dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Pražská divadla chystají zajímavé premiéry
Divadlo Rokoko uvádí od roku 2009 hru Důkaz, ve které vystupuje Veronika Kubařová a Martin Písařík. Foto: Městská divadla pražská

Pražská divadla chystají zajímavé premiéry

Návštěvníky divadel ABC a Rokoko čekají premiéry šesti inscenací. Mohou se těšit na svéráznou adaptaci klasiky, frašku, tragikomedii a dokonce i komorní drama.

Divadlo ABC chystá Vančurovu „Markétu Lazarovou“ v režii Pavla Kheka. Adaptaci oblíbeného románu „Bylo nás pět“ připraví Arnošt Goldflam. Režie politické frašky „Listopad“ od Davida Mameta se ujme Petr Svojtka.

V Divadle Rokoko nastuduje Ondřej Zajíc Ustinovu hru „A voda stoupá“, Petr Svojtka Albeeho „Kdo se bojí Virginie Woolfové“? Poslední premiérou sezony pak bude tragikomedie „Vlkodlak“ v režii Ondřeje Zajíce.

V nové sezoně budou Městská divadla pražská nabízet také celou řadu volnočasových aktivit, mezi něž patří Představení pouze pro nezadané, Den dětí, Vánoční festival, Herecké kurzy pro neherce a nově také chystané Interaktivní zákulisní prohlídky.
Již tradičně je možnost získat členství v Klubu diváků, což přináší řadu výhod, například setkávání se s herci či cenově zvýhodněná představení.

Chystané premiéry Městských divadel pražských na sezónu 2013/2014

Peter Ustinov: A voda stoupá
Premiéra: 9. 11. 2013 v Divadle Rokoko
Konverzační komedie, vystavěná jako modelová parafráze biblického příběhu o potopě světa. Zprostředkovává obrázek snobské společnosti, která je schopna donekonečna řešit naprosto nepodstatné problémy, aniž by si uvědomovala reálné nebezpečí, které jí hrozí.
Režie: Ondřej Zajíc

Vladislav Vančura: Markéta Lazarová
Premiéra: 16. 11. 2013 v Divadle ABC
Vančurův nejznámější román patří dnes už mezi klasická díla české literatury. Pro Městská divadla pražská nastuduje novou verzi režisér Pavel Khek, jehož inscenace románu Želary patří k divácky nejoblíbenějším představením Divadla ABC.
Režie: Pavel Khek

Edward Albee: Kdo se bojí Virginie Woolfové?
Premiéra: 15. 3. 2014 v Divadle Rokoko
Komorní drama lze zařadit do kategorie „moderní klasika“. Děj diváky zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a praní špinavého prádla.
Režie: Petr Svojtka

Karel Poláček / Arnošt Goldflam: Bylo nás pět
Premiéra: 22. 3. 2014 v Divadle ABC
Svérázná divadelní adaptace slavné Poláčkovy knihy, kterou bude provázet celá řada dobových melodií.
Režie: Arnošt Goldflam

David Mamet: Listopad
Premiéra: 7. 6. 2014 v Divadle ABC
Politická fraška jednoho ze současných amerických autorů komentuje stav vysoké politiky i mnohé společenské nešvary. Diváky zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“.
Režie: Petr Svojtka

Roger Vitrac: Vlkodlak
Premiéra: 14. 6. 2014 v Divadle Rokoko
Francouzská tragikomedie je novou a neobvyklou verzí mýtu o Donu Juanovi. Prostorem hry defiluje množství nejrůznějších klinických případů a úchylek, osob více či méně zoufalých, ale také velmi komických. Svérázné léčebné metody panující v tomto zařízení roztáčejí koloběh bláznivých situací, který vrcholí překvapivým rozuzlením.
Režie: Ondřej Zajíc


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru