Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Pražská Anglo-American University rozšiřuje příležitosti pro české studenty

Pražská Anglo-American University (AAU) ohlásila nová stipendia. Jsou určena jednak nadaným studentům, jednak primárně cílí na uchazeče ze střední Evropy. Vedení školy očekává zejména zvýšení podílu českých studentů, který nyní činí jen zhruba 20 procent. Zejména díky americké akreditaci tvoří na soukromé vysoké škole sídlící v Thurn-Taxisově paláci na Malé Straně nejpočetnější skupinu studenti z USA.

Jednou z možných bariér může být pro tuzemské studenty jazyk. „Výuka probíhá pouze v anglickém jazyce, což je pro mnohé české studenty výzva, ale i příležitost, jak se prakticky připravit na mezinárodní prostředí, ve kterém chtějí kariérně působit,“ říká k tomu rektor AAU Jiří Schwarz.

Dalším faktorem je školné. V Česku na rozdíl od USA není zakořeněno přesvědčení, že za kvalitní vzdělání se platí. Stejně tak ovšem i americké protějšky AAU nabízejí svým studentům škálu stipendií. Proto i domácí nejstarší soukromá vysoká škola přišla s rozšířenou nabídkou podpory studentům, která je platná od podzimu 2024.

Stipendium First-Year Honors Scholarship je určeno talentovaným studentům. Pokud má středoškolák maturitní průměr 1,2, může dosáhnout až na padešsátiprocentní slevu ze školného. Další novinkou je stipendium Bilateral Recognition Scholarship, jehož cílem je podpořit studenty, kteří jsou již držiteli vysvědčení o maturitní zkoušce nebo jeho německého, maďarského, polského, slovenského nebo slovinského ekvivalentu, případně vlastní osvědčení o Evropské maturitě. V rámci tohoto stipendia mohou obdržet podporu ve výši 11 000 Kč na každý semestr během svého tříletého studia. A pokud už na škole někdo z rodiny studuje nebo studoval, může využít stipendium Family Discount a slevu 10 procent na školné za semestr.

Svou pozici na evropském vzdělávacím trhu si AAU upevnila díky prodloužení prestižní americké akreditace WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University. V Česku si AAU díky podílu zahraničních studentů dlouhodobě udržuje postavení nejkosmopolitnější univerzity.

„Máme tu učitele i studenty z 80 zemí celého světa, když ze zahraničí přichází kolem 90 procent akademiků a přibližně 80 procent studentů. Prostřednictvím široké škály stipendií, slev na školném a možností finanční pomoci se snažíme zpřístupnit kvalitní vzdělání také nadaným a cílevědomým studentům z Česka. Kromě americké máme i českou vysokoškolskou akreditaci“ doplnil Jiří Schwarz.

Na Anglo-American University je tradičně zájem o studium oborů Ekonomika a management a Mezinárodní vztahy. Populární jsou také práva, politologie a žurnalistika nebo vizuální umění. Zajímavostí také je, že na školu se dá nastoupit nejen klasicky na podzimní semestr – AAU jej zahajuje už v srpnu – ale i na jarní semestr, který začíná v únoru. Přijímací řízení tak vlastně probíhá kontinuálně, téměř po celý rok.


Autor: TZ, red

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Další články
Nahoru