dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praze 6 se nelíbí záměr ministerstva prodat pozemky v Šárce

Radnici Prahy 6 se nelíbí záměr ministerstva financí (MF) prodat pozemky v přírodní rezervaci Šárka. Ministerstvo je chce prodat ve veřejné dražbě. Městská část naopak požaduje, aby byly pozemky převedeny do majetku Prahy.

ČTK to sdělil mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši. Záměr prodat pozemek zveřejnilo ministerstvo na svých webových stránkách. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

„Praha 6 zásadně nesouhlasí s prodejem v dražbě, protože se jedná o důležitý pozemek v údolí Tiché Šárky, který byl historicky využíván k veřejné rekreaci obyvatel, a tuto funkci bychom rádi zachovali a provoz obnovili,“ uvedl pro ČTK místostarosta Martin Polách (ANO), který má na starosti strategický rozvoj a veřejný prostor Prahy 6.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru