Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praze 6 nejvíc vadí chystané zrušení pošty na Dědině

Praha 6 na základě usnesení radních předala zástupcům pošty své stanovisko k zamýšlenému rušení pěti poštovních poboček na území městské části. Na jednání zástupců Prahy 6 a České pošty jednoznačně zazněl nesouhlas se způsobem rušení poboček České pošty na území Prahy 6. Informoval o tom starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

„Nesouhlasíme zejména se zrušením pobočky na Dědině a přednesli jsme alternativní návrh na zrušení pobočky v OC Šestka, který dle zástupců pošty není realizovatelný,“ uvedl starosta. Zástupci pošty podle něj jakoukoli navrhovanou změnu odmítli a argumentovali technickými parametry, které v rámci Česka splňují. Jedná se o zajištění dostupnosti pobočky do vzdálenosti tří kilometrů vzdušnou čarou.

„Argumenty, které zástupci České pošty přednesli, považuji za irelevantní v souvislosti s rušením pobočky na Dědině. To, že si mají obyvatelé sídliště Dědina dojet na pobočku v Řepích je naprosto zcestné. O rušení poštovních poboček budeme jednat na nejbližším zastupitelstvu v pondělí 17. dubna. Zastupitelstvo bude hledat možnosti, jak toto rozhodnutí zvrátit v rámci stran vládní koalice,“ dodal Stárek.

Pošty v Prze 6 navrhované ke zrušení:

Praha 612 (Parléřova 681)

Praha 614 (Vlastina 888)

Praha 617 (Vaníčkova 1911)

 Praha 65 (Kladenská 538)

Praha 68 (Aviatická 1048)

Zdroj: MČ Praha 6


Autor: red
Další články
Nahoru