dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Praze 6 se nelíbí průtahy s parkovacími zónami
Radnice Prahy 6 chce v některých lokalitách městské části zavést parkovací zóny co nejdříve. Foto: autor

Praze 6 se nelíbí průtahy s parkovacími zónami

Podle radnice Prahy 6 se na ni obracejí místní obyvatelé, kteří jsou prý „velmi znepokojeni neuvěřitelnými zprávami z města, že hrozí nadále průtahy se zaváděním zón placeného stání“.

V dnešním oficiálním prohlášení radnice upozornila na fakt, že je bez zón placeného stání velkým parkovištěm, kam svá auta odkládají řidiči přijíždějící ze Středočeského kraje nebo z ostatních městských částí – Prahy 1 a Prahy 7 – kde by za parkování museli platit.

„Takto na Praze 6 zaparkují pohodlně a zcela zdarma na úkor místních občanů,“ uvádí se v prohlášení.

„Doprava v klidu na Praze 6 v příštím roce bez zón placeného stání je pro vedení naprosto nemyslitelná, stejně jako pro její občany. Radnice udělá maximum proto, aby zóny byly zavedeny,“ vzkazuje radnice.

Zpoplatnění v okolí stanic metra

Zavedení zón placeného stání schválilo zastupitelstvo Prahy 6 už v prosinci 2008. Městu schválilo záměr vypsání výběrového řízení na provozovatele zón placeného stání až v roce 2011.

V kompetenci hlavního města Prahy je nyní zpracovat dokumentaci pro výběrové řízení na provozovatele zón placeného stání, jednak soutěž vypsat.

Zpoplatnění se týká lokalit, kde je s parkování dlouhodobý problém, to je širší centrum v okolí stanic metra Dejvická a Hradčanská, pak obchodní třída Bělohorská. Radnice chce usilovat o to, aby došlo ke zprovoznění zón placeného stání i ve spádovém území nových stanic metra.

V této fázi rozšiřování zón radnice Prahy 6 počítá i s jejím zavedením v Břevnově.


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru