dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
3°C
Prázdniny ve Varech zdaleka nekončí
Nádherný výhled na město není jediná odměna, která vás v Karlových Varech čeká. Foto: archiv

Prázdniny ve Varech zdaleka nekončí

Jak dětem i sobě zpříjemnit konec prázdnin? Vyrazte společně na prodloužený víkend do Karlových Varů. Zajistěte jen pár bodů programu, detaily nechte na dětech, ony si poradí.

Lískooříškové, kakaové, mandlové, čokoládové, skořicové, vanilkové – oplatky k lázním neodmyslitelně patří. Proto by prohlídka města měla začít právě u stánku, kde si můžete koupit do ruky oplatku ještě krásně teplou. A s ní potom zamířit za dalšími zajímavostmi města.

Vaše první kroky by měly vést do jednoho z informačních center ve středu města. Karlovy Vary totiž nově nabízejí slevovou kartu Karlovy Vary Region Card, která vám pohyb po městě a návštěvu veškerých pamětihodností výrazně usnadní. Ušetříte s ní čas, starosti a v neposlední řadě i peníze. Za čtyřdenní kartu pro celou rodinu (dva dospělí a dvě děti do 15 let) zaplatíte 2300 korun, což se vám ovšem bohatě vrátí. S kartou totiž budete mít volný vstup do více než 40 turistických zajímavostí, v desítkách dalších vám bude poskytnuta sleva. Velkou výhodou je, že jde o regionální, nikoli pouze městskou kartu. Platí tedy nejen v Karlových Varech, ale i v Mariánských Lázních, Chebu a Lokti a ve „Varech“ a „Mariánkách“ slouží zároveň jako jízdenka na městskou dopravu.

Kam se zprvu vydat?
Ideálně rovnou k lanovce Diana, která vás vyveze za nejkrásnějším výhledem na město. Mimochodem ani na lanovce nemusíte kupovat jízdenku, poslouží vám Region karta. Nádherný výhled na město ale není jediná odměna, která vás tu čeká.

rozhledna-observation-tower-diana-2-1Obrovským lákadlem je tropická zahrada Motýlí dům, kde žijí desítky exotických motýlů z celého světa. Ti největší mají rozpětí křídel až dvacet centimetrů! Fotografovat se tu dá bez omezení, takže stačí trocha trpělivosti a pořídíte parádní pestrobarevné snímky. S dětmi se pak zastavte i u líhně – možná budete mít štěstí a uvidíte na vlastní oči líhnutí motýla z kukly a jeho první let.

Dáte-li dětem možnost volby, určitě vás zavedou do lanového parku Svatý Linhart. Najdete tu překážky pro děti i dospělé, zdejší specialitou je, že z výšky šesti metrů můžete pozorovat velkou oboru s živou zvěří.

sadova-kolonada-karlovy-vary-653 Na oplátku vezměte děti do centra města na kolonádu, kde se můžete společně pustit do ochutnání vyhlášených lázeňských pramenů. Nezapomeňte si předem koupit jedno z krásných porcelánových „pítek“, do kterého si při procházce městem postupně natočíte vodu z Rusalky, Dorotky, Libuše, z pramene Svoboda nebo třeba z Pramene knížete Václava. Místní znalci se shodují, že nejlépe chutná voda z Hadího pramene, tak jejich tvrzení nezapomeňte ověřit.

Po celý rok probíhají v Karlových Varech akce související se stým výročím založení Československa. Jednou z nejvýznamnějších je festival Vary Září, který proběhne o víkendu 7. a 8. září. Multižánrová představení budou probíhat v Alžbětiných lázních, u hotelu Thermal, v Dvořákových sadech, na Mlýnské kolonádě a na dalších významných místech v centru města. Milovníky moderních technologií určitě nadchne lightmapping na fasádě hotelu Thermal, kde několik stovek žárovek zmapuje nejdůležitější milníky stoleté historie republiky.

mlynska-kolonada-2-1 K návštěvě Karlových Varů neodmyslitelně patří i relaxační a wellness procedury. Masáže i vířivé koupele nabízí většina veřejných lázní, lázeňských domů a hotelů po celém městě, stačí si jen vybrat.

I možností ubytování nabízí Karlovy Vary spoustu. Pokud si chcete dopřát nocleh opravdu jako ve snu, zavítejte do hotelu Imperial, který se nachází v zeleni nad městem a nabízí skutečný luxus. Možností je ale mnohem víc, skvěle se budete cítit i v Pensionu Villa Rosa, Spa Resortu Sanssouci nebo v Detox Hotelu Villa Ritter, kde si skvěle odpočinete po nabitém celodenním programu.
Přístroje zachraňující život se nově objeví v devadesáti obchodech Tesco

30. října 2019 v 17:15

Společnost Tesco vybavila všechny své hypermarkety větší než 2000 metrů čtverečních a distribuční centra ve střední Evropě 347 automatizovanými externími defibrilátory (AED) – zařízeními, která v případě nouze pomáhají zachránit lidské životy. Celkem 90 z nich bylo instalováno na obchodech v České...

Sejdou se stovky praktiků, řešit budou nové výkony i špatnou e-neschopenku

30. října 2019 v 11:19

Včasný záchyt demence, péče o pacienty s rizikem cukrovky, testy pro rychlé odhalení plicní embolie či hluboké žilní trombózy. To jsou nové výkony, které od nového roku mohou provádět praktičtí lékaři. Doposud se těmito činnostmi zabývali jen specialisté. O novinkách bude diskutovat přes tisíc...

Bota připojená do internetu? Projekt na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou

28. října 2019 v 16:50

O víkendu se v Praze utkalo 17 mezinárodní týmů na akci Neurological Hackathon, aby pomohli pacientům trpícím roztroušenou sklerózou. Vítězem 24hodinového klání se stal projekt NovaSol týmu Data Gardeners, který představil způsob, jak zajistit průběžnou diagnózu chůze pacientů s roztroušenou...

Schweppesss. Bublinky až do dna

25. října 2019 ve 20:58

Zvuk, když otevřete limonádu Schweppes dělají bublinky, na které je čas krátký. Jsou stále stejné od doby, kdy je poprvé jejich tvůrce, Jacob Schweppe, vyrobil, a nepřestávají šumět dřív, než dopijete drink.

Další články
Nahoru