dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Praze zbývá už jen 60 000 nových Opencard. Není důvod k panice, vyzývá primátorka
Ilustrační foto: archiv

Praze zbývá už jen 60 000 nových Opencard. Není důvod k panice, vyzývá primátorka

Informace o tom, že od března plánuje město opět začít vydávat papírové kupony na MHD, které by měly fungovat souběžně s Opencard, se dostaly na veřejnost v průběhu pátku. Klidné reakce to u veřejnosti, jejíž část se staví kriticky k tento týden prezentovanému záměru velkých změn v autobusových i tramvajových spojích, zrovna nevyvolalo. Magistrát se dnes ráno (v sobotu ráno vydává magistrát tisková prohlášení zřídkakdy) pokusil vzniklou „paniku“ žehlit vyjádřením primátorky Adriany Krnáčové (ANO).

„Pokyn připravit tisk papírových celoročních kupónů dala primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová především z toho důvodu, že město má k dispozici přibližně posledních 60 000 kusů Opencard,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

„Rada hlavního města Prahy se tímto krokem chce vyhnout situaci, aby město muselo pod časovým tlakem kupovat licence nové – v rámci jednacího řízení bez uveřejnění, tak jako to nesystémově řešila předchozí vedení města,“ neodpustil si rýpnutí do předchozí politické reprezentace.

„Ubezpečuji všechny stávající držitele Opencard, že pro ně se vůbec nic nemění. Případné změny se v budoucnu dotknou výhradně nových klientů a to pouze za předpokladu, že dojdou ty licence, které má město k dispozici. Dle dostupných informací, které mám od kolegů z dopravního podniku, těch 60 tisíc licencí vystačí minimálně do konce prázdnin. Proto považuji za zcela zbytečné vyvolávat mezi občany paniku, že přecházíme na papír. Nadále platí to, co jsme s kolegy deklarovali. Papírové kupóny nejsou komplexním řešením, které bychom chtěli brzy představit, nýbrž záložním," řekla primátorka Adriana Krnáčová.


Další články
Nahoru