Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 19°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská ČSSD by měla o volebních kandidátkách rozhodnout do prázdnin
Předsednictvo na návrh obvodních organizací z hlavního města předběžně schválilo jako kandidáta na lídra listiny bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Foto: Facebook

Pražská ČSSD by měla o volebních kandidátkách rozhodnout do prázdnin

Do konce června by měla pražská organizace ČSSD dokončit svou krajskou konferenci, na které bude vedle svého vedení rozhodovat také o kandidátce do sněmovních voleb. ČTK to dnes řekl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík. Server Novinky.cz v úterý napsal, že nabídku kandidovat v Praze dostal od šéfa ČSSD Jana Hamáčka bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický. Nominaci z některého z obvodů však dostal až po lhůtě, kterou k tomu organizace měly, uvedl Pavlík.

Pražská ČSSD koncem března navrhla na předsedu strany tehdejšího ministra zahraničí Tomáše Petříčka, před kterým však dal sjezd přednost dosavadnímu předsedovi Hamáčkovi. Jednání krajské ČSSD před sjezdem bylo přerušeno a konference dosud dokončena nebyla. Podle Pavlíka by se tak mělo stát do konce června.

Předsednictvo na návrh obvodních organizací z hlavního města předběžně schválilo jako kandidáta na lídra listiny Petříčka, žádný další návrh na lídra pražské obvody nepředložily.

Server Novinky.cz po sjezdu ČSSD uvedl, že v čele pražské kandidátky by mohla Petříčka nahradit ministryně práce Jana Maláčová. Podle Pavlíka navrhl obvodní výbor z Prahy 4 doplnit na kandidátku Maláčovou, bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka a Stropnického.

„Ale obvodní kolo skončilo 18. března, další nominace nejsou relevantní," řekl ČTK Pavlík. Pokud by se měl měnit lídr, vyžadovalo by to zrušení rozhodnutí předsednictva.

Stropnický vedl Zelené do sněmovních voleb v roce 2017, po zisku 1,46 procenta hlasů pak rezignoval. Právu řekl, že nabídku kandidovat za ČSSD dostal a zvažuje ji.

Podle deníku by měl na základě nabídky od Hamáčka být dvojkou kandidátky po Maláčové. „Hodnotím politickou situaci a říkám si, o čem asi volby budou a jaká budou hlavní témata a jestli mám co nabídnout," doplnil pro Deník N Stropnický.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru