Dnes Sobota - obcasny-dest -1°C
Zítra Neděle - zatazeno 1°C
Sobota 4. 12. 2021
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražská ČSSD by měla o volebních kandidátkách rozhodnout do prázdnin
Předsednictvo na návrh obvodních organizací z hlavního města předběžně schválilo jako kandidáta na lídra listiny bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Foto: Facebook

Pražská ČSSD by měla o volebních kandidátkách rozhodnout do prázdnin

Do konce června by měla pražská organizace ČSSD dokončit svou krajskou konferenci, na které bude vedle svého vedení rozhodovat také o kandidátce do sněmovních voleb. ČTK to dnes řekl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík. Server Novinky.cz v úterý napsal, že nabídku kandidovat v Praze dostal od šéfa ČSSD Jana Hamáčka bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický. Nominaci z některého z obvodů však dostal až po lhůtě, kterou k tomu organizace měly, uvedl Pavlík.

Pražská ČSSD koncem března navrhla na předsedu strany tehdejšího ministra zahraničí Tomáše Petříčka, před kterým však dal sjezd přednost dosavadnímu předsedovi Hamáčkovi. Jednání krajské ČSSD před sjezdem bylo přerušeno a konference dosud dokončena nebyla. Podle Pavlíka by se tak mělo stát do konce června.

Předsednictvo na návrh obvodních organizací z hlavního města předběžně schválilo jako kandidáta na lídra listiny Petříčka, žádný další návrh na lídra pražské obvody nepředložily.

Server Novinky.cz po sjezdu ČSSD uvedl, že v čele pražské kandidátky by mohla Petříčka nahradit ministryně práce Jana Maláčová. Podle Pavlíka navrhl obvodní výbor z Prahy 4 doplnit na kandidátku Maláčovou, bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka a Stropnického.

„Ale obvodní kolo skončilo 18. března, další nominace nejsou relevantní," řekl ČTK Pavlík. Pokud by se měl měnit lídr, vyžadovalo by to zrušení rozhodnutí předsednictva.

Stropnický vedl Zelené do sněmovních voleb v roce 2017, po zisku 1,46 procenta hlasů pak rezignoval. Právu řekl, že nabídku kandidovat za ČSSD dostal a zvažuje ji.

Podle deníku by měl na základě nabídky od Hamáčka být dvojkou kandidátky po Maláčové. „Hodnotím politickou situaci a říkám si, o čem asi volby budou a jaká budou hlavní témata a jestli mám co nabídnout," doplnil pro Deník N Stropnický.


Autor: ČTK

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Vedení Prahy 11 nesouhlasí s navýšením poplatku za odkládání komunálního odpadu

10. listopadu 2021 ve 22:09

Vedení Prahy 11 dostalo od magistrátu k připomínkování návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. Rada městské části k tomu přijala stanovisko, uvedla Praha 11 na svém webu.

Další články
Nahoru