dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Praze 8 pomůže příměstský autobus
Příměstský autobus 302 bude nově zajíždět až na Palmovku. Foto: Ropid

Praze 8 pomůže příměstský autobus

Od března bude přes Prahu 8 prodloužen příměstský autobus 302, který pojede v trase stávající linky 185 z Letňan přes Prosek až na Palmovku. Ve špičkách tak v daném úseku dojde k navýšení dopravní obsluhy o jeden autobus za hodinu.

Zlepšenou dopravní obsluhu by měli od 3. března pocítit obyvatelé Prahy 8, kteří pojedou z Palmovky na Prosek a Letňany – a opačným směrem.

Příměstský autobus 302, jedoucí v současnosti z Přezletic do Letňan, totiž bude nově zajíždět až na Palmovku. Dohodla se na tom Městská část Praha 8 se společností ROPID, která organizaci MHD zajišťuje.

Proložením autobusových spojů (185 a 302) dojde ve špičkách k navýšení obsluhy o jeden autobus za hodinu.

„Je to drobný příspěvek do diskuze o ještě lepší dopravní obslužnosti Prahy 8, ale i to můžeme považovat v době omezování linek v celé metropoli za úspěch,“ uvedl zástupce starosty Michal Švarc.

Ostrá diskuze

„Další diskuzí, kterou intenzivně vedeme, diskuzí výrazně ostřejší a méně příjemnou, je boj o obnovení linky 152 o víkendech a po osmé hodině večer," dodal.

Radnice „osmičky“ si nechala udělat průzkum mezi seniory malometrážních bytů na pomezí Bohnic a Čimic a z něj zjistila, že hodně lidí je pro opětovně posílení linky 152. Musí totiž chodit na zastávku autobusové linky 183, což pro ně znamená delší a tudíž náročnější cestu. Minulý týden dokonce kvůli tomu uspořádali protestní pochod.

Linka 302 bude po březnovém prodloužení vedena po trase stávající linky 185, přes zastávky Letňany – Letňanská – Starý Prosek – Prosek – Prosecká – Kelerka – U Kříže, až do konečné stanice Palmovka.


Další články
Nahoru