Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praze 8 se nelíbí záměr magistrátu stavět bytový dům na Ládví
Libeňská radnice Prahy 8. Foto: archiv

Praze 8 se nelíbí záměr magistrátu stavět bytový dům na Ládví

Magistrátní záměr výstavby bytového domu Ládví na sídlišti v Ďáblicích narazil na odpor radnice Prahy 8. Vadí jí, že město o projektu s radnicí ani obyvateli nediskutovalo, navíc podle městské části odporuje studii a koncepci Ďáblic. Zároveň radnice požaduje, aby se k záměru mohli vyjádřit místní obyvatelé. ČTK to dnes sdělil mluvčí Prahy 8 Martin Šalek. Magistrát plánuje vystavět dům nad parkovištěm na jižním okraji sídliště. Pražští radní v pondělí souhlasili s výstavbou bytových domů také na dalších místech v Praze.

„Projekt výstavby dočasného bytového domu nebyl projednán ani s městskou částí, ani s jejími občany, navíc není v souladu s pořizovanou územní studií Ďáblice a koncepcí Vize pro Ďáblice, nemůžeme souhlasit s jeho realizací," uvedl radní Tomáš Hřebík (STAN).

Podle místostarosty Jiřího Vítka (Patrioti) chce městská část, aby se k projektu mohli vyjádřit místní obyvatelé a místní spolky. „A připomínky, které zazní, aby byly zapracovány do konečné podoby případného projektu," sdělil.

Na zmíněné Vizi pro Ďáblice již radnice s místními obyvateli spolupracuje. „Spolu s místními občany usilujeme o to, aby se Vize pro Ďáblice stala součástí územní regulace sídliště, zejména územní studie aktuálně zpracovávané Institutem plánování a rozvoje," dodal Hřebík.

Magistrát projekt bytového domu Ládví – Praha 8 schválil jako experimentální projekt dočasného využití parkoviště pro stavbu nájemního bydlení, a to při zachování parkoviště. Projekt je plánován na městském pozemku mezi ulicemi Střelničná, Davídkova, Taussigova a Střekovská.

Stavební řešení má být takové, aby umožňovalo případnou změnu či demontáž stavby v horizontu přibližně 20 až 30 let. Experimentální stavba je koncipována do úrovně třetího nadzemního podlaží s kapacitou 30 až 40 menších bytů. Odhadované náklady jsou 160 milionů korun.

Pražští radní v pondělí schválili, že městem loni založená Pražská developerská společnost (PDS) připraví na pozemcích vlastněných Prahou několik projektů stavby bytových domů. Městské bydlení by mělo vzniknout ve Vršovicích, na Smíchově, na Palmovce, na Zlíchově a zmíněném Ládví.

PDS město založilo právě pro tento účel a firma dostala na starost deset pozemků s tržní hodnotou 2,94 miliardy korun. V pondělí schválené projekty nabídnou asi 310 bytů. V příštím týdnu vedení města plánuje schválit stavbu dalších asi čtyř stovek bytů.


Autor: ČTK

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Včera v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru