Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praze se zatím nepodařilo zadat audity kvůli kauze Dozimetr
Audity se mají týkat i pražského dopravního podniku. Foto: DPP

Praze se zatím nepodařilo zadat audity kvůli kauze Dozimetr

Vedení Prahy se stále nepodařilo zadat zpracování auditů, které mají prověřit magistrát, dopravní podnik (DPP) a další městské společnosti v souvislosti s korupční kauzou označovanou jako Dozimetr. Jejich provedení schválili zastupitelé v červnu. Členka dosluhující rady Hana Marvanová (STAN) na čtvrtečním jednání zastupitelů řekla, že magistrát nyní připravuje materiál pro radu, který by měl konkretizovat další postup při výběru auditorů. V kauze Dozimetr čelí obvinění několik lidí, kteří měli podle policie organizovat korupci v DPP.

Audit má prověřit majetkové transakce a zakázky mezi lety 2014 a 2022 v DPP a městských firmách Pražské služby, Pražská vodohospodářská společnost a Kolektory Praha. Další se má zaměřit přímo na některé projekty DPP, například společný podnik k rozvoji okolí stanice metra Nádraží Holešovice. Třetí audit pak má prověřit zakázky magistrátu a určit, zda některé neměly vazby na firmy navázané na lidi obviněné v kauze Dozimetr.

Žádný z auditů se nicméně zatím nepodařilo zadat. Jeden sice byl vysoutěžen, ale následně ho magistrát kvůli střetu zájmů zrušil. Podle Marvanové je tak nutné jasně určit další postup. „Úřad zpracovává materiál do rady, jak by měly být audity zadány, aby byly úspěšné," řekla.

„V průběhu postupu bylo zjištěno, že ke zpracování nebyla po určitou dobu poskytována dostatečná součinnost ze strany DPP," dodala radní. Podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě), který má DPP v gesci, podnik součinnost poskytuje.

„Minimálně posledních několik týdnů ta součinnost je, DPP poskytuje podklady, které si úřad vyžádá," řekl. Podle Marvanové nicméně podnik věděl o auditech od června a smlouva o poskytování informací byla podepsáno teprve nedávno.

Zastupitelé ve čtvrtek na návrh předsedy kontrolního výboru Ondřeje Prokopa (ANO) také rozhodli, že se město bude zabývat situací a nechá připravit hloubkové audity i v Technické správě komunikací a Institutu plánování a rozvoje.

V kauze Dozimetr policie obvinila mimo jiné tehdejšího náměstka pražského primátora a starostu Lysolají Petra Hlubučka (dříve STAN), bývalého finančního ředitele DPP Mateje Augustína nebo podnikatele Michala Redla.

Skupina obviněných podle policie systematicky obsadila klíčové pozice v podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat výběrová řízení s cílem získat úplatky.


Autor: ČTK

Praha 7 opravuje školní střechy

Dnes v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru