dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Praze 1 navzdory: dům na Václavském náměstí se prodávat nebude
Václavské náměstí. Foto: archiv

Praze 1 navzdory: dům na Václavském náměstí se prodávat nebude

Pražské zastupitelstvo včera neschválilo prodej sedmi osmin domu na Václavském náměstí 39, o kterém server Pražský patriot opakovaně informoval. Dům tedy Praha 1 prodávat nebude.

Prodej domu letos schválila městská část Praha 1, dům měl být prodán za 153 125 000 korun, na základě předkupního práva by na koupi domu měl právo menšinový vlastník domu – společnost Václavské náměstí 39. Posléze prodej schválila i pražská rada, která následně rozhodnutí revokovala – s tím, aby rozhodlo celé zastupitelstvo.

vaclavske-namesti-39-wikimedia-nahled

Václavské náměstí 39

Na jednání zastupitelstva se proti prodeji postavili přítomní občané. Například Lukáš Tvrdík řekl, že znalecký posudek oceňuje dům na 300 milionů korun. „Společnost Václavské náměstí 39 byla v médiích spojována s lobbyistou Ivo Rittigem,“ řekl.

„Centrum města by se nemělo vybydlovat,“ řekla zastupitelka Marta Semelová (KSČM), která s prodejem domu také vyslovila nesouhlas. „Podle mě by se dům také prodávat neměl,“ dodal radní Jan Vašíček (TOP 09). Pro prodej domu hlasovali jen dva zastupitelé.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru