ od Davida Mameta se ujme Petr Svojtka.

V Divadle Rokoko nastuduje Ondřej Zajíc Ustinovu hru „A voda stoupá“, Petr Svojtka Albeeho „Kdo se bojí Virginie Woolfové“? Poslední premiérou sezony pak bude tragikomedie „Vlkodlak“ v režii Ondřeje Zajíce.

V nové sezoně budou Městská divadla pražská nabízet také celou řadu volnočasových aktivit, mezi něž patří Představení pouze pro nezadané, Den dětí, Vánoční festival, Herecké kurzy pro neherce a nově také chystané Interaktivní zákulisní prohlídky.
Již tradičně je možnost získat členství v Klubu diváků, což přináší řadu výhod, například setkávání se s herci či cenově zvýhodněná představení.

Chystané premiéry Městských divadel pražských na sezónu 2013/2014

Peter Ustinov: A voda stoupá
Premiéra: 9. 11. 2013 v Divadle Rokoko
Konverzační komedie, vystavěná jako modelová parafráze biblického příběhu o potopě světa. Zprostředkovává obrázek snobské společnosti, která je schopna donekonečna řešit naprosto nepodstatné problémy, aniž by si uvědomovala reálné nebezpečí, které jí hrozí.
Režie: Ondřej Zajíc

Vladislav Vančura: Markéta Lazarová
Premiéra: 16. 11. 2013 v Divadle ABC
Vančurův nejznámější román patří dnes už mezi klasická díla české literatury. Pro Městská divadla pražská nastuduje novou verzi režisér Pavel Khek, jehož inscenace románu Želary patří k divácky nejoblíbenějším představením Divadla ABC.
Režie: Pavel Khek

Edward Albee: Kdo se bojí Virginie Woolfové?
Premiéra: 15. 3. 2014 v Divadle Rokoko
Komorní drama lze zařadit do kategorie „moderní klasika“. Děj diváky zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a praní špinavého prádla.
Režie: Petr Svojtka

Karel Poláček / Arnošt Goldflam: Bylo nás pět
Premiéra: 22. 3. 2014 v Divadle ABC
Svérázná divadelní adaptace slavné Poláčkovy knihy, kterou bude provázet celá řada dobových melodií.
Režie: Arnošt Goldflam

David Mamet: Listopad
Premiéra: 7. 6. 2014 v Divadle ABC
Politická fraška jednoho ze současných amerických autorů komentuje stav vysoké politiky i mnohé společenské nešvary. Diváky zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“.
Režie: Petr Svojtka

Roger Vitrac: Vlkodlak
Premiéra: 14. 6. 2014 v Divadle Rokoko
Francouzská tragikomedie je novou a neobvyklou verzí mýtu o Donu Juanovi. Prostorem hry defiluje množství nejrůznějších klinických případů a úchylek, osob více či méně zoufalých, ale také velmi komických. Svérázné léčebné metody panující v tomto zařízení roztáčejí koloběh bláznivých situací, který vrcholí překvapivým rozuzlením.
Režie: Ondřej Zajíc


Výstava: Stromovka

16. března 2018 v 08:20

Výstava je věnována Stromovce, jedné z významných zelených ploch na mapě Prahy. Nejslavnější éra této panovnické honitby nastala v 16. a na počátku 17. století. V století 19. se stala místem zábavy Pražanů.

Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

15. března 2018 v 11:31

Koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v Praze 2 v zahradě Neurologické a Psychiatricky kliniky VFN se koná ve středu 21. března od 16 hodin. Pořádá Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a VFN u příležitosti 333. výročí narození J. S. Bacha.

Literární soutěž O zlatý klíč. Praha 11 vyhlásila desátý ročník

15. března 2018 v 08:55

Městská část Praha 11 vyhlašuje již IX. ročník literární soutěže O zlatý klíč. Soutěž je určena obyvatelům a příznivcům Jižního Města. Koná pod záštitou zástupce starosty MČ Praha 11 Jakuba Lepše a vyhlašuje se ve věkových kategoriích do 15 let a nad 15 let...

Jak vypadal život v kladenské Poldovce

14. března 2018 v 08:23

Dozvíte na výstavě „Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna“, která je k vidění už jen do 25. března v Národním technickém muzeu.

Přednáška Viktorky Hlaváčkové Pěšky přes Kavkaz

14. března 2018 v 07:52

V červnu 2017 se mladá cestovatelka Viktorka Hlaváčková vydala sama na celkem sedmiměsíční cestu. Cílem bylo přejít pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu.

Tereza Pergnerová a Josef Formánek otevřeně promluví o svých životech, Richard Müller zazpívá

13. března 2018 v 09:45

Představení o tom, co se stane, když přestaneme býti sami sebou a posloucháme jiné, nebo když se naopak necháme vést svým srdcem. O tom bude unikátní improvizované představení „Dvě srdce jako klíč“, které se koná 16. března od 18 hodin v kostele U Salvátora.

Praha 9: O knížkách nad šálkem čaje

13. března 2018 v 08:27

V knihovně Prosek, Měšická 806/3, Praha 9, si 14. března od 17 hodin můžete nad šálkem čaje popovídat o knižních novinkách a poslechnout si, na jaké přírůstky se můžete v knihovně těšit. Vstup zdarma.

Další články
Nahoru