Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické instituci.

Studium na AAU, která sídlí ve zrekonstruovaném Thurn-Taxisově paláci pod Pražským hradem, probíhá plně v angličtině a je založeno na britských a amerických tradicích.

„V rámci přijímacích zkoušek jsme všichni absolvovali test z angličtiny, který je zaměřený hlavně na písemný projev,“ říká studentka oboru International Relations. „Psaní“ (composition) a informatika (computer systems) jsou následně také povinný předmět pro studenty všech oborů. Od druhého ročníku dál si pak mohou studenti na začátku nového semestru zapsat také volitelné kurzy v rámci svého studijního oboru, nebo volné předměty z celkové nabídky školy napříč jednotlivými obory.

AAU nabízí bakalářské, magisterské i profesní vzdělání v oblasti ekonomiky, managementu, mezinárodních vztahů a diplomacie, humanitních a společenských věd, vizuálního umění a rovněž žurnalistiky a práva.

Přednášejí zde odborníci s doktoráty z Yale, Stanfordu a dalších prestižních, nejen amerických univerzit.

V loňském roce AAU přijala ke studiu 206 studentů, letos na podzim počítá s podobným počtem nováčků. Největší zájem o studium na AAU je už tradičně mezi studenty ze Spojených států amerických a postsovětských zemí. Češi a Slováci však tvoří na univerzitě čtvrtou nejpočetnější skupinu. Celkově tvoří komunitu AUU studenti pocházející z více než 80 zemí světa.

„AAU má na kontě přes 2 000 absolventů, z toho 1 500 zahraničních studentů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů zastává také vedoucí funkce, případně jsou zakladateli lokálních společností, jako je RunCzech, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery, stejně jako neziskových organizací jako Vteřina poté, Cooks Without Homes a La Vida Loca Foundation,“ uvedla Dana Aleksic, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Část studia je možné absolvovat v zahraničí

„AAU nabízí už během studia celou řadu zajímavých příležitostí včetně stáží v místních i zahraničních firmách, práce přímo na univerzitě nebo zapojení do studentské samosprávy,“ říká studentka oboru Business Administration.

Část studia je možné absolvovat na některé z partnerských univerzit po celém světě, případně univerzita umožňuje výměnné studijní pobyty v zemích EU v rámci mezinárodního programu ERASMUS.

Pod vedením nového rektora docenta ekonomie Jiřího Schwarze se AAU soustředí ne rozvoj vědy a výzkumu a zavádění moderních studijních programů včetně doktorských.


Autor: red

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Včera v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Včera v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Včera v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Další články
Nahoru