dnes
Úterý - polojasno
-1°C
zítra
Středa - obcasny-dest
1°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
2°C
Prázdniny ve Varech zdaleka nekončí
Nádherný výhled na město není jediná odměna, která vás v Karlových Varech čeká. Foto: archiv

Prázdniny ve Varech zdaleka nekončí

Jak dětem i sobě zpříjemnit konec prázdnin? Vyrazte společně na prodloužený víkend do Karlových Varů. Zajistěte jen pár bodů programu, detaily nechte na dětech, ony si poradí.

Lískooříškové, kakaové, mandlové, čokoládové, skořicové, vanilkové – oplatky k lázním neodmyslitelně patří. Proto by prohlídka města měla začít právě u stánku, kde si můžete koupit do ruky oplatku ještě krásně teplou. A s ní potom zamířit za dalšími zajímavostmi města.

Vaše první kroky by měly vést do jednoho z informačních center ve středu města. Karlovy Vary totiž nově nabízejí slevovou kartu Karlovy Vary Region Card, která vám pohyb po městě a návštěvu veškerých pamětihodností výrazně usnadní. Ušetříte s ní čas, starosti a v neposlední řadě i peníze. Za čtyřdenní kartu pro celou rodinu (dva dospělí a dvě děti do 15 let) zaplatíte 2300 korun, což se vám ovšem bohatě vrátí. S kartou totiž budete mít volný vstup do více než 40 turistických zajímavostí, v desítkách dalších vám bude poskytnuta sleva. Velkou výhodou je, že jde o regionální, nikoli pouze městskou kartu. Platí tedy nejen v Karlových Varech, ale i v Mariánských Lázních, Chebu a Lokti a ve „Varech“ a „Mariánkách“ slouží zároveň jako jízdenka na městskou dopravu.

Kam se zprvu vydat?
Ideálně rovnou k lanovce Diana, která vás vyveze za nejkrásnějším výhledem na město. Mimochodem ani na lanovce nemusíte kupovat jízdenku, poslouží vám Region karta. Nádherný výhled na město ale není jediná odměna, která vás tu čeká.

rozhledna-observation-tower-diana-2-1Obrovským lákadlem je tropická zahrada Motýlí dům, kde žijí desítky exotických motýlů z celého světa. Ti největší mají rozpětí křídel až dvacet centimetrů! Fotografovat se tu dá bez omezení, takže stačí trocha trpělivosti a pořídíte parádní pestrobarevné snímky. S dětmi se pak zastavte i u líhně – možná budete mít štěstí a uvidíte na vlastní oči líhnutí motýla z kukly a jeho první let.

Dáte-li dětem možnost volby, určitě vás zavedou do lanového parku Svatý Linhart. Najdete tu překážky pro děti i dospělé, zdejší specialitou je, že z výšky šesti metrů můžete pozorovat velkou oboru s živou zvěří.

sadova-kolonada-karlovy-vary-653 Na oplátku vezměte děti do centra města na kolonádu, kde se můžete společně pustit do ochutnání vyhlášených lázeňských pramenů. Nezapomeňte si předem koupit jedno z krásných porcelánových „pítek“, do kterého si při procházce městem postupně natočíte vodu z Rusalky, Dorotky, Libuše, z pramene Svoboda nebo třeba z Pramene knížete Václava. Místní znalci se shodují, že nejlépe chutná voda z Hadího pramene, tak jejich tvrzení nezapomeňte ověřit.

Po celý rok probíhají v Karlových Varech akce související se stým výročím založení Československa. Jednou z nejvýznamnějších je festival Vary Září, který proběhne o víkendu 7. a 8. září. Multižánrová představení budou probíhat v Alžbětiných lázních, u hotelu Thermal, v Dvořákových sadech, na Mlýnské kolonádě a na dalších významných místech v centru města. Milovníky moderních technologií určitě nadchne lightmapping na fasádě hotelu Thermal, kde několik stovek žárovek zmapuje nejdůležitější milníky stoleté historie republiky.

mlynska-kolonada-2-1 K návštěvě Karlových Varů neodmyslitelně patří i relaxační a wellness procedury. Masáže i vířivé koupele nabízí většina veřejných lázní, lázeňských domů a hotelů po celém městě, stačí si jen vybrat.

I možností ubytování nabízí Karlovy Vary spoustu. Pokud si chcete dopřát nocleh opravdu jako ve snu, zavítejte do hotelu Imperial, který se nachází v zeleni nad městem a nabízí skutečný luxus. Možností je ale mnohem víc, skvěle se budete cítit i v Pensionu Villa Rosa, Spa Resortu Sanssouci nebo v Detox Hotelu Villa Ritter, kde si skvěle odpočinete po nabitém celodenním programu.
Víte, jak správně užívat předepsané léky? Na Karlově náměstí poradí zdarma

Včera ve 12:26

Máte obavy z jejich nežádoucích účinků nebo si nejste jisti, zda je správně kombinujete? Navštivte oddělení klinické farmakologie a farmacie pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Novinkou letošního roku je totiž bezplatné lékové poradenství. Stačí se jen dopředu...

Brabon Chief Brabon-Hames Emilie: 8 týdnů k novému já

19. ledna 2020 v 10:52

V knize vám Emilie a Chief, trenéři elitních sportovců, představí stravovací a fitness režim, který pomůže každému odhalit za 8 týdnů své nové já. Chcete být jedním z nich? Pak vám stačí obrovská dávka odhodlání a tato kniha. Najdete v ní vše, co budete v příštích 8 týdnech potřebovat – fitness...

Chřipka si ve Středočeském kraji vyžádala první oběť

18. ledna 2020 ve 20:36

Ve třetím kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán vzestup celkové nemocnosti (akutních respiračních infekcí), a to o 15,3 %. Celková nemocnost činila 1083 onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost (ARI) byla hlášena v okrese Mělník, nejnižší v okrese Kladno. Nejvyšší...

Seminářem na téma Buď nejlepší verzí sebe sama provedou biohackeři Pavlína a David

13. ledna 2020 v 10:00

Přijďte si nejen poslechnout, ale také diskutovat o různých metodách biohackingu, které pomáhají nahodit maximální výkon a cítit se nad věcí. Seminářem vás provedou certifikovaní koučové, biohackeři Pavlína a David, kteří mají jednotlivé metody vyzkoušené na...

Další články
Nahoru