Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Pražská Anglo-American University rozšiřuje příležitosti pro české studenty

Pražská Anglo-American University (AAU) ohlásila nová stipendia. Jsou určena jednak nadaným studentům, jednak primárně cílí na uchazeče ze střední Evropy. Vedení školy očekává zejména zvýšení podílu českých studentů, který nyní činí jen zhruba 20 procent. Zejména díky americké akreditaci tvoří na soukromé vysoké škole sídlící v Thurn-Taxisově paláci na Malé Straně nejpočetnější skupinu studenti z USA.

Jednou z možných bariér může být pro tuzemské studenty jazyk. „Výuka probíhá pouze v anglickém jazyce, což je pro mnohé české studenty výzva, ale i příležitost, jak se prakticky připravit na mezinárodní prostředí, ve kterém chtějí kariérně působit,“ říká k tomu rektor AAU Jiří Schwarz.

Dalším faktorem je školné. V Česku na rozdíl od USA není zakořeněno přesvědčení, že za kvalitní vzdělání se platí. Stejně tak ovšem i americké protějšky AAU nabízejí svým studentům škálu stipendií. Proto i domácí nejstarší soukromá vysoká škola přišla s rozšířenou nabídkou podpory studentům, která je platná od podzimu 2024.

Stipendium First-Year Honors Scholarship je určeno talentovaným studentům. Pokud má středoškolák maturitní průměr 1,2, může dosáhnout až na padešsátiprocentní slevu ze školného. Další novinkou je stipendium Bilateral Recognition Scholarship, jehož cílem je podpořit studenty, kteří jsou již držiteli vysvědčení o maturitní zkoušce nebo jeho německého, maďarského, polského, slovenského nebo slovinského ekvivalentu, případně vlastní osvědčení o Evropské maturitě. V rámci tohoto stipendia mohou obdržet podporu ve výši 11 000 Kč na každý semestr během svého tříletého studia. A pokud už na škole někdo z rodiny studuje nebo studoval, může využít stipendium Family Discount a slevu 10 procent na školné za semestr.

Svou pozici na evropském vzdělávacím trhu si AAU upevnila díky prodloužení prestižní americké akreditace WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley nebo Chapman University. V Česku si AAU díky podílu zahraničních studentů dlouhodobě udržuje postavení nejkosmopolitnější univerzity.

„Máme tu učitele i studenty z 80 zemí celého světa, když ze zahraničí přichází kolem 90 procent akademiků a přibližně 80 procent studentů. Prostřednictvím široké škály stipendií, slev na školném a možností finanční pomoci se snažíme zpřístupnit kvalitní vzdělání také nadaným a cílevědomým studentům z Česka. Kromě americké máme i českou vysokoškolskou akreditaci“ doplnil Jiří Schwarz.

Na Anglo-American University je tradičně zájem o studium oborů Ekonomika a management a Mezinárodní vztahy. Populární jsou také práva, politologie a žurnalistika nebo vizuální umění. Zajímavostí také je, že na školu se dá nastoupit nejen klasicky na podzimní semestr – AAU jej zahajuje už v srpnu – ale i na jarní semestr, který začíná v únoru. Přijímací řízení tak vlastně probíhá kontinuálně, téměř po celý rok.


Autor: TZ, red

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Dnes v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Včera v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

Včera v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

12. července 2024 v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

12. července 2024 v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další články
Nahoru