Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praze 6 nejvíc vadí chystané zrušení pošty na Dědině

Praha 6 na základě usnesení radních předala zástupcům pošty své stanovisko k zamýšlenému rušení pěti poštovních poboček na území městské části. Na jednání zástupců Prahy 6 a České pošty jednoznačně zazněl nesouhlas se způsobem rušení poboček České pošty na území Prahy 6. Informoval o tom starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

„Nesouhlasíme zejména se zrušením pobočky na Dědině a přednesli jsme alternativní návrh na zrušení pobočky v OC Šestka, který dle zástupců pošty není realizovatelný,“ uvedl starosta. Zástupci pošty podle něj jakoukoli navrhovanou změnu odmítli a argumentovali technickými parametry, které v rámci Česka splňují. Jedná se o zajištění dostupnosti pobočky do vzdálenosti tří kilometrů vzdušnou čarou.

„Argumenty, které zástupci České pošty přednesli, považuji za irelevantní v souvislosti s rušením pobočky na Dědině. To, že si mají obyvatelé sídliště Dědina dojet na pobočku v Řepích je naprosto zcestné. O rušení poštovních poboček budeme jednat na nejbližším zastupitelstvu v pondělí 17. dubna. Zastupitelstvo bude hledat možnosti, jak toto rozhodnutí zvrátit v rámci stran vládní koalice,“ dodal Stárek.

Pošty v Prze 6 navrhované ke zrušení:

Praha 612 (Parléřova 681)

Praha 614 (Vlastina 888)

Praha 617 (Vaníčkova 1911)

 Praha 65 (Kladenská 538)

Praha 68 (Aviatická 1048)

Zdroj: MČ Praha 6


Autor: red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru