Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické instituci.

Studium na AAU, která sídlí ve zrekonstruovaném Thurn-Taxisově paláci pod Pražským hradem, probíhá plně v angličtině a je založeno na britských a amerických tradicích.

„V rámci přijímacích zkoušek jsme všichni absolvovali test z angličtiny, který je zaměřený hlavně na písemný projev,“ říká studentka oboru International Relations. „Psaní“ (composition) a informatika (computer systems) jsou následně také povinný předmět pro studenty všech oborů. Od druhého ročníku dál si pak mohou studenti na začátku nového semestru zapsat také volitelné kurzy v rámci svého studijního oboru, nebo volné předměty z celkové nabídky školy napříč jednotlivými obory.

AAU nabízí bakalářské, magisterské i profesní vzdělání v oblasti ekonomiky, managementu, mezinárodních vztahů a diplomacie, humanitních a společenských věd, vizuálního umění a rovněž žurnalistiky a práva.

Přednášejí zde odborníci s doktoráty z Yale, Stanfordu a dalších prestižních, nejen amerických univerzit.

V loňském roce AAU přijala ke studiu 206 studentů, letos na podzim počítá s podobným počtem nováčků. Největší zájem o studium na AAU je už tradičně mezi studenty ze Spojených států amerických a postsovětských zemí. Češi a Slováci však tvoří na univerzitě čtvrtou nejpočetnější skupinu. Celkově tvoří komunitu AUU studenti pocházející z více než 80 zemí světa.

„AAU má na kontě přes 2 000 absolventů, z toho 1 500 zahraničních studentů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů zastává také vedoucí funkce, případně jsou zakladateli lokálních společností, jako je RunCzech, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery, stejně jako neziskových organizací jako Vteřina poté, Cooks Without Homes a La Vida Loca Foundation,“ uvedla Dana Aleksic, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Část studia je možné absolvovat v zahraničí

„AAU nabízí už během studia celou řadu zajímavých příležitostí včetně stáží v místních i zahraničních firmách, práce přímo na univerzitě nebo zapojení do studentské samosprávy,“ říká studentka oboru Business Administration.

Část studia je možné absolvovat na některé z partnerských univerzit po celém světě, případně univerzita umožňuje výměnné studijní pobyty v zemích EU v rámci mezinárodního programu ERASMUS.

Pod vedením nového rektora docenta ekonomie Jiřího Schwarze se AAU soustředí ne rozvoj vědy a výzkumu a zavádění moderních studijních programů včetně doktorských.


Autor: red

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Dnes v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

Včera v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

Včera v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

Včera v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

Včera ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Den Vltavy 2024

24. února 2024 v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

24. února 2024 v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

24. února 2024 v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

23. února 2024 v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Další články
Nahoru