dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
22°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
15°C
Pražská divadla chystají zajímavé premiéry
Divadlo Rokoko uvádí od roku 2009 hru Důkaz, ve které vystupuje Veronika Kubařová a Martin Písařík. Foto: Městská divadla pražská

Pražská divadla chystají zajímavé premiéry

Návštěvníky divadel ABC a Rokoko čekají premiéry šesti inscenací. Mohou se těšit na svéráznou adaptaci klasiky, frašku, tragikomedii a dokonce i komorní drama.

Divadlo ABC chystá Vančurovu „Markétu Lazarovou“ v režii Pavla Kheka. Adaptaci oblíbeného románu „Bylo nás pět“ připraví Arnošt Goldflam. Režie politické frašky „Listopad“ od Davida Mameta se ujme Petr Svojtka.

V Divadle Rokoko nastuduje Ondřej Zajíc Ustinovu hru „A voda stoupá“, Petr Svojtka Albeeho „Kdo se bojí Virginie Woolfové“? Poslední premiérou sezony pak bude tragikomedie „Vlkodlak“ v režii Ondřeje Zajíce.

V nové sezoně budou Městská divadla pražská nabízet také celou řadu volnočasových aktivit, mezi něž patří Představení pouze pro nezadané, Den dětí, Vánoční festival, Herecké kurzy pro neherce a nově také chystané Interaktivní zákulisní prohlídky.
Již tradičně je možnost získat členství v Klubu diváků, což přináší řadu výhod, například setkávání se s herci či cenově zvýhodněná představení.

Chystané premiéry Městských divadel pražských na sezónu 2013/2014

Peter Ustinov: A voda stoupá
Premiéra: 9. 11. 2013 v Divadle Rokoko
Konverzační komedie, vystavěná jako modelová parafráze biblického příběhu o potopě světa. Zprostředkovává obrázek snobské společnosti, která je schopna donekonečna řešit naprosto nepodstatné problémy, aniž by si uvědomovala reálné nebezpečí, které jí hrozí.
Režie: Ondřej Zajíc

Vladislav Vančura: Markéta Lazarová
Premiéra: 16. 11. 2013 v Divadle ABC
Vančurův nejznámější román patří dnes už mezi klasická díla české literatury. Pro Městská divadla pražská nastuduje novou verzi režisér Pavel Khek, jehož inscenace románu Želary patří k divácky nejoblíbenějším představením Divadla ABC.
Režie: Pavel Khek

Edward Albee: Kdo se bojí Virginie Woolfové?
Premiéra: 15. 3. 2014 v Divadle Rokoko
Komorní drama lze zařadit do kategorie „moderní klasika“. Děj diváky zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a praní špinavého prádla.
Režie: Petr Svojtka

Karel Poláček / Arnošt Goldflam: Bylo nás pět
Premiéra: 22. 3. 2014 v Divadle ABC
Svérázná divadelní adaptace slavné Poláčkovy knihy, kterou bude provázet celá řada dobových melodií.
Režie: Arnošt Goldflam

David Mamet: Listopad
Premiéra: 7. 6. 2014 v Divadle ABC
Politická fraška jednoho ze současných amerických autorů komentuje stav vysoké politiky i mnohé společenské nešvary. Diváky zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“.
Režie: Petr Svojtka

Roger Vitrac: Vlkodlak
Premiéra: 14. 6. 2014 v Divadle Rokoko
Francouzská tragikomedie je novou a neobvyklou verzí mýtu o Donu Juanovi. Prostorem hry defiluje množství nejrůznějších klinických případů a úchylek, osob více či méně zoufalých, ale také velmi komických. Svérázné léčebné metody panující v tomto zařízení roztáčejí koloběh bláznivých situací, který vrcholí překvapivým rozuzlením.
Režie: Ondřej Zajíc


Výstava 1918 Žižkov „My, národ československý …“

Včera ve 12:49

Pro 100. výročí vzniku Československé republiky si městská část Praha 3 připravila další, originální kulturní události, které navazují na předcházející úspěšné akce v rámci celoročního projektu Po stopách osmiček v Praze 3. Jedná se o výstavu, jejíž libreto je zpracováno neotřelým způsobem díky...

Cena Miloslava Švandrlíka 2018

Včera v 07:36

V rámci letošních Dnů Prahy 11 byly v pátek 14. září vyhlášeny výsledky šestého ročníku literární soutěže Cena Miloslava Švandrlíka o nejlepší humoristickou knihu českého autora, vydanou v kalendářním roce 2017.

Vernisáž: Had v parku Portheimka

20. září 2018 v 17:21

Na vernisáž plastiky Had autorek Barbory Fastrové a Johany Pošové v pátek 21. září od 18 hodin v parku Portheimka zve zástupce starosty městské části Praha 5 Lukáš Herold.

Astrovíkend zve na poradny, koncert, přednášky a workshopy

20. září 2018 v 08:10

V říjnu se během víkendu 6. a 7. října koná Ezoterický festival Astrovíkend. Na Výstavišti v Holešovicích na návštěvníky čekají po oba dny přednášky o zdraví a zdravém životním stylu, setkání s osobnostmi esoteriky, kartáři nebo numerology. Před Křižíkovou fontánou se uskuteční koncerty a...

Bastion 2018: Hudba na hradbách v září

20. září 2018 v 07:55

Další z koncertů letošního roku připravila v úterý 25. září na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty připravuje zdarma.

Praha žíznivá a nemocná. Přednáška historika Kryštofa Drnka

19. září 2018 v 09:58

Pražské vodovody a kanalizace se připojily ke Dnům architektury. Součástí programu konaného v Podolské vodárně bude i přednáška s názvem Praha žíznivá a nemocná, která se koná v neděli 30. září od 17 hodin.

Bukovanská s Bukovanskou přes koleno v Galerii 9

17. září 2018 ve 13:24

Talenty se v rodině dědí. Někdy se násobí, jindy dělí, tu se ostří, ondy otupují. Výstava děl Angely Marie a Anny Marie Bukovanských je pokračováním volného cyklu Galerie 9, věnovaného společným expozicím členů výtvarnických rodin, a tentokrát se jedná o vazbu doposud zcela unikátní: o setkání...

Smíchovské slavnosti: David Koller Band, Monkey Business, PSH a Prago Union

17. září 2018 ve 12:30

Koncert Smíchovských slavností se koná 25. září od 17 hodin přímo v centru Smíchova u metra Anděl při výstupu na Knížecí, naproti pivovaru Staropramen.

Další články
Nahoru