Dnes Pondělí - prehanky-dest 19°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické instituci.

Studium na AAU, která sídlí ve zrekonstruovaném Thurn-Taxisově paláci pod Pražským hradem, probíhá plně v angličtině a je založeno na britských a amerických tradicích.

„V rámci přijímacích zkoušek jsme všichni absolvovali test z angličtiny, který je zaměřený hlavně na písemný projev,“ říká studentka oboru International Relations. „Psaní“ (composition) a informatika (computer systems) jsou následně také povinný předmět pro studenty všech oborů. Od druhého ročníku dál si pak mohou studenti na začátku nového semestru zapsat také volitelné kurzy v rámci svého studijního oboru, nebo volné předměty z celkové nabídky školy napříč jednotlivými obory.

AAU nabízí bakalářské, magisterské i profesní vzdělání v oblasti ekonomiky, managementu, mezinárodních vztahů a diplomacie, humanitních a společenských věd, vizuálního umění a rovněž žurnalistiky a práva.

Přednášejí zde odborníci s doktoráty z Yale, Stanfordu a dalších prestižních, nejen amerických univerzit.

V loňském roce AAU přijala ke studiu 206 studentů, letos na podzim počítá s podobným počtem nováčků. Největší zájem o studium na AAU je už tradičně mezi studenty ze Spojených států amerických a postsovětských zemí. Češi a Slováci však tvoří na univerzitě čtvrtou nejpočetnější skupinu. Celkově tvoří komunitu AUU studenti pocházející z více než 80 zemí světa.

„AAU má na kontě přes 2 000 absolventů, z toho 1 500 zahraničních studentů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů zastává také vedoucí funkce, případně jsou zakladateli lokálních společností, jako je RunCzech, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery, stejně jako neziskových organizací jako Vteřina poté, Cooks Without Homes a La Vida Loca Foundation,“ uvedla Dana Aleksic, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Část studia je možné absolvovat v zahraničí

„AAU nabízí už během studia celou řadu zajímavých příležitostí včetně stáží v místních i zahraničních firmách, práce přímo na univerzitě nebo zapojení do studentské samosprávy,“ říká studentka oboru Business Administration.

Část studia je možné absolvovat na některé z partnerských univerzit po celém světě, případně univerzita umožňuje výměnné studijní pobyty v zemích EU v rámci mezinárodního programu ERASMUS.

Pod vedením nového rektora docenta ekonomie Jiřího Schwarze se AAU soustředí ne rozvoj vědy a výzkumu a zavádění moderních studijních programů včetně doktorských.


Autor: red

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

Včera ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

Včera ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

Včera v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

Včera v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

24. června 2022 ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

24. června 2022 v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

24. června 2022 v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Další články
Nahoru