Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský život

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické instituci.

Studium na AAU, která sídlí ve zrekonstruovaném Thurn-Taxisově paláci pod Pražským hradem, probíhá plně v angličtině a je založeno na britských a amerických tradicích.

„V rámci přijímacích zkoušek jsme všichni absolvovali test z angličtiny, který je zaměřený hlavně na písemný projev,“ říká studentka oboru International Relations. „Psaní“ (composition) a informatika (computer systems) jsou následně také povinný předmět pro studenty všech oborů. Od druhého ročníku dál si pak mohou studenti na začátku nového semestru zapsat také volitelné kurzy v rámci svého studijního oboru, nebo volné předměty z celkové nabídky školy napříč jednotlivými obory.

AAU nabízí bakalářské, magisterské i profesní vzdělání v oblasti ekonomiky, managementu, mezinárodních vztahů a diplomacie, humanitních a společenských věd, vizuálního umění a rovněž žurnalistiky a práva.

Přednášejí zde odborníci s doktoráty z Yale, Stanfordu a dalších prestižních, nejen amerických univerzit.

V loňském roce AAU přijala ke studiu 206 studentů, letos na podzim počítá s podobným počtem nováčků. Největší zájem o studium na AAU je už tradičně mezi studenty ze Spojených států amerických a postsovětských zemí. Češi a Slováci však tvoří na univerzitě čtvrtou nejpočetnější skupinu. Celkově tvoří komunitu AUU studenti pocházející z více než 80 zemí světa.

„AAU má na kontě přes 2 000 absolventů, z toho 1 500 zahraničních studentů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů zastává také vedoucí funkce, případně jsou zakladateli lokálních společností, jako je RunCzech, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery, stejně jako neziskových organizací jako Vteřina poté, Cooks Without Homes a La Vida Loca Foundation,“ uvedla Dana Aleksic, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Část studia je možné absolvovat v zahraničí

„AAU nabízí už během studia celou řadu zajímavých příležitostí včetně stáží v místních i zahraničních firmách, práce přímo na univerzitě nebo zapojení do studentské samosprávy,“ říká studentka oboru Business Administration.

Část studia je možné absolvovat na některé z partnerských univerzit po celém světě, případně univerzita umožňuje výměnné studijní pobyty v zemích EU v rámci mezinárodního programu ERASMUS.

Pod vedením nového rektora docenta ekonomie Jiřího Schwarze se AAU soustředí ne rozvoj vědy a výzkumu a zavádění moderních studijních programů včetně doktorských.


Autor: red

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Dnes v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Dnes v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Dnes v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

Včera v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

Včera v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

Včera v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

Včera v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

Včera v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

23. března 2023 v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru